Ankara Kapullukaya baraji elden gidiyor

Konu, 'Genel Konular' kısmında atesruzgar tarafından paylaşıldı.

 1. atesruzgar

  atesruzgar Tuna

  Yaş:
  37
  Mesajlar:
  20
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  Abu Garcia Vendetta 210 M
  Favori Makine:
  Shimano Catana 3000 FC
  En İyi Avı:
  Turna, 118 cm, 13.5 kg
  Alıntıdır...
  "KAPULUKAYA BARAJI’NIN TİCARİ AVCILIĞA AÇILACAĞI DUYUMLARI ÜZERİNE;

  Bugün (19.06.2017) akşamüzeri, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu – ASOF, İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu – İAAYHF ve OLTACI DERGİSİ olarak Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’müzü ziyaret etmiş ve Sayın Genel Müdürümüz, Genel Müdür Yardımcımız, Daire Başkanlarımız ve Şube Müdürlerimiz ile görüşerek duyumlar hakkında ayrıntılı bilgiler almış bulunmaktayız.

  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  Başta Kırıkkale ve Ankara’lılar olmak üzere, ülkemizin her köşesinden ziyaretçi akınına uğrayıp, öncelikli amacı sürdürülebilirlik olan doğa dostu sportif olta balıkçılarının en kıymetli avlaklarından birisi.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  Spor ve dinlence maksadıyla ülkemizin dört bir yanından gelen doğa dostu sportif olta balıkçılarının birer fahri müfettiş gibi çalışarak karşılaştıkları ağ ve benzeri illegal avcılık vakalarını güvenlik ve koruma kontrol birimlerine ihbar ettiği bir baraj.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  Yıllardır içme suyu havzası olması gerekçesiyle sportif olta balıkçılarının akaryakıtla çalışan motorlu bot ve tekneler ile avlanması amatör tebliğlerle engellenen ve hatta bu sebeple arkadaşlarımızı kaybettiğimiz bir baraj.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  Ticari tebliğlerde tamamen yasaklanmış olmasına rağmen yıllardır her gün akaryakıtla çalışan motorlar kullanılarak kilometrelerce ağ atılıp, yasak avcılık yapılmasına devam edilen bir baraj.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  Amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılığını tanıtmak, sevdirmek, gelişmesini sağlamak ve yarışma heyecanı duyan amatör olta balıkçılarını buluşturarak paylaşım ve yardımlaşma anlayışını geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun tüzük ve yönetmeliklere uyulmasını sağlamak amacıyla senelik izinlerimizi alarak Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkıp buluştuğumuz ve hep birlikte kocaman, dolu dolu iki gün geçirdiğimiz bir şenlik alanı.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  Ticari tebliğler ile bugüne kadar ticari avcılığa tamamen yasaklanmış ama bugün biz o tebliği hiç sayıyoruz diyerek kiraya verilme kararının imzalandığı kocaman bir baraj.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN BAHSEDİYORUZ.
  ÇOK ÖNEMLİ BİR HAVZADAN…
  Türkiye'nin başkenti Ankara’ ya yakın önemli kamp ve sportif balıkçılık merkezi olan Kapulukaya Barajı’nın kiraya verilmesinden bahsediyoruz.
  Bizlere göre kocaman, ucu bucağı olmayan bir denizden bahsediyoruz.
  Ticari avcılık için barajı kiralayanlar ile karavan ve kamping faaliyetinde bulunanlar, sportif balıkçılık yapmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce ziyaretçi arasında sosyal problemlere sebep olacak çok büyük bir sorundan bahsediyoruz.

  Kapulukaya Barajı’nı eskisi gibi ticari av faaliyetlerine kapalı bir havza olarak görmek, koruma ve kontrolden sorumlu birimlerin biz doğa aşığı olta balıkçılarının da destekleriyle daha çok çalışarak tüm yasadışılığı Kapulukaya Barajı’ndan yok etmesini istiyoruz.
  Aslında çokta fazla bir şey istemiyoruz.
  Olması gerekeni istiyoruz.
  KAPULUKAYA BARAJI’NDAN BAHSEDİYORUZ.
  Sürdürülebilirlik adına emek veren tüm doğa aşığı olta balıkçıları olarak bu uğurda da olanca gücümüzle emek vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

  Saygılarımızla,
  ASOF Yönetim Kurulu"[​IMG]
   
 2. ÇaylakSazan

  ÇaylakSazan Ömer

  Yaş:
  35
  Mesajlar:
  13
  Güzel bir paylasim olmus. Tesekkurler
   
 3. Mustafa Karakuşcu

  Mustafa Karakuşcu Mustafa

  Yaş:
  22
  Mesajlar:
  15
  Güzel çalışma ama fayda vermez... Abim de federasyondaydı sadece su avcılığı değil kara avcılığındaki yeni sistem olan AVBİS e karşı yeni çözüler bulmaya çalıştılar illerde toplantılar yaptılar abim bu ugurda 2 yılını çürüttü ama bi sonuç alınmadı ...
   
 4. canergkts

  canergkts Caner

  Yaş:
  28
  Mesajlar:
  37
  Güzel çalışma gerçekten ama fayda etmeyeceğini düşünüyorum bende. Önüne geçmek için düzgün ve sürekli işler yapılmalı. Sıkıntı yani o da hemen olacak iş değil.