at çek için takım tavsiyesi

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında frht tarafından paylaşıldı.

1. frht

frht ferhat

arkadaşlar merhaba ben genelde savan avına gidiroyurum ama bu aralar özellikle turna merakı sardı nedenide nette izlediğim vidolar, turna kasna ve alabalık için at çek yapmak istiyorum sevip sevmiceğimi bilmiyorum uygun bütçeli bi takıp yapmak istiyorum biraz araştırınca bi kaç alternatif buldum fikirlerinizi beklirtirseniz sevinirim tşk şimdiden
    Okuma G-Force Spin 7' 210 cm 5-20 gr 2 Parça Spin Kamışı 163 grm 5-25 grm atar : 75tl
    Remixon Double Black Serisi 180cm Olta Kamışı 20-40 gr atar :65 tl

Okuma Revenger Pro RVP-25 Olta Makinesi drg 3 kg 220 gr ağırlık devir 5.0.1 1BB :91 TL

Okuma Revenger Pro RVP-40 Olta Makinesi 260 grm ağırlık 5.0.1 devir 1BB drg 5 kg

Remixon Exotic 6000 Olta Makinesi rulman 7+1 devir 5.2.1 :222 tl

makine ve kamışlar bunlar gözüme çarpanlar bunları kullanabilirmiyim veya önerecekleriniz nedir başlamak için çok yüksek bütçe ayırmak istemiyorum neden seveceğimi bilmediğim için bunlarlala beraber bana ip misina kaşık gibi ne tür malzemeler ve kaç numara kullanmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim tşk turna kasna ve alabalık da kullanabilceğim malzemelerin örneklerini verirseniz sevinirim tşk

2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Balık avcılığın zevki tatlı suda turna ve kefaldedir. bence... heyecan vericidir.. hayırlı olsun.

yukarıdaki malzemelere bire bir bişi diyemem ancak 6000 lik 40 lik makineler büyük ve ağır olur. küçük ve hafif olanları kullanmalısınız. keyif almanız ve yorulmamanız açısından. ben 25 lik kullanıyorum.
    kamış ta atarına bakmalısınız. gr farklılıklarının avantajı ve dez avantajı vardır. ancak yeni başlayanlar için 10 - 30 iyidir. turna için .... kefal ve ala balık için kamışın atarı birazdaha az olmalıdır. kullanacağınız sahteye ve misinaya göre...

sazanda oltayı sabit birakip beklersiniz... at çek avında her noktayı tarar avlağı tavaf edersiniiz ... hiç beklemediğiniz anda çat... ilk turna avımda balık sahteye kıyıya 2 mt kala vurmuştu. yakalandığı anda suyun dışına fırlamıştı. o anda vallahi korktum oltayı elimden attım... :)

takımda önemli olan parçaların kombinasyonudur. misinanın kamış ve makineye uyumu, makinenin kamışa uyumu ...

Rastgele...

AhmetKurt29 bunu beğendi.