Az dalgada şamandıra

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında Balikci34 tarafından paylaşıldı.

1. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Dalgasi az olan yada hic olmayan sularda bu sekil bir samandira kulanilmalidir,gövdesi daha dar olan samandiralar,dalgali sularda iyi is yapmazlar,kanca olarak iki yada tek kanca kulanilabilir,tek kanca ile canli baliklardada kulanilan bir sistemdir...

Ayrica ufak bir bilgide,baliga üclü kancayi sirt yüzgecine taktiktan sonra,kancaya ek olarak bir lastik parcasi takip baligin atis esnasinda kancadan kurtulmasini önlersiniz,lastik kirmizi renkte olursa,baliga yarali süsüde vermis olursunuz...

2. nedim gürler

nedim gürler Nedim Gürler

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    yok
    En İyi Avı:
    3-4 kg sazan
    Paylaşım için teşekkürler.

3. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Paylaşım için teşekkürler.

Denizde de levrek avından kullanılmaya başlayan ve çok randman alınan bir yöndem bu.

Sanırım bu sistemde ek olarak palası halkalı tekli bir iğneyi pala tarafından sahtenin karın kısmından sokarak sırttan çıkarıp üçlü iğnelerden birine sokarak kullanmak, hem sahteyi hem de balığın yakalanmasını garanti altına alır.

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Benim anlatiklarim sadece tatlisu icin,genelikle turna,baligi orta kismindan kapar ve kafa tarafindan yutar,denizdeki tüm baliklarin davranislarini bilmedigim icin anlatamiyorum malesef,deniz kismini sizlerden bekliyoruz:)

5. LapinCash

LapinCash

Teşekkürler..