Ankara balık avı :)

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında acemi0687 tarafından paylaşıldı.

1. acemi0687

acemi0687 mehmet

s.a. ustalarım 1 senedir kendimi çok fena kaptırdım. mümkün olduguğunca ekipmanları almaya calısıyorum
    son zamanlarda sazan avına çıkıyoum kurt boğazı dışında bir kaç yere daha gittim ama sonuç alamadım bildiğiniz iyi avlak yerler varsa eğer ankara ve civarında yardımcı olursanız sevinirim ve sazan için en iyi yem hangısı?? ve son sorum solucanı iğneye takarken ıkıye bolmelımıyım yoksa tek parça halınde mı takmalıyım.

şimdiden cevap veren ustalarıma *** ederim rast gele :)

2. ecora

ecora Erhan

Dikilitaş'ta şansını deneyebilirsin. Solucan ile hem sazan hem kadife ve bazende turna tutma şansın var (küçük boy). Ben solucanı bütün halde kullanıyorum. İyi şanslar.

3. acemi0687

acemi0687 mehmet

teşekkür ederim. size de iyi sanslar :)

4. Ahmet Şen

Ahmet Şen Ahmet

Öncelikle merhabalar. Eğer Yemlemesiz avlanırsanız avınızın kötü geçme oranı çok daha yüksektir. Avınızın daha iyi geçmesini istiyorsanız kesinlikle yemleme yapmalısınız ama küspe kullanmayın lütfen. Sazan için özel hamur sıkma yayları var. Onları kullanarak avınızın verimini arttıra bilirsiniz. Bunlar için özel hamurlar hazırlanılıyor bana mesaj atarsanız bir kaç tarif verebilirim. Ankara çevresindeki avlakları bilmiyorum açıkçası hiç o taraflara gitmedim. Bi ara 2007 idi sanırım kızılcahamamda aşırı iri trofe sazan var diyorlardı. Ama orasınıda bitirmişler. Son olarak kesinlikle solucanı yarım takmayın. İçi boşalır ve haliyle av şansınızı düşürür. Saygılarımla. reeling