balık yok ama malzemelerime bi gözatıverin

Konu, 'Takım Çantası' kısmında carpe chasseur tarafından paylaşıldı.

1. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

pazar sazandaydık ancak balık vurmadı kendimizde hata aradık bulamadık aslında tek hata mesafe ve yer di bence arkadaşların ayarladıkları yere gitmek zorunda kaldığımdan bende mahrum kaldım neyse kısmet bayram arkasına artık ama diğer gruptakı arkadaşlar 5 er kıloluk 3 balık aldılar

Neyse siz malzemelrime bi göz atın bakalım 15-20 kıloluk balık alabilirmiyiz kamışlar alba edıtıon carp makınalar kumyang paragan 45 lık kırmızılar en soldakı alba delta 50

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Ekim 2007
  2. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Göz attim.....

Paylaşım teşekkürler

3. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    bu düzenek alır arkadaşım.... iş size kalmış ;)

4. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    güzel görünüyorlar:)

5. Teçhizat sazan avı için güzel:)

ancaaaakk...15-20kg balığı sadece bu kamış ve makinaları kullanarak almanın çok ama çok zor olduğunu düşünüyorum..
    Çünkü:
    Bu büyüklükteki balıkları kıyıdan yemli almak için en azından ya çok kaliteli örgü misina yada 60-70lik misina gerek.Bu kalınlığı bu makinalara sarmak zor..ve çok az alır.Diyarbakırda iken (deniz olmayınca sazan ekibine takılıyordum) sarısu diye anılan bir avlakta 70lik misinaların koptuğunu görmek beni şaşırtmıştı.Alınan aynalılar en büyükleri 14-15 kg oluyordu.daha irilerini almak nasip olmadı..
    shimano ve daıwa makine..Shımano 0.37 Misina ile avlanmama rağmen bu ara 3-4 kez 10kg ye yakın minekopu alamadım 7,5kg lik kalamayı(force gage ile ayarlamıştım)banamısın demeden 70m ye yakın sürükledi..avlak kayalık oluncada biyere takıyor misinayı..20kg lik balığı düşünemiyorum:rolleyes: :eek: ;)

6. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    valla güzel techizat kamışlar gayet iyi gödünüyor ama makine ve misina seçimide bu kadar iyimi acaba eğer onlarda kamışa ayak uyduracak bişeylerse sorun olacağını sanmıyorum bence iri balılarda alınabilir kısmet birazda ;) :)

7. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    hayret

70 lik misinayı kopartan nasıl bir kuvvettir hayret ettim.Gerçekten çok yolumuz var.

8. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Erdal kardesime kesin olarak katılıyorum..

Hee!! almazmısın alırsın ama ben ekmekle cipura yakalyanıda gordum:)

50 lik makinaya Erdal ın dedigi orgu misinadan 50 metre zor sararsın..:confused:

Takımlar guzel ama amacınıza uygun degil bence de..;)

9. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

ben malzemelerime vede kalitesine güvenıyorum sabi abi
    neden mi? geçen hafta çekilen 15 kg sazan benım kamışlarımdan daha dandik takımlarla çekıldi mısınelerimize gelince 0.35 balzer camtec gayet sağlam misina iğneler 4 no owner carp sistem tek iğne haır ag yem mısır yemleme mısır ve kuzu yemi ancak balığı çıkaran arkadaşların ne yemlemesi var nede tek iğne düzeni zatentek iğne düzeni olmadığından bence haftaya damgasını vuracak olan balığı alamadı otların içinde kaldı takım tabi tecrübesizlik de cabası ben şahsen tecrübeme bilgime güveniyorum aynı zamanda takımlarımada alba star ı ben bir marka olarak görmüyorum ben sadece aldığım malzemeye bakarım ne derece iş görürlüğüne bakarım hatta en soldakı kamışımı taktırdım dik tutup çektim darbeleyince kırdım tamır ederken bi arkadaşım geldi farkındaysanız benım kamışlarımın üzrinde marka falan yok benım söktüm hep arkadaş bunun ne olduğunu bilemedi ve sözleri şu' bu ne güzel kamış benıum dam green kroos lardan daha iyi' dedi ve bu şahışlardann öğrendim ben bu işi

siz gerisine kanatınızı kendiniz kullanın benden bu kadar inşallah gerisinde balık olur olta işi tamam artık

10. Mesajımı parçalarsan böyle saçma cevap yazman normal...

tam metni ve cümleleri oku!!!

60-70 dediğiminde 060-070 olduğunu sahra çölündeki tuvarekler bile anlar!!!

