Antalya Bölgesi SAZAN avcılığı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Emili tarafından paylaşıldı.

1. Emili

Emili Anıl

Merhaba arkadaşlar,
    Antalya bölgesinde Sazan avı yapan arkadaşlar ile bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak istiyorum.
    Baraj ve göl tercihleri, göllere göre Sazan çeşitleri nelerdir ve kişisel taktik ve deneyimlerimizi paylaşabiliriz. Hatta biraz daha ileriye giderek ortak organizasyonlar da yapabiliriz :) Saygılar ;)

2. Emili

Emili Anıl

Antalya da Sazan avcilari yok mu acaba :)

Ben yine de bilgilerimi iletmek istiyorum

Tercih ettiğim ve beğendiğim yerlerden birtanesi Oymapınar Barajı, çok güzel Aynalı Sazan var. Bu barajda da en verimli avlanma boili ile oluyor. Tabi bunun için sürekli aynı yem ile alıştırmak zaman alıyor. Boili zahmetine girmek istemeyen arkadaşlar Mısır ile de güzel Sazanlar yakalayabilirler.

Ben Antalyada oturduğum için Oymapınar barajı günübürlik veya bir gecelik avcılık için uzak kalıyor. Bu sebeple kısa avlanmalar için Doyran veya Ekişili göletini tercih ediyorum.

3. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

kepeze gittin mi hiç. orada balık yetiştirme ve yavru aktarma işleri de yapılıyormuş

4. Emili

Emili Anıl

hayır gitmedim, Kepez barajı mı demek istediniz, Oymapınar barajının altındaki baraj kapağında da Kepez yazıyor, acaba orası mı dediğiniz yer.
    Ben daha çok Antalyaya yakın mesafede sazan avlayabileceğim göl veya barajları tercih ediyorum. Malum hafta sonu kısa ve vakit olmuyor :) ..birde Karacaören barajı var gitmek istediğim ama orası ile ilgili hiç bilgim yok. Tecrübesi olan arakadaşlarımız varsa paylaşırlarsa sevinirim ;)

5. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    yok orası değil orada kepez yazıyo evet ama orası manavgat barajı diye geçiyor Antalya kepez den bahsedio Bünyamin abimiz sanırım zaten o kepez yazan barajda pek balık yok oymapınar daha verimli sazan açısından

6. BoLuBeYiOzGuR

BoLuBeYiOzGuR Ozgur

bu bahsettiğiniz Doyran veya Ekiili göleti nerdedir acaba ? dolmuş otobüs gidermi o tarflara giderse hangine nereden binmeliyim :) bana bu konuda yardım edebilcek varmı benimde 16 adet dip oltası var ama birini atıcak bi yer bilmiyorum . ayrıca manavgattaki barajın oraya buradan manavgata giden otobüsler gidiyormu .

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
  7. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Karacaörende sazan,kefal ve bolca sudak var. Isparta otobüsüne binerseniz gölün orada inebilirsiniz. Ama bildiğim kadarıyla 8-10 yıl öncesinden beridir, oradaki köyde yaşayanlar; alabalık havuzları attılar gölün içine. o yüzden avcıları pek sokmak istemiyorlar. Zaten baraj kapaklarının orada da avlanmak yasak.

Gene de; 40 dakikada ulaşabileceğiniz bir yer. Bence deneyin. Baraj kapaklarına yakın yerdeki şantiyenin içinden, gölün karşı kıyısına toprak bir yol geçer. Bu yoldan gittiğinizde; karşı kıyıdaki barakaların yanına kadar varırsınız. Yolun devamı; kıyı boyunca devam eder ve önden görmediğiniz, kovada gölünden gelen kanala kadar varır. yol kıyısında bir çok sazlıklar vardır ve sazanlar burada yatarlar. Ayrıca toprak yolun sağ tarafı sığ, ufacık bir gölet oluşturmuştur. Geceleri burada sazanların kuyruk vuruşlarını çok net duyarsınız.

