Antalyalı arkadaşlar yardım. Serik Belek iş gezisi ;)

Konu, 'Bölgeler' kısmında byblack tarafından paylaşıldı.

1. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    Arkadaşlar iş gereği 18 ile 21 arasına Antalya Serik'é gideceğim Belek'te bir otelde kalacağım. Toplantilardan nr kadar vakit bulabilirim bilmiyorum ama özellikle geceleri ava çıkabilirim.

Yanıma bir adet takım almayı düşünüyorum.

Bölge surf avcılığını mi musait yoksa spin avlağı bulabilir miyim?

Uzun bir yolculuk olacağı için yanıma çok fazla şey almak istemiyorum.

Elimde raw 55 ve helios 35 var her ikisinide alırım ancak tek kamış taşımak istiyorum. İşin doğrusu bu sebeple spin kamışı mi getireyim surf kamışı mi getireyim sizce hangisi uygun olur.

Ayrıca 3 parça bir 3m 40 80 Fladen kamışım var taşımam biraz daha kolay olur bu kamış ile avlanavilecek sistem balık var mı ?

Getirmeyi düşündüğüm iki kamışın da kendine ait sert çantaları var.. Bu sebeple taşımak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Lineaffe Extreme surf 430
    ya da Helios 240 15 45.

Yada ekipmanlarım profilimde yazıyor siz olsaydınız hangilerini tercih edersiniz ?

Ayrıca eğer surfe uygunsa nasıl bir takım hazırlayayım ?
    Elimde envai çeşit iğne v.s mevcut 7 8 takım hazırlayıp poşetlere koyacağım. Malum tatil. Ne çeşit takımlar önerisiniz.

Ayrıca yem olarak ne kullanayım v.s.
    Yoksa surf ile rapala avcılığı mümkün olur mu ?

Bölgeye tamamen yabancıyım bu mevsimde hangi balıklar olur v.s hiç bir fikrim yok.

En önemlisi yardımcı olursanız 2 aydır balık tutmak nasip olmamış bir kardeşinizi çok yardım etmiş olacaksınız.

Şimdiden teşekkürler.

2. cesurh

cesurh Cesur

Merhabalar
    Tam hakim olduğum bir mera olmamasına karşın gittiğin bölge oteller bölgesi kumluk alan olacağından gece avlanıcağını düşüncek olursak güzel iri mırmır alırsın kıyıdan tahminim at çekte levrek için denersin şansını lüfer alan bile var kefal olcağını düşünüyorum sabah erken saatlerde iskele ve mendirek etrafını tararsan balık yakalarsın meranı sor soruştur genelde otelde güvenlikler balık işine bakar gözlemlemelerim o yönde :)) takım olarak kıyıdan olcağı için uzun kamış seçmeni dalgalı denize hazırlıklı olmanı ona göre hazırlanmanı öneririm yanında ağır kurşunda bulundur şimdilik bu kadar umarım yakaladığın balıklardan bi sofra nasip olur otelde rastgele

3. byblack

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hımm işin doğrusu güzel diyorsun ama işte is gezisi olunca işin doğrusu 270 spin kamışı götürmek istiyorum ama biraz zorbolacak kılıf yok büyük bir çanta ds akmak istemiyorum. 240 kamış için v sytem in bazuka çantası var onu kullanırım diyordum.

Yanin spin biraz daha ağır basıyor o zaman. Surf takımla galiba alanda avlansa çipura avlanır onunda yem işi falan bana problem olacağa benziyor. Temin konusunda.

Ben en iyisi sahteleri alayım. her iki makineyi alayım.
    40 80 Fladenin alıp Raw 55 ile kombine edeyim belki ağır jiglerle avlanabilirim spin olarak 100 metreyi rahat buluyorum 50- 60 gram jiglerle Fladen 3 metrelik maximus total flex ile.

Spin icinse mecburiyet 240 Helios olacak 270 o taşıma problemi yaşarım. Keşke 270 için de bir bazuka çantam olsaydı ahh ahhh ;(

4. byblack

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hocsm bendeki Fladen 40 80 Macimus totsl felex ve ra 55 ile shirw jig yaoma imkanim olacak dikey kayaliklar vs yerle yok galiba. Surf kamis götürmek epey zor olacak gibi de.

5. baraküda007

baraküda007 fatih

senin ilacın bende :D aradığın adam benim özelden yazarım müsait olunca

6. byblack

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hocam bekliyorum vallahi ;) elimdeki donanımı anlatırım, sen hangisini al gel dersen onu alıp gelirim Fatih dört gözle haberini bekliyorum.