Avda Yiyecekleri Saklama

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında konyalı42 tarafından paylaşıldı.

1. konyalı42

konyalı42 Kerim

En İyi Avı:
    1,400gr Sazan,40 cm Sudak,34cm Akbalık
    Diyelim ki birkaç günlüğüne doğayla baş başa kalmak için biryerlere gittik.Yanımızda sıcaktan etkilenecek yiyeceklerimiz var bunları nasıl sıcaktan koruyabiliriz.Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.1999 veya 2000 yılında tgrt kanalında yayınlanan Mehmetçik programı vardı,ben hayal meyal hatırlıyorum.Orada yere çukur kazıp üzerine hava almayacak şekilde poşet kapatıyorlardı sanırım.Böyle bir yöntem var mıdır acaba?

2. probzen

probzen Oğuz

En İyi Avı:
    37kg yayın
    biz 2 büyük termosa buz koyup içine atıyoruz 24 saat soğuk tutuyor,ayriyetten küçük buzdolapları var arabalar için

3. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Yaşın 17 , 1999-2000 yılında izlediğin bir belgelesi hatırladığını söylüyorsun . Yani 13 sene önce . 4-5 yaşlarında mehmetcik belgeselini izledin ve hatırlıyorsun öylemi ? :) bravo vallaha

4. mehber

mehber mehmet ali

Favori Kamış:
    shımano catana cx spin 1.80
    Favori Makine:
    shımano catana 2500 fb
    En İyi Avı:
    turna 46 cm
    selam ben eczanelerden aldığım köpükle gidiyorum.1 gün önceden difrize atıyorum içindeki tüpleri 24 saat yetiyor.resminide yükleyeyim belki işine yarar.

Uploaded with ImageShack.us

5. nicholai hel

nicholai hel Aykut

Yukarıdaki köpük kaplar işe yarar. Bunlar eczaneler için soğuk zincirde taşınması gereken ilaçların nakliyesinde kullanılır.
    Bir benzerlerini de akvaryumcular balık nakliyesinde kullanırlar. İçine ayrıca nakliye poşetleriyle koyulan balıkların su ısıları uzun süre dış şartlardan etkilenmeden aynı kalır. Uzun mesafe nakliyeler için şarttır. Tabi sen içine bir de buz kasedi koyacaksın. Özellikle tanıdık bir akvaryumcu varsa ücretsiz verecektir. Eczane için de geçerli.

Ya da şu tarz portatif termos dolaplardan edineceksin.

6. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    Bunlarla hiç uğraşmayın evliyseniz eşiniz bekarsanız annenize BOL XOL peynirli börek yaptırın, domates peynir alırsanız 2 günlük kahvaltı çıkar öğlen ve akşam yemeği için ilk güne köfte alın bozulmaz tavuk gibi yanında sucukta oldumu yeter eee bir ikide balık tutarsanız değmeyin keyfinize. Konserve melemen ve yemek çeşitleride gider o kadar para vermeyin kaba termosa.

7. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
    Gökhan abi yazdıklarını okuyunca altına bi .(nokta) koyasım geldi. Olay bitmiştir:) Tabi keyif için bişeyler götürülecekse üstteki tavsiyeler gayet güzel olmuş...

8. konyalı42

konyalı42 Kerim

En İyi Avı:
    1,400gr Sazan,40 cm Sudak,34cm Akbalık
    Ben çocukluğuma dair bayağı şeyler hatırlıyorum.Hafızam güçlüdür.Mesela Deli Yürek dizisinin ilk başladığı yılları bile çok iyi hatırlarım.1999 yılında ölen akrabamızın cenaze törenini hatırlıyorum.Ama konumuz bu değil tabiki.Öneri yapan herkese tşekür ederim.Köpük kutu işi kafama yattı.Temin edebilirsem deneyeceğim.Saygılar.(Bu arada 1994 doğumluyum.)

9. dvrzener

dvrzener merve kaya

Hocam nöbetçi eczane'den bulunabilir mi