Amatör Balıkçılık Belgesi Hakkında Gerçekten Çok Komik !!!!

Konu, 'Tebliğler' kısmında burak35 tarafından paylaşıldı.

1. burak35

burak35

Merhaba sevgili dostlar Amatör Balıkçılık Belgemi edindim ama belgeyi alana kadar yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle 3.Kata çıkıp dilekçeyi alıyorsunuz sonra zemin kattaki vezneye gidip ödemenizi yapıyor sonra ödeme yaptığınız odanın karşısında il müdür yardımcısının measi saati çoktan başlamış olmasına rağmen içerdeki memurlardan aldığınız bilgiye göre imzalaması için Cuma namazından dönmesini bekliyorsunuz saat 14:00de nihayet evrağınız imzalanıyor sonra tekrar 3.kata çıkıp tüm evraklarınızı teslim edip yarım saat kadar bekleyip belgenizi alıyorsunuz.

Ama kimse ben gibi salaklık!!! edipte amatör balıkçılık belgesi almasın çünkü 25 ytl veren herkese!!! ama herkese SARI PROFESYONEL BALIKÇILIK BELGESİ verilmekte ve bunu verirlerken aradıkları hiç bir kriter yok!!!

Ne yazık ki yine burası Türkiye olur böyle mi demeliyiz....yoksa...

NOT:Ticari olmayan bir teknede yakında kendime almayı planladığım 6:30lık fiber teknede,sahil güvenliğin olası bir denetiminde AMATÖR DENİZCİLİK BELGESİ'nide aldıktan sonra bana soracağı evrağın rengi sarımıdır beyaz mı?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ağustos 2008
  2. simendifer

simendifer Sennur

25 YTL verdi, boşa gitmesin bu arkadaşa sarı kağıt verelim demişler demek ki. :p Ey güzel memleketim... Her şey olur... :)

Bu arada, her şey olur derken... Sana soracakları evrak sarı da olabilir, beyaz da. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar ki zaten. :)

3. burak35

burak35

Ticari balıkçılık yapmadığım için sarı kağıdı sormaları yersiz geliyor bana ama yinede bir muamma söylediğiniz gibi.

4. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Alışılmış türk filimlerine dönmeye başladı bu olaylar :D

5. naladag

naladag

Burak Bey ben SARI PROFESYONEL BALIKÇI belgesi almak istiyorum bu belgeyi dediğiniz rahatlıkla neresi veriyor?
    Ben de sizin sorunuzu yanıtlayayım, kendi teknenizde Amatör Denizci Belgesi ve Amatör Balıkçı Belgesi yeterlidir.

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Teknen ticari değil se sana sorulacak belge şu anda 9.9 motora kadar (Tekne Boyunu Hatırlamadığım İçin Veremiyorum) nüfus cüzdanı ve teknenin belgeleri haricinde bir evrak olmayacaktır.
    9.9 ve üzeri motora sahip bir teknen varsa, ya da yine yukarıda parantez içerisinde belirtemediğim tekne boy limitini aşıyorsa teknede bulunması gerekli evraklar haricinde senden A.D.B(Amatör Denizcilik Belgesi) istenir. Bizler amatör olduğumuz için sarı kağıt, yani Profesyonel avcılık belgesi istenmez.
    Ancak profesyonel bir tekneye, örneğin plakalı balıkçı tekneleri, gırgırlar, troller vs gibi, sarı kağıt olmadan binemezsin.

Son düzenleme: 2 Ağustos 2008
  7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

Bağlı bulunduğunuz ilde ki, Tarım İl Müdürlüğünden alabilirsiniz.

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

9. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

10. KingFish_Lüfer

KingFish_Lüfer

Favori Kamış:
    bir igne yeteri kadar misina olsun yeter gerisini ben hallederim
    En İyi Avı:
    en büyük balıgımı hatırlamıyorum ama varsa deniz kızı yakalamak isterim
    usta sen beyaz kagıttanda bulundur sarı kagıttanda hangisini isterlerse onu verirsin :) :) :)

11. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.

Ya kardeşim sizede yaranılmıyor; adam sizin belgenize denizde başınıza bir felaket gelmesin diye okunmuş üflenmiş duası edilmiş hayırlı bir imza atmak için namaz sonrasını bekletmiş fenamı:D :D :D :D
    Rast gele...

12. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    bu belge kaldırılmadımı???