Toprak yolun bitimindeki barakalarda; bekçiler bulunur. Bekçilerin mutlaka havuzları vardır sizi sıcak karşılamayacaklardır. Ama, aslen çok sıcak kanlı insanlardır, biraz şirinlik yapıp müsade isterseniz belki gece o barakalarda kalmanıza bile müsade ederler. Bana etmişlerdi ;)

Bunlar dışında, bu gölde alabalık ve yılan balığı tutulduğunu da duymuşluğum vardır. Ama hiç şahit olmadım. Alabalık aklıma yatıyor, çünkü burayı besleyen en büyük derelerden birisi; Isparta Sütçüler ve Aksu ilçelerinden geçer. Doğal alabalık yönünden zengin olduğu kadar; sellerde dereye kaçak veren bir çok alabalık çiftliği vardır bu derede. Hepsinin son noktası da Karacaörendir. Yılanbalığı konusunda ise bir öngörüm yok.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Kasım 2010
  8. BoLuBeYiOzGuR

BoLuBeYiOzGuR Ozgur

cevap arıyorum yardım edecek arkadaşlara şimDiden teşekkürler:confused:

9. savasciruh

savasciruh cihat özal

Favori Kamış:
    mıcthell apache
    Favori Makine:
    dam match slk 560fd
    En İyi Avı:
    5,5
    oymapınar hakkında bilgi bende istiyorum

10. savasciruh

savasciruh cihat özal

Favori Kamış:
    mıcthell apache
    Favori Makine:
    dam match slk 560fd
    En İyi Avı:
    5,5
    merhaba ertan biz oynapınar barajında avlanmayı düşünüyoruz bize ne gibi yardımların olabilir

11. savasciruh

savasciruh cihat özal

Favori Kamış:
    mıcthell apache
    Favori Makine:
    dam match slk 560fd
    En İyi Avı:
    5,5
    oymapınar barajı hakkında bilgi verecek kimse yok mu ?

12. azcolak

azcolak ahmet zeki çolak

Merhaba oyma pınar barajı 3 sefer 2 günlüğüne gittim dip atamıyoruz barajın dibi çok kök var sürekli olta kopardık mantarlı tek kanca bile kopardığımız çok oldu fakat dip oltaya göre daha iyi,mısır kullandık genelde lakin balık alamadık baraj girişte görevliler bekçiler var sorduk büyük sazan var dediler tutan oluyormuş fakat biz boş döndük birde tekneler var turlar var gelen giden çok oluyor sanırım ağ atanda var gibi birçok gölet ve baraj olduğunu bu civarlarda duydum tatlı su balıkçısı heveslisi yok denecek kadar az antalyada bulmak zor. meraklı olup barajları keşfetmek gitmek isteyen varsa 3-4 kişi ekip kurmak gitmek isterim.bana ulaşırsanız sevinirim. Rasgele sazanınız bol olsun Saygılar..

13. azcolak

azcolak ahmet zeki çolak

Merhaba oyma pınar barajı 3 sefer 2 günlüğüne gittim dip atamıyoruz barajın dibi çok kök var sürekli olta kopardık mantarlı tek kanca bile kopardığımız çok oldu fakat dip oltaya göre daha iyi,mısır kullandık genelde lakin balık alamadık baraj girişte görevliler bekçiler var sorduk büyük sazan var dediler tutan oluyormuş fakat biz boş döndük birde tekneler var turlar var gelen giden çok oluyor sanırım ağ atanda var gibi birçok gölet ve baraj olduğunu bu civarlarda duydum tatlı su balıkçısı heveslisi yok denecek kadar az antalyada bulmak zor. meraklı olup barajları keşfetmek gitmek isteyen varsa 3-4 kişi ekip kurmak gitmek isterim.bana ulaşırsanız sevinirim. Rasgele sazanınız bol olsun Saygılar..