Balık Avına Yeni Başlıyorum Yardımlarınızı Bekliyorum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında canalikaragoz tarafından paylaşıldı.

1. canalikaragoz

canalikaragoz Canali Karagöz

Arkadaşlar merhaba. Ben ilk defa balık tutmaya spin yöntemiyle izmirde avlanmaya başlayacağım. 2 takım önerdiler bana hangisi daha iyi olur size sormak istedim.

1. Takım
    Okuma Dead Ringer FD DRG-40 Makina
    Okuma Aria 240 cm 10-30 Spin Kamışı
    Powerline 4 Örgü 250mt 0.16mm Misina

2.Takım
    Daiwa Crossfire New Spin 270 cm 14-56 gr Spin Kamışı
    Daiwa Crossfire 3000 SR Makina
    Daiwa J-Braid 8B 150 mt 0.16mm Misina

Sizden Yorumlarınızı Bekliyorum

2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Merhaba ...
    topyekun balığa mı ilk defa yoksa spin avına mı ilk defa gideceksiniz.
    herkesin bir tavsiyesi vardır. kişinin alışkanlıklarına meraya av hedef balığın cinsine göre kulanılacak takim farklılık gösterir. dolayısıyla her tavsiye verenin alışkanlıkları ve avlanma şekline göre değişkenlik gösterir.

rastgele...

3. canalikaragoz

canalikaragoz Canali Karagöz

Yorumunuz icin tesekkur ederim. Ben balik tutmaya ilk defa baslayacagim. Bu 2 takimi onerdiler bana. Ben izmirde kiyilardan liman iskele kayalik yerlerden olursa arada bir gol kiyilarindan avlanicam. Bana 2.takimin daha kaliteli oldugunu soylediler. Az bucuk anladigim kadariyla 2.takimda misina ve makina iyi ama kamista 14 56 gr ve diger takimda 10 30 gr aradaki farki cozemedim biturlu. Ben 15 grmlik kendo sahte yemlerle avlanmayi dusunuyorum genelde levrek avlayacagim. Bana vatsapdan ulasabilirseniz daha iyi ifade edebilirim kendimi numaram 543 785 54 06

4. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    "kamista 14 56 gr ve diger takimda 10 30 gr aradaki farki cozemedim" dostum burdaki değerler elinizdeki kamış ile ata bileceğiniz sahtenin, yemin, kurşunun ağırlık aralığını gösterir. misal 10-30 gr demek yemin/sahtenin enhafif 10 gr en ağır 30 gr olması gerektiğini belirtir. daha hafif ve daha ağır olursa farklı sorunlara sebep olur.

takımlar aşağı yukarı aynı bence ama birincı takimda ki makine 40 lik. büyük olur bana göre, ekonomik durumunuz el veriyor ise siz bilirsiniz,
    daha uygun takimlarla da başlaya bilirsiniz. neyi tercih ederseniz edin bu iş biraz ilerleyince farklı malzemeleri edineceksiniz. o yüzden benin tercihim uygun olanlardan başlanması. ip misina bazı durumlarda sabir ve bilgi ister bence misine alsanız daha iyi olta hakimiyeti geliştikçe ipe dönersiniz... bence...
    bir de tek takım alacaksan dip veya şamandıralıya dönüşe bilecek bir takim al bence avlağın durumu değişir...

dostum.. wattsapp dan biraz zor iş te evde telefon sıkıntı. ayrıca telefonda yazmak bana biraz zor geliyor, yaştan dır ellagam... :) iş ten vakit bulduk ca platformlardan yazıyorum...

rast gele...