Balık unu ya da alabalık yemi nerede satılır?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında korkmass tarafından paylaşıldı.

1. korkmass

korkmass Fatih Korkmas

Yemlemede kullanmak için 1-2 kg balık unu ya da öğütülmüş alabalık yemi almak isitiyorum. Özellikle balık ununu denemek istiyorum. Nerelerde satılır, av bayii, yemci, akvaryumcu? Pelet yem olarak alsam kendim elde ezebilir miyim?
    rastgele.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bulması biraz güç oluyor. Ama kendin yapabilirsin biraz uğraşıp.

Biraz sardalya ya da hamsiyi, tuzlayıp güneşe ser. Kuruyunca öğüt, taşla vs.

Eğer martıların yada kedilerin elinden kurtarabilirsen, tatminkar olacaktır.

Ama daha kolayı, balıkları alıp robotta çekmek. Hatta içine biraz karides, midye filan katmak. Sonra oluşan bulamacı küçük kilitli poşetlere koyup, dondurucuya atmak. Bu kıyma, genelde en iyi neticeyi veriyor.

3. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    En kolayı pelet yem al elinle değil ama havan yada mikerda hatta taşla yerde kırabilirsin içine hafif kum karışsada sıkıntı olmaz nasıl olsa denize serpeceksin

4. korkmass

korkmass Fatih Korkmas

evet pelet yem kolay oluyor arkadaşım vermişti daha önce bitti. Kilo ile almak için yemcilere mi bakmam lazım fırsatım olsa çıkıp bakacam ama şu ara fırsat bulamadım

5. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Pelet yem av bayilerinde, balık üretim tesislerinde ve bazı yem satıcılarında bulunuyor. Pelet yemi hamur yapmak için öğütmek şart değil. Bir bardağın içine koyduğunuz yemin üzerine üstünü örtecek kadar su korsanız, iki saat sonra yem suyu emer ve elle ezilecek kadar yumuşar. Aynı işlemi yemin üzerine yumurta kırarak da yapabilirsiniz, ama bu kez yemin tamamen yumuşaması için bir gün kadar beklemek gerekir.

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bilhassa sazan malzemesi satan yerlerde pellet yem bulunabiliyor.

Fakat genel toplamda bakınca, acaba pellet yem veya balık unu ne kadar iyi netice veriyor?

Her durumda, hiç yoktan çok çok iyi olduğu tartışılmaz.

Fakat, bilhassa ucuz balıkları alıp kıyma makinesiyle, robotla filan doğrayıp yapacağınız bulamaç kadar iyi netice veremiyor. Suya atınca kolay dağılmaması için, mesela kumla karıştırılabilir. Yumurta akı, nişasta, patates unu vs. vs. gibi bir şeyler ilave edilebilir.

7. Balilçi

Balilçi Yusuf Ozturk

Ben kuru toz şeklinde alıyorum. 1 kilo balık unu, 200ml balık yağı alıyorum. Yetiyor. www.balikunu.net mağazasını önerebilirim.

8. Mehmetkelleci

Mehmetkelleci Mehmet kelleci

Merhabalar. Elimde 10 kiloya yakın balık unu var. İsteyen olursa iletişime geçebilir benimle.