Balık Avı İçin Kiralık Tekne Arıyorum 15-20 Kişilik

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında fatih2607 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    CORMORAN BIG BEN 7Pi 5000
    En İyi Avı:
    Sargoz 1050 gr. Eşkina 1350 gr.
    Merhaba arkadaşlar,

Bayram sonrası bir haftasonu iş arkadaşları ile balık avı organizasyonu yapmak istiyoruz. 15-20 kişi kapasiteli bir tekne kiralamak istiyoruz. Geçen yıl bir organizasyon yapmıştık. Fakat kiraladığımız tekne organizatörleri balık avı ile alakası olmadığı için bizi boğazda dolaştırıp durdular Sonuç tek balık yakalayamadan geri döndük. Özellikle bu balık avı konusunda bir kaptan ile avlanmak istiyoruz. 15-20 kişiyi ağırlayabilecek bir tekneye sahip işin ehli birini bilen duyan varsa lütfen söylesin. Hepinize bol avlar diliyorum

Saygılar

Fatih ÖZTÜRK

2. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    ticari ava giriyor sanırım sizin istediğiniz avcılarda adb istiyorlar sanırım eğer bir durum olursa sıkıntı olabilir. geçtğimiz aylarda bende bu iş için araştırma yaptım 30 kişilik gezi teknesi 15-18 kişi av için uygun 6 saat e 1100tl istemişti teli duruyor ilgilenirsen veririm.

3. Ersin GÖNCÜ

Ersin GÖNCÜ Ersin GÖNCÜ

Demek kaderde burada buluşmakta varmış Fatih abi :)

4. Ersin GÖNCÜ

Ersin GÖNCÜ Ersin GÖNCÜ

Burada karşılaşmakta varmış Fatih abi :)

Organizasyona yeni amatör balıkçıyıda dahil ettin mi :) Nede olsa ben amatör olmaya alıştım biliyorsun :)

5. Ersin GÖNCÜ

Ersin GÖNCÜ Ersin GÖNCÜ

Fatih abi selamlar burada karşılaştık :)

6. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    15-20 kişi ile teknede av olmaz bence , sürekli takımlarınız karışır , üstelik dah az balık almanıza neden olursunuz. Pastadaki pay misali ;)

7. alikatirci

alikatirci ali katirci

Favori Kamış:
    Basspro Bionicblade
    Favori Makine:
    Mitchell Blade Alu
    En İyi Avı:
    Turna 1.7 Kg
    Ayni dusuncedeyim... Bogazdaki akintilar nedeni ile 4 kisi bile olta karistiriyor ise 20 kisiyi dusunemiyorum... idk

8. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    300 gr veya daha ağır ağırlık kullanılabilir akıntı için..

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Beykoz sizin için uygunsa, balık için daha uygun. Orada tekne kiralayanlar var.

Ama 20 kişilik tekne balık tutmak için çok matah olmaz. Tavsiyem, hadi dediğimizde gideceğiz diyerek anlaşın, biraz pahalıya çıkar ama gittiğinize değer.

Başka tekne kiralayanlar ama fiyatlar filan o kadar uygun değil. Para sorun değilse kolay, gidin bebekten atlayın çıkın.

10. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    CORMORAN BIG BEN 7Pi 5000
    En İyi Avı:
    Sargoz 1050 gr. Eşkina 1350 gr.

Sayın vinas, Tel numarasını özelden paylaşırsanız sevinirim. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Ersinim nasılsın? Çok şaşırdım seni burada görünce :) Eğer balık avına sardıysan işin zor. Artık bir ömür bırakamazsın. Uzun süredir görüşemedik. Türkiye finalinde Kocaeli'ye muhakkak beklerim.

Açıkcası bizde çok iddialı değiliz. Yani birer ikişer balık yakalasak yeter. Yeterki arkadaşların gönlü olsun.

Aslında tekne bulmak kolay fakat tur tekneleri nerede nasıl avlanılacağını bilmiyorlar. Bizde Kocaeli de olduğumuz için boğazda avlanma şeklini ve yerlerini bilmiyoruz. Bu nedenle işi bilen, av bölgelerini, yem çeşidi ve hazırlanacak olta takımları konusunda tecrübeli kişiler olsun istedik. Para konusunda sıkıntı da yok aslında. Önemli olan tecrübeli ve bizlere avlanma şekli konusunda bilgi verebilecek bir kaptan olsun.

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Sizin 20 kişi ile tipik tekne avcılığı yapma imkanınız pek olası değil. En kısa zamanda gidin, 0.30 FC misina edinip, lüfer takımı ve ince takım çapari alın. bolca 150, 200 ve 300 gr kurşun edinin.

Beykoz bir tekne kiralayın. Uygun boyda tekneler var orada. Beykoz değilse de, o bölgede. O misinalar ile dirsek boyu kurşun ayağı, bir kulaç köstek ve ucuna bir mantarlı, hırsızlı lüfer takımı yapın. Sonra tekneye doluşup deyin ki, Çubuklu'da restoranın önü.

Orada çaparilerle istavrti tutun. Tekne stop edince, akıntı ve rüzgarla gezecektir, Petrol silolarının önüyle, Restoranın önü arasında gidip gelin. Bir miktar istavrit tuttuktan sonra, Umuryeri'ne veya Bebek koyuna geçip, lüfer takımları ile çalışın. Eminim boş dönmezsiniz. Teknenin en arkasında bir kişi lüfer deneyebilir. İş yaparsa lüfer takımına dönersiniz.

Teknenin bir tarafı, tercihan suların aktığı tarafta olanlar, 150gr kurşun, öbür tarafı 200gr kurşun kullansın. Tekne döneceği zaman suda takım bırakmayın, toplayın süratle.

Eğer umur yerine giderseniz, yem artıklarını, biraz hamsi, belki biraz istavrit vs. ezip bir fileye (portakal filesi mesela) doldurun. Bu mazmoz en az bir kilo kadar olsun. İçine biraz kurşun, taş vs. koyun. Baya bir ağır olsun. 3 kulaç FC misina olmak kaydıyla, misina ile, akıntının geldiği taraftan suya indirin.

Tekneye demir attırmayın. Stop etsin, önemli değil. Kayacaktır, takımları toplayıp eski yerinize dönün.

Eğer bunları yaparsanız, garanti veririm, herkes bu da böyle tutulur diyeceği bir gün yaşar. Ama savsaklarsanız, kabahati tekneciye bulmayın. Birde istavirde dadanıp kalmayın. İstavrit yemdir, balık değil. Çapari lüferi ürkütür, avını zorlaştırır. Hepiniz birden lüfere atın. Yemlerinizin yemlemesi bile kendi başına yeter.

12. Ersin GÖNCÜ

Ersin GÖNCÜ Ersin GÖNCÜ

Abim bende kaptırdım bir kere kendimi ne yapalım bundan sonra kurtuluş yok gibi gözüküyor :)

Türkiye Finalinde mutlaka orada olucam bir kaza bela çıkmazsa bu sene yarışıcak kuş çok malum.

Bu arada bu organizasyonda ben varmıyım acaba :)

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bir şey veremedik. Mesela beykoz'da Selamet-3 var. 20 kişi çok rahat, cidden çok rahat olursunuz. Dilerseniz -elbette parasını da veriseniz- size yemek vs. servisi filanda yaparlar. Konforu filan gayet makuldür. Tek seçenekte bu değil, bir kaç tekenleri var bunların, boy boy.

Şimdiden arayıp bir rezervasyon vs. yaptırmanızda fayda olacaktır.

http://www.selamettur.com/

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.