Ankara'da Balık Tutulacak Bir Yer Kalmadı mı?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AhmetKurt29 tarafından paylaşıldı.

1. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Öncelikle herkese selamlar... O kadar kişinin ardından yine aynı soruyu sorduğum için özür dilerim :) Foruma baktığımda Ankara'daki balık durumu hakkında birçok bilgi bulabiliyorum. Ama hala tam olarak anlayamadım. Yani koskoca Ankara'da doğru düzgün turna veya sudak gibi yırtıcı balık tutabileceğimiz bir yer yok mu? Yakın zamanlarda balığa gitmeyi planlıyorum ama herkes orada, şurada turna yok deyip moralimi bozuyor :D Bu sezon mesela Mogan'da Kurtboğazı'nda, Bayındır veya Çanıllı'da balık tutan veya tutulduğunu gören abilerim varsa lütfen söylesin. Şimdiden teşekkürler :D

2. deepsea06

deepsea06 Görkem Özdemir

Merhaba,

Belirttiğiniz yerlerde balık yok denemez. Sonuçta yok demek, diyebilmek genel bir ifade olur. Ancak çok verimli avlaklar değil denebilir.

Çanıllı'ya bu sene henüz gidemedim. Forumda bir kaç konuda mutsuz dönenleri okudum.

Bayındır, Mavi Göl'de bu sene turna, sudak ve bolca israil sazanına şahit oldum.

Mogan ise bildiğimiz Mogan işte. Ben at çeklerden bir şey alamadım. Daha farklı metodları da denemeye, vakit ayırmaya değer olarak görmüyorum. Suyunun renginden midir, o bitmek bilmeyen sazlıklardan mıdır bilinmez ama Mogan'ı sevemedim.

Köprüköy ise Mogan'ın aksine "bence" balık tutulamasa bile doğası nedeniyle vakit ayırılabilecek bir alan. Turna için değerlendirmelisiniz.

Rastgele.

3. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim Bayındıra bir bakarım artık :) Rastgele...

4. tristan06

tristan06 FIRAT

Çanıllının Suyu Bulanık Geçen Gün Sabahtan Aksama Kadar At-Çek ve Canlı Atmama Rağmen Tık Yoktu.Botla Girenlerden Aldıgım Bilgilerde Pek İç Açıcı Degil Balık Yok Geziyoruz Diyorlar.

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Biliyorum abi youtube da ki videolarda da gördüm. Herkes bulanık diyor. 2 ay falan sonra düzelir galiba :)

6. serkanim

serkanim SERKAN

ben 2 hafta önce çanıllıdaydım ve botla saat öğlen 12 den sonra 3 tane limit üstü 55 cm 58 cm ve 63 cm turna aldım 4 tanede kaçırdım su bulanık doğru sarı sasi ile aldım balıkları kıyıdan atanlar da tek tük canlı yem ile alıyorlardı

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Güzel av olmuş ama bot olmadığı için cazip gelmedi bana. Rastgelsin abi :D

8. Koratos

Koratos Koray

Bu hafta Temelli göletinde hiç balık tutamadım geçen haftada Kurtboğazında denedik sazan içiny yanımızdakiler daha profesyoneldi ancak onlarada birşey denk gelmedi uzun süre sonra bir sazan tuttular. Artık yakınlarda biryer yokmu diye bende çok düşünmeye başladım, mavi göl deneyebiliriz belki.

9. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Bu aralar Ankara'da pek hayır yok gibi :) En azından benim gibi çömezlerin tutması baya zorlaştı. Yazları gittiğim memlekette alabalık avlayarak hevesimi almaya çalışırım artık :D Sana rastgelir inşallah kardeşim.

10. acemi0687

acemi0687 mehmet

kurtboğazına ağ atmıslar :mad: bir abimizin komsuları yapıy bu olayı ve 50 kilo cıvarı balık almıslar kurt bogazında tabıkı balık olmaz
    sözde güvenlik var sözde kontrol ediliyo... kolu komsuya dagıtmıs balıkları yazık gunah balık bırakmadılar :((((