balığın türü

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında ozkan79 tarafından paylaşıldı.

1. ozkan79

ozkan79 özkan

Arkadaşlar merhaba resimde görünen balığın türünü bilen varsa yardım rica ediyorum,lezzet ve kılçık bakımından nasıldır avlamaya değer bir balıkmıdır ?

ayrıca bugün iş çıkışı küçük bir kaçamak yaptım yeni aldığım sahte ve silikonları denedim ama gittiğim gölde tek bir vuruş ve takip dahi alamadım banghead

buda avlakdan çektiğim küçük bir video kaydı.

[YOUTUBE]y7KfAJDinKo&feature[/YOUTUBE]

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    asya (israil) sazani degilmi bu Özkan? pek ince detayiyla anlamam tatlisudan da öyle gibi geldi bana

3. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Hilarya bu balığın adı. temizlendikten sonra sık sık çizilerek bol kızgın yağda harika olur ;)

4. ozkan79

ozkan79 özkan

hiçbir bilgim yok bende ilk defa görüyorum :)
    merak ettim acaba olta atmaya değermi diye reeling

5. ozkan79

ozkan79 özkan

merhaba peki bu balığın karakterislik özelliği nasıldır;dip balığımıdır yoksa orta sulardamı gezinir?

sanırım ekmek içi hamur yada solucana gelir diye düşünüyorum en verimli av yöntemi nasıldır kısaca bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

6. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    özkan benim sana söylediğim yerdenmi çıktı

7. ozkan79

ozkan79 özkan

Bana herhangi yer soyledigini hatirlamiyorum ilyas.

8. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Bu balığa akıntılı suların durgun kısımlarında rastlarsın. Genelde içi pistir hatta simsiyahtır. Yosun ve bitkilerle beslenir dut yağrağıyla bile yakalayabilirsin. Ben genelde tırtıl, sinek, ve küçük kurtçuklarla yakalıyorum. dediğim gibi pişirilirse çok lezzetli olur. patates kızartması gibi yiyebilirsin orta kılçığını aldıktan sonra ;) raporlarıma bakarsan bu balıklardan mevcut

9. ozkan79

ozkan79 özkan

Anladığım kadarı ile pek makbul bir balık değil ayrıntı için teşekkürler :thumb: