av bayiisi hakkinda

Konu, 'Genel Konular' kısmında BurgeR tarafından paylaşıldı.

1. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    okuma longbow lb 65-okuma avenger av65b
    En İyi Avı:
    daha iyi bir trofe nasip olmadi
    S.a arkadaslar uzun zamandir dusundugum bir is av bayiisi acmak beni buna surukleyen istedigim bir seyi bulamamak cok dusundum avci dostlara sordum bayii acacam diye degil ama av bayilerinden memnunmusunuz diye sordum hepsinden aldigim cevap ayni istenilen malzeme,guler yuz,urun cesitliligi yok av bayiilerine gidip rahatlilikla birsey soramiyorsunuz bisey almayinca adamlar gozunun icine bakiyo kimi avcilar cesit olmadigi icin av bayii neyi verirse onu kullaniyor cogu il disindan getirttiriyormus ben bunu bitirmek istiyorum siz degerleri dostlarin fikirlerini bekliyorum ne yapmaliyim girmelimiyim bu ise nasil baslamaliyim her turlu yoruma acigim en ufak bir fikriniz benim icin cok onemli

2. mehmet sarıkaya

mehmet sarıkaya Mehmet Sarıkaya

:) av bayiinde avcı istekleri ve herkesin malzeme ve kullanın alanları farklı olduğu için herkesin aradığı malzemeyi bulacağı av bayii daha dünyada yok olamazda :(

3. maximturka

maximturka mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin10-40g,Shimano Alivio AX8000 3,30mt 50-100gr, Lineaeffe ac casting surf 390cm,
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-25 , OKUMA AVENGER AV-55 MAKİNE,DAİWA CROSSFIRE 2500
    Benım size tavsiyem kesinlikle güler yüzlü olmak, bu çok önemli. Malzmelerin yetersiz olsa dahi muhakkak bir şey satın alan olur sizden. Ben her girdiğim av bayisinden aradığımı bulamasamda ufakta olsa birşey alırım güler yüz olduktan sonra.

4. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Istedini bulama tamam haklisin ama su durum var 4 kamis,2 makine ,2tufek,bolca igne,1tane av yelegi, felan boyle av bayilerinden bahsediyorum

5. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Guler yuz en onemlisi tabiki bir kere av bayine bakmaya girmistim il disinda adam dukkandaki herseyi nerdeyse anlatti cikarken elimde bir suru poset vardi :)

6. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Kara av malzemeleri satma şu anda yükselen değer ,olta avcılığıdır...Artık anadou halkı uyandı ve çevreci oldu ,kara avcılarını köylerine sokmuyorlar..Haklılar:thumb: :thumb: :thumb:

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Kararını buradaki üyelerden çok -ben dahil- çevrendeki avcılar belirlesin.

"He, aç bir av bayii" derim ancak sizden hiç bir şey almam, dükkanınıza da uğramam.:confused:

Müşteri potansiyelin nedir abim, ona bak, hem de gözlerini dört açarak iyice bak. Malzemeleri kendin için raflara doldurmayacaksın, hem ava gitmeye de fırsat bulacağın meçhul, unutma.

Kötü ihtimal: Kepenk indirme durumunda kalırsan yeni bir iş kurabileceğin kadar sermayen yedekte olmalıydı.

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Başarı için öncelikle konuna tam hakim olmalısın. Çevre ve müşteri potansiyelini ön planda tutmalısın. Hangi ürünü, kimden direkt olarak aracısız alabileceğinin portföyünü oluşturmalısın. vs.vs.vs.

Hayırlısıyla karar vermen dileklerimle.

