Araç Takip Sis. hk. ( GPS )

Konu, 'Genel Konular' kısmında jonathandavis tarafından paylaşıldı.

1. jonathandavis

jonathandavis Cem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    700gr çupra 1.4kg dülger balıgı
    merhabalar araç takip sistemleri hakkında bilgisi olan birileri varmı aramızda hiç :D ??

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Sanırım gprs değil gps olacak. İkisi çok farklı şeyler. Örneğin gprs hemen her telefonda bulunduğu kalde gps piyasada bir kaç marka tlfonda bulunan bir özellik.

Sonuç olarak bu özellik yani gps özel gps aygıtlarına bulunduğunuz şehrin proğramını belirli bir ücretle hafızasına yükleyerek kolaylıkla adres bulmaya yaramakta. Cadde cadde sokak sokak sizi yönlendiren bir sistyem. O kadar yaygınlaştıki İstteki ticari taksile bile adres için bu sistemi kullanıyorlar. Yakında ticari taksiler için zorunlu olacağını da duydum. Dediğiniz gibi belirli zaman aralıklarıyla bulunduğunuz cadde sokağı tespit ederek belirttiğiniz adrese nasıl ulaşacağınızı gösteriyor. Marka olarak ise piyasada çok marka var ve her geçen gün ucuzluyor. Aynı zamanda televizyon olanları da var. Yani almadan önce piyasayı özellikle kadıköy bilgisayarcılar çarşısını ve doğubankı gezmeli.

Reklam olmasın ama ıphone marka tls da da var ama yavaş çalışıyor

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Ocak 2009
  3. turan

turan Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    oğlum 3,700 kg - 52 cm
    bu konuda 3.5 sene boyunca calıstım.( su an alakasız bır ıs yapıyorum). arac takıp sıstemı GPS uydularından aldıgı sınyallerı bır altlık ( harıta ) uzerıne aktarıp ısteyene onlıne- istyene offlıne konum bilgisi vermeye yarayan aractır. GPS denılen olay 4 boyutludur . herkesın matematıkten bıldıgı x-y-z boyutların yanında zaman boyutuda ısın ıcıne gırer. boylelıkle aracların nerede nezamana ne kadar surede bulundugunu, duraklama anlarını, anlık hızlarını vb. verılerı ogrenebılırız. bu verıler cıhazın hafızasına depolanıp bir palm yada data kablosu vasıtası ıle bılgısayar ortamındakı harıta uzerıne aktarıldıgı gıbı online olarak da ( arabam su an nerede ? sorusuna cevap almak ıcın ) alınabılır. bunun ıcın gereklı olan aparat bır haberlesme unıtesıdır. bu haberlesme unıtesı ıse cep telefonu unıtesı yada telsız ıle saglanabılır. cep telefonu ıle konum bılgılerı sms olarak aktarılabılır. ancak burada bahsettıgım sıstemı cep telefonu var dıyerek turkcellın sundugu hızmet ıle karıstırmamam lazım. cunk turkcellın sunmus oldugu hızmet GPS konumu veren uydular ıle degıl Baz istasyonlarına olan uzaklıkla alakalı ve benım bahsettıgım sısteme gore oldukca kaba sonuclar veren bır urundur.
    ( navıgasyon amaclı kullanılan cıhazlar ıle arac takıp sıstemı teknık olarak benzese de farklı uygulamalardır. arac takıp sıstemı bir veya daha fazla aracın yonetımını ve arac sahıbı bılgısı dısndakı kullanımını ogrenmeye yonelık bır sıstemdır. navıgasyon ıse anlık konum bılgısını sofore bıldıren sıstemdır.)
    bu konuda merak ettgınız baska konular olursa yardımcı olmaya calısırım.

4. zarganaci1959

zarganaci1959 yaşar

Araç takibinde Filotürk markası www.mobiliz.com.tr firmasını çok tavsiye ediyorlar, nedir ne değildir bilemem. Sadece duyumlarım şu yönde, teslimatı çok hızlı yapıyorlarmış ve mümkün oldukça az sorun yaşıyormuşsunuz. Takiplerinizi 7 gün 24 saat kolay bir şekilde yapabiliyor ve çalınma vb durumlarda ise telefonunuza mesaj, bildirim gibi uyarıcılar gönderiliyormuş. Bence mobiliz'den alınmalı, sonuçta Filotürk'ün bir markası olduğundan son derece güvenilir olarak düşünülebilir. Ama yinede son karar sizlerin :)

5. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Bir şirkette araç takibi yapıyorum
    37 tane aracın takibini yapmaktayım biz Filotim e bağlattık cihazları
    ne sormak istersen çekinmeden sorabilirsin.