Antalya Çamyuva 3 çamyuva çıkarması son hızla devam

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında tatlisoy tarafından paylaşıldı.

1. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    7 Şubat 2009 Antalya Çamyuva
    Yer: Antalya – Çamyuva
    Ekip: Ben(Savaş), Burak, Hulisi Abi
    Yem: Yaniç, tavuk göğsü, boş iğne
    Derinlik: 80 – 60 arası.

Av hikayesi
    Yaptığım meteoroloji çalışmaları sonucu yine cumartesi gününün balık için çok uygun olacağını ve sadece o günün uygun olduğunu görünce bastı beni bir heyecan. 2 gün öncesinde de Sevgili Abim Hulisi Abi aramıştı. “Savaş nasıl durumlar balığa gidelim mi?” diyince ben hemen tamam demiştim. Arkadaşım Burak uzun zamandır benle balığa gitmek istiyordu. İşte fırsat bu fırsat hemen Burak’a haber verdim. Oda tamam dedikten sonra heyecanla Cumartesi yi beklemeye beklerken de bolca yedek köstek yapmaya başlamıştım. Nede olsa Balon denilen bir illet vardı. Ve beklenen gün geldi. Cumartesi sabah saat 6 da kalkıp hazırlıklae yapıldı. Saat 7 de Hulisi Abi ile buluşarak yine o cennet koya Çamyuva – Alacasu ‘ya saat 8 gibi ulaştık.

Ve hemen cennet koyun resimlerini çektim. Bu arada koyda gördüğünüz teknedeki ağabeylerin motorda sorun olduğu için bir müddet onlara yardım ettik.

Ve saat 8.30 sıralarında avlak yerimize doğru motorumuzu sürdük. Erken saatleri kaçırdığımız ve geç kaldığımız için sırtı denemesi yapmadık ve tam yol keteze yapacağımız bölgeye doğru yol aldık. Yolda ben tabiki boş durmadım. Elimde makine foto çalışmasına devam ne de olsa akşama rapor yazacaktık.

Hulisi Abi ve tam yol ileri motoru :) Bu arada arka planda Tahtalı dağı ancak bulutlar kendisini gizlemiş.
    Burak kardeşim. Az sonra resimlerde göreceksiniz şortla avlandı :)
    ve Ben sırtıma soğuk gelmesin diye montumu omuzlarıma almışım yanlış anlaşılmasın Ağalık yapmıyordum. :)
    Ve Tahtalı dağı bulutlardan hiç yüzünü göstermedi.
    Avlak yerimize vardıktan sonra başladık avımıza. Çok iyi olmasa da arada sırada gelen iri mercanlar yüzümüzü güldürdü. Bu arada resimlerde de göreceğiniz üzere hava çok iyi idi. Resmen gölde avlanıyor gibiydik. Hiç dalga yoktu. Hatta bırakın dalgayı deniz yüzeyinde çırpıntı bile yoktu. Oldukça sessiz ve sakin bir denizdi.
    ve Burak’tan izmarit şovu
    Bir izmarit şovuda ben yapayım dedim.

2. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    eeee Hulisi Abide şov yapma zamanı o izmaritlerine birde Tongabaş Mercan ekledi.
    Hulisi abi ye “abi şu balığın kuyruğunu bi ısırda bereketlensin burası diyince az daha balığı yiyecekti :)
    Burak’ta benim olta bişeye takıldı herhalde sizlerden birisini çekiyorum diyince Bende Hulisi Abi de bizim oltalar yukarıda diyince heyecanla aşağıdan ne gelecek diye beklerken hatırı sayılır bir Kalamarı tekneye kepçeyle almıştık.
    Ve benim oltama bir keserbaş takıldı tabiki bu yerel bir ad iyi bir Barbundu gelen.
    Sırasıyla Hulisi Abi ve Burak Mercanları çekince verimsiz geçtiğini düşündüğümüz avımızda neşemiz yerine geldi
    Ve arkadaşlar olanlar oldu saatlerimiz saat 3’ü gösterdiği sırada biz av yerimizi değiştirme kararı aldık. Ve bulunduğumuz yerden başka yere gittik. Aşağıya oltalarımızı attığımızda aman Allahım oda ne bizim tüm iğneler buralarda Karpuzcuk dediğimiz mercanın bir türü ile dolmaya başladı. Hemen o sırada Hulisi Abi Kritik bir karar aldı ve Çapa attı ki işte ne olduysa o andan sonra oldu. Bizim oltalar inanılmaz bir şekilde tüm iğnelerde balıkla dolmaya başladı. Hiç boş çekmediğimiz gibi hatta kurşun yere iner inmez üçe kadar sayıp hemen çekiyorduk çünkü beklemenin bir manası yoktu. Tüm iğneler balıkla doluyordu. Bu arada ilginç bir olayda oldu. Hulisi abi teknede doğal olarak ihtiyaç gidermesi gerekiyordu ve bu sırada oltasını kamışını denize düşürdü. Az daha atlıyordu ama son anda vazgeçti. Tabi üzüldük hepimiz ancak bu arada ilginç bir şeyde oldu Hulisi Abi oltasını kurtarmak için yeni bir olta takımı çıkarıp aşağıya gönderince yahu çocuklar benim olta balık doldu diyor ve yukarı yemsiz iğnelerin balıkla dolu geri döndüğünü görünce hayretimiz bir kat daha artıyordu. Başıma ilk defa böyle bir olay geldi. Aşağıda balık resmen KUDURMUŞTU. Biz sadece bir kez resim çekmiştik çünkü aşağıda balığı böyle görünce resim çekmek biyana oltamızdan balık çıkarıp tekrar aşağıya yollamak için çok hızlı hareket ediyorduk. Benim kova burakla beraber yaptığımız av sonucu ağzına kadar doldu inanın gelen balığı koyacak yer bulamıyorduk.

Akşam olmuştu artık döme zamanı dedik ve avımızı sonlandırdık.
    Bu Hulisi abinin sepeti
    bunlarda Burak ve Benim balıkların Toplu resmi.

Ve bunlarda benim payıma düşenler temizlendikten sonra resimledim kusuruma bakmayın. Zamanım olmadığı için balıkçıya temizlettim tabi gidincede tarttım tam 4 kilo balık vardı. Az daha limitleri zorlayacakmışız. :)

3. alper.bjk

alper.bjk alper saglam

Favori Kamış:
    shımano
    Favori Makine:
    shımano ultregra 5500 xsb
    En İyi Avı:
    kızım nehir
    Tebriklrt Iyi Avlar

4. blue ocean

blue ocean Halil

Favori Kamış:
    cobra420 sorf/cornoran black star 2.70
    Favori Makine:
    daiwa bg30/catana 30
    En İyi Avı:
    3 kg .balon
    Manzara,anlatım,balıklar ve fotolar çok güzel tebrikler.

5. İstinyeli

İstinyeli Uğraş

Maşallah . Balıklar çok güzel. Tebrikler.

6. simendifer

simendifer Sennur

Savaş, güzel bir gün geçirmişsiniz ve güzel bir av olmuş tebrik ederim. Kalamar da dediğin gibi hatırı sayılır bir kalamar gerçekten. :) Raporunda sadece gazete kağıdı üzerine ve sonda mutfak evyesine serilen balıkların olduğu fotoğraflar gözümü rahatsız etti, bunun dışında herşey gayet güzel. :)

Bu arada merak ettim,

Eğer bu balık barbunya ise

O zaman bir önceki raporunda gördüğümüz aşağıdaki balık ne balığı? :)

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  7. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Üstteki balık kaya barbunu denilen bir tür. Antalya'da Keserbaş barbunda denir. Aşağıdaki resimdeki de yine Antalya'da paşa pantolon barbun denilen bir barbun. değişik barbun türleri yani. :)
    Ayrıca sizi rahatsız eden görüntü nedir onuda açıklarsanız çok sevinirim. çünkü avım limit dahilinde yapılmıştır ve balıkların boyuda sıkıntı yaratacak boyda değildir. Eğer estetik olarak diyorsanız bir dahaki sefere daha dikkatli dizeceğimi belirtirm aceleyle yapılmış bir dizilim.:D

8. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Alper.
    Teşekkürler Abi.
    Çok teşekkürler.

9. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    çok iyi av olmuş ellerinize sağlık

10. metinimsi

metinimsi metin

Favori Kamış:
    1-)Master KAMIŞ 100-250 gr atarlı, kapalı boyu: 107cm 2-)REMIXON SAFARİ KAMIŞ 80-150G 360CM
    Favori Makine:
    1-)Mars makina 3 +1 bilya 4.2:1 devir. 2-)OKUMA LONBOW LBII-665 MAKİNE
    En İyi Avı:
    4,100gr TOMBİK
    kısaca herşey mükemmel olmuş.şansınız daim avlarınız bol olsun.

11. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    surf kamış,cormoran big ben 6000 pi makina
    Tebrikler Savaş Abi mükemmel bi av olmuş keşke bizede denk gelse bigün böyle biyer :) Sennur Ablanın demek istediği balıkların gazete üzerine konunca gazetede kullanılan kansorejen boyayı bünyesine çekmesi sanırım :)

12. salahattin

salahattin salahattin kaplan

savaş balıklar harika gorünüyorlar,seni ve arkadaşlarını tebrik ediyorum.umarım çok keyiflidir.selamlar

13. simendifer

simendifer Sennur

Av yasal biliyorum onunla ilgili bir sorun yok. Benimkisi tamamen estetikle alakalı idi. :)

Yanlış bilmiyorsam, üstteki balık barbun (Mullus barbatus), alttaki balık tekir (Mullus surmuletus). ;) Aynı familyadan farklı türler yani. Barbun ve tekir her yerde karıştırılıyor ama merakınız varsa ve incelerseniz aralarındaki farkları görebilirsiniz. :) Konunuza küçük de olsa bir bilgi ekleyip zenginleştirmek adına sormuştum soruyu. Türlere meraklı arkadaşların ilgisini çekecektir. ;):)

14. ilyasreis

ilyasreis İlyas Çaylı

Favori Kamış:
    Olta ve Zıpkın
    En İyi Avı:
    1.57 cm'lik Migri
    İyi ekip,iyi nasip

Tebrik ederim ekibinizi kardeşim. Güzel kareler ile anlatımınıza teşekkür ederiz.Bol miktarda avladığınız ve sizlerin Karpuzcuk diya adlandırdığınız bu mercan türüne İzmir ve yakın sahillerde avlanılan bu türe bizler Erkek Mercan yada Mandagöz Mercan diye adlandırırız.Genellikle Temmuz - Nisan ayına kadar bol av verirler. Ençok rastlanılan saatler Akşam ezanına 30- 40 dk. kala 0,5 (yarım) saat önce yapılan Sardalya mazmozunda süper av verirler.Ayrı olta düzeneğinde kurşun ve fırdöndü arasına (120cm ) orta boy,uzun saplı sinek iğnesi (beyaz) 10 adet bağlandığında hepsi dolu olarak size geri dönecektir.Bu hızlı bindirme en fazla bir saat civarında devam eder. İyi avlar bol kazanımlar dileğiyle kardeşim,,.

15. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Sennur hanım bizi bilgilendirdiğiniz için. Estetikle alakalı durumdanda aslında bende rahatsızım ancak çok hızlı bir gün geçirdim. fotoğraflamak için ancak fırsatım oldu.

16. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Güzel bir av günü yaşamışsınız sizi ve ekip arkadaşlarınızı kutlarım afiyet olsun rastgele

17. ender26

ender26 ender can

Favori Kamış:
    elegance 3.90 - alba delta 60/linea effe 4.50-D.A.M.250
    Maaşallah

Çok güzel paylaşım inan sanki ben tutuyormuşum gibi heyecanlandım.Allah sana tekrarlarını nasip etsin tekne ile av bu olsa gerek.Şu denizin bereketine bak.İmrendim yavvv

18. Okandem

Okandem Okan

Favori Kamış:
    Zekam
    En İyi Avı:
    Sevgilim
    mukkemmel bır av olmus tebrık ederım.benım teknem yok ama ufak bır sısme botum var.arkadaslarla toplasıp o koya pıknıge gıderız.orası gercekten bır cennet gıbıdır.10metreye kadar her turlu balıkla iç içe yuzme ımkanı saglayan bence nadir yerlerden bıyer.

dıger gıdecegınız zaman cagırırsanız her zaman gelırım :D

19. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Orhan teşekkür ederim.
    Metin Abi teşekkürler

20. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Seçkin.

Selahattin abi teşekkürler.

İlyas Abi değerli bilgilerin için teşekkürler. peki size bir sorum olacak. Acaba bu balık bulunduğu yerde mi yaşar yoksa gezicimidir. yani bir dahaki sefere aynı yere gitsem onları bulurmuyum?

Esref abi teşekkür ederim.

Teşekkür ederim Ender Abi. daha iyileri senin olsun.

Okancım teşekkür ederim canım. bir daha gidecek olursak çağırırm :D