9. bearing

bearing erdal demir

her şey bir tarafa, bu zamanda dükkan açıp işletmek çok külfetlidir. bunun altından kalkabilecek misin?

ilk 1-2 yıl kar elde etmeden seni ayakta tutabilecek birikimin yok ise veya olsa bile, her şey beklediğin gibi gitmez ve kapatmak durumunda kalman halinde zor durumda kalacaksan, kesinlikle bulaşma derim.

hele ki bankadan kredi çekipte böyle bir işe başlamak gibi bir niyetin var ise, o daha da vahim.

her şeyi bulabileceğiniz bir mağaza oluşturmak neredeyse imkansız. çünkü herkesin istek ve taleplerine cevap vermek zordur.

ben böyle bir işe girecek olsam şahıs firması kurar ve evin bir odasını işyeri yapıp internetten satış yoluna bakarım. ekstra dükkan kirası yok, stopaj yok, elektrik-su-yakıt giderin vs. de olmaz.

malzemeleri de çevrendeki dükkanlarla anlaşıp, üzerine kar eklemek suretiyle internet mağazana ekler ve stokları takip edersin.

yaşın genç ve yapacağın bir hata nedeniyle hayatın boyunca borç ödemek durumunda kalabilirsin.

10. arkadas

arkadas ibrahim

Acma yeterince var ince cizgi kapaniyor dikkat 2016 da kiriz cikacagi dusunulup simdiden hazirlik yapan vrupa kokenli sirketler
    Var dikkat et

11. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    dogru haklisin ama %99 u koydeki avlari kendileri avlamak icin sokmuyor.

12. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Cevre ilcelerde dahi kaliteli bir av bayisi yok ben dahi olta almadan once bir kac ilceye gittim gorerek aliyim diye hepsinde a101 bim gibi yerlerde satilan oltalardan alip rafa koymuslar durum bu avci cevresine sordum zaten abi acacam diye degil memnunmusunuz diye hepsi sikayetci yozgatta yapilacak hic bir aktivite yok tek ugras avcilik yozgat ilindeki erkeklerin nerdeyse %70 %80 ni ya kara avcisi yada balik avcisi av bayilerine bakiyorum bu kalitesiz urunlerde dahi sezonda kalabalik oluyor onlar yeter kalite guler yuz olacagi icin netten getirtenleride cekme sansim var

13. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Her seyi cok iyi inceliyorum.zaten esnaflikta bir urunu satarken degil alirken kazanacaksin

14. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    nakit parayla girecem ise kredi ile degil haklisiniz dukkan masrafli bir is ama dukkanda acmak kazandiyorsa masfarlari gormezsin bu bir risk hayatimiz zaten hep risklerle dolu onlarca esnaf kira vergi fln veriyor ve calisiyorlar evin bir odasi bos nakitin bir kismiyla 10 bin tl ile odayi doldursam masrafsiz is ama netten bu isi yapan cok var ve sansim dahada az olacak ama dukkanda bu sansim daha fazla ne demisler "BIR ISI YA ILK SEN YAPACAKSIN YADA EN IYISINI YAPACAKSIN"

15. maximturka

maximturka mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin10-40g,Shimano Alivio AX8000 3,30mt 50-100gr, Lineaeffe ac casting surf 390cm,
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-25 , OKUMA AVENGER AV-55 MAKİNE,DAİWA CROSSFIRE 2500
    Kosgebin eğitimi var, 10 gün eğitim veriyorlar , eğitime düzenli katılır isen 10. günün sonunda sana sertifika vercekler. o sertifikayla bir iş kurar isen devlet 27.000 tl ye kadar senin masrafı sana geri ödüyor. Ancak ilk harcamayı sen yapacaksın , sonra projenı hazırlayıp kosgebe sunacaksın. Bunu araştır derim.
    Not: devlet malzeme paranı ödemıyor. sadece şirket kuruluşunu, kiranı, elektrik,suyunu, ofis malzemelerini (masa, raf,bilgisayar vs.) vb. leri ödüyor. Bir araştır derim.

16. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    açma demem fakat diğer arkadaşların dediği gibi oraya koyacağın parayı kaybetmen seni üzmemesi gerekiyor. ticaret bu herzaman risk vardır

bu konuda genel kanım malı alırken kazanıyorsun. özellikle ithalat yaparsan çok daha fazla kar marjın olur ve rekabet etme şansın daha fazla... ancak getireceğin malı iyi bilmen gerekir

bol şanslar

17. BurgeR

BurgeR Burak

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arastiracam tesekkur ederim