Ankara Dikilitaş - kurtboğazı - Kirsehir Karaova Baraji hakkinda

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ÇaylakSazan tarafından paylaşıldı.

1. ÇaylakSazan

ÇaylakSazan Ömer

Degerli arkadaslarim ağabeylerim merhaba, Malum bayram geldi çattı. Öncelikle herkesin Ramazan Bayramini en icten dileklerimle kutluyorum.

Bayram sebebiyle olusan boslugu firsata cevirmek adina Balik avina cikmayi dusunuyorum. 1 gece konaklamali bir av olacak. Fakat gerçekten yardiminiza ihtiyacim var. Dikilitaş - kurtbogazi - ve eski efsane karaova baraji arasinda tercih yapmam gerekiyor. Bu tercihimde sizinde tecrubelerinizle bir kararim olusacak. Bunlardan hangisine gider isem iyi bir sazan avi yapabilirim. Takimlarimin geneli dip tarzinda. Buralari deneyen bilgi sahibi olan varmi?

Bunlar benim aklimdan gecenler eger sizin baska bir tavsiyeniz olursa onuda degerlendiririm. Saygilarimla...

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Geçen sene Dikilitaştan iyi sazan çıkıyormuş abi. Hem bunu söyleyenler hemde doğrulayacağımız videolar var. Artık Ankara da avlak ismi vermekte de pek bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Ağ ve tırıvırı atılmayan, bohçacıların yağmalamadığı bir göl bile yoktur. Bu arada ben dikilitaş dedim ama sen yine biraz araştırma yapıp istediğin yere gidersin abi. Rastgele...

ÇaylakSazan bunu beğendi.
  3. ÇaylakSazan

ÇaylakSazan Ömer

Sagol kardesim. Vallaha forumdaki bu avlak paylasmama durumuna hrm seviniyorum hem uzuluyorum. Seninde dedigin gibi artik bunun icin gec kalindi. Bohcaci dedigin bu tur adamlar bizden daha cok avlak biliyor asil onlar paylasmiyor. Aslinda bu durum yillardir var. Neredeyse hic bir balikci kendi avlagini soylememe taraftariydi yillardir ben boyle gordum. Fakat forum ortamlari paylasim ortamlari. Yani burada insanlar gelip adini vermeyecem bi yere gittim fena balik tuttum dese kim ne keyf alacak bundan? Yada paylasim bunun neresinde olacak. Ki mesela bana bir avlak soylese birisi ben yilda kac kere o avlaga gidebilecem. Tas catlasa 3 defa. Yani uzuluyorum. Forumda kazanc saglayamiyorum uye olmamimda bir faydasini goremiyorum acikcasi. Bu arada cok extrem bir karar alip gelingulluye gitme karari aldim. Biraz uzak ama galiba eli bos gelmem diye dusunuyorum. En azindan oyle hissediyorum. :) bu arada bayramin mubarek olsun kardesim sagol cevap yazdigin icin.

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  4. akman90

akman90 Burak Koyuncu

Favori Kamış:
    Lıneaeffe Carbon Allaround 3.80 m 80-150
    Favori Makine:
    Shımano nexave 4000 fc
    Selamun aleyküm, dün ilk defa ankarada balığa gittim kurtbogazına, sağolsun 2-3 arkadaş yardımcı oldu yolda onların bildiği yere gittik. geceden şamandıra attık canlı yem ile gelmedi. saat 5-6 gibi 20-25 civarı kişiden bir kişi turna aldı. her perşembe gecesi bir aksilik olmazsa gideceğim burdan rapor yazarım

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Bu mesajdan sonra hiç uğradın mı?