SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'
Cengiz Balıkçılık

Armutluda Ne Tür Baliklar çikiyor

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında murat78 tarafından paylaşıldı.

 1. murat78

  murat78 murat

  Yaş:
  39
  Mesajlar:
  13
  arkadaşlar 20 mayıs da ihlas armutluya gidiyorum orada hiç avlanmadım ne tür balıklar çıkar hangi takımlar iş yapar özellikle yem olarak ne kullanmam lazım bilgisi olanlar beni bilgilendirirse sevinirim TEŞEKKÜRLER: BU ARADA İHLAS ARMUTLU NUN NERESİNDE AVLANMAM LAZIM
   
 2. Sponsor

 3. balikci

  balikci

  Mesajlar:
  2.183
  Bayanlar plajı taraflarında bulunan beton iskeleden karagöz ve sargoz avlayabilirsiniz, ayrıca kefalde avlamanız mümkün..

  Kefal için mantarsız, iğneler paralel olarak bedene bağlanmış şekilde kıbrıs kullanın.. ekmeğin içine taş koyarak, ekmeğin bütün olarak dibe batmasını sağlayın.. bu şekilde o bölgede kefal avı yapabilirsiniz.

  Karagöz, sargoz ve benzeri dip balıklarının avı için, çift köstekli dip oltası kullanın... yanlız köstekleri normalden biraz yukarıda bağlayın.. bayanlar plajı tarafındaki beton iskele tarafları biraz otluktur, yem bu otların içine girerse, balık görmez.. biraz yukarda tutarsanız otların içine girmeden durmasını sağlayabilirsiniz, bu şekilde avın verimliliğide artar.

  Kıbrıs için şu anlatımdan faydalabilirsiniz:

  [​IMG]

  Üç köstekli dip oltası için:

  [​IMG]
   
 4. spilefe

  spilefe Fatih

  Mesajlar:
  18
  Şehir:
  İSTANBUL
  Favori Kamış:
  ryobi 6000 serisi makina hammer yarı sörf 3.50 100 250 atarlı bi kamış albastar makina ve kamış 3.30
  En İyi Avı:
  mırmır ve kefal tartı yoktu :)ama baya büyüktü
  2 sene önce ben de tatil için gitmiştim kıyıdan kafal avlıyorlardı tek tük deniz otobüslerinin ordaki tahta iskelede.ama ben ordan atmadım deniz bisikleti ile açığa açıldık makina bile alamadım yanima üç köstekli el oltası yaptım 100 gr kurşun yavaş yavaş saldım vuruntu aldığım yerde bekleyerek devam ettim.3 kişi idik istavrit mezgit 2 adette trakonya geldi arka arkaya trakonyaya dikkat oldukçada iri idi dikkatli bir şekide ağzından iğneyi kurtardım. geri saldım ikisinide.istavrit ve mezgitler 3 er2şer geldiler.kıyıdan yaklaşık 150 200 mt açıkta avlandık.kafi miktarda avlayıp kıyıya çıktık.(büyük bir tavalık avladık fazlası gereksizdi denizde durunca daha taze oluyolar)