Zaten 60-70 in 45 lik makinaya takılamayacağını yazmışım....
    bunu nasıl böyle anlayabildin ben bunu anlamadım

sorularına gelince ..bu kalınlık ürkütmez

Ben bu kalınlığı kullan ve uzağa at demedim mesajımda...Yorum yapıyorsan doğru yorum yapman ve doğru yorumuna eminsen cevap yazman daha uygun..benim söylemek istediğim özetle bu kalınlıkta yada çok sağlam misina kullanılması gerektiği..

oradaki avlaklarda balığa yol ver yorulsun olayı yok!!!..2 metre gitsin bir ağaca dolar misinayı..anlayacağın bodoslama çektin çektin...çekemedin..balığa elveda dersin..göllerin içi karmakarışık..Balık olma nedenide bu çünkü ağ atamıyorlar

diyarbakırda sallamalarda 060'ın altında misina kullanılmaz..genelde 090 kullanılır

çünkü 20-25 kg sazan tutmak normaldi..kaldıki şabot olarak bilinen bir tür balık 100kg ye kadar büyümekte ve 60-70kg olanlarını zaman zaman avcılar yakalmakta..(bu sitede şabotun resmide var)

Son düzenleme: 2 Ekim 2007
  11. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

arkadaşlar biribrinize lütfen kırıcı olmayın yanlış anlaşılmalar olabilir bunlar normal bazı arkadaşlar kendi sitiline göre yorumluyorlar bunları önemsemeyin şunun şurasında kaç yıldır tr de kamışla balık avcılığı yaygın ve kaç senedir mısınelerin ince ve de kalıtelılerıyle tanışığız lütfen kırıcı olmayalım herkesin kebdine özgü bü sitili vardır elbet önceleri yemlemede yoktu malüm şimdi moda başka ama bazı balıkçılarda eskiye hala kanaatkar bende tam 10 sene evvel aldığım kasnaklar hala duruyor mısınelerini daha geçen ay değiştirdim vaktinde çooook balık yakalamıştım onlarla ne günlerdi topu topu 5 kasnak yetişebilene aşkolsun

ama şu varkı kamış gerçekten hüner bilgi tecrübe vede gittiğin avlağı iyi bilmek demek sazann kolay balık değil emın olun o residekı vlakta 40-50 kıloluk dahı sazanlar var canlı şahitler var uygunsuz avlanan tatlı su zıpkıncısı vatandaşlar balıktan korktukları için zıpkını elıne bile alamamışlar v.s v.s

iyi akamalr

12. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Verdiginiz tecrübeli izlenim ve paylasim icin tessekürler.

13. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    ben baraj veya göle gittiğimde el oltası kullanmayı daha iyi buluyorum bilmiyorum ama sağlam bir sazan vursa senin otakım düzeneğinin hepsini suya alıveriri tabi yere monteliyse ona bişey diyemem ama düzenek hakikatten çok güzel ve havalı kıyıdan deniz için ideal görünüyor ama yatık senin takım

14. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Bu arada şabot veya şabut'un latince adi ne acaba... pek bulamadim :confused:

15. latincesini bisem.....diyarbakırda böyle deniliyor;)

Resmi bu....Bu balığı avlarken en az90 lık misina kullanıyorlar..
    035 le filan bu balığı almak hayal;)

16. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Kamış makineden zevk almıyorum tuttugumuz tüm balıklar 0.80 veya 0.90
    Misine,kasnaklı küspeli takım

Arkadaşım kamışların süper;)

17. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos

Tamamda, iyide, agla mi aldilar yoksa misinayla onu bilmemde... 120 kilo mu, 75 kilo mu oda isime gelmezde....... türü ilgime cekti, seni cekmez mi.... yani burda kilic desen, zarganadan marline kadar bir yelpaze cikiyor...;)

18. Deniz ilmi adı nedir bilemiyorum..Bunlar muhtemelen ağ ile yakalanmış..fakat olta ilede 10-50kg arası alanlar var..ben 34kg lik birtanesinin olta ile alınırken gördüm ..balığın türü..ve benzeri noktalarını bilmiyorum..

Resim burada bulabilirsen bizide aydınlat

19. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Tamammmm....... simbi sabut diye bir sey arasam, böyle bir sey cikiyor: http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=59 :confused:

Simdi amcanin agla yakaladigi, "sabutlar" sazan cinsinden mi, yoksa levrek soyundan mi geliyor.... Agzinda disleri var mi, yok mu ??? Aramizda, 20-45 kiloluk sazanlar pesinde kosan arkadaslarimiz varda, bu baligi hic tanimiyorlar mi ki :confused:

20. Ben diyarbakırda ilk gördüğümde Şu el arabalı tezgahlar var bilirsin...bunun üzerine 2 tane yatırmış satıyorlardı...ağzım açık kalmıştı..;)
    diş filan yok fakat ağız kısmı çok sert..canlı balık yiyor
    Kebanda dengebacasına yakın yerden tutulan alabalıkları bir görsen iddiaya girersin bunlar alabalık olamaz diye...040 misina kullanıyorlar..yemi hiç sorma:D
    ben boluda yaylamızda 010,020 arası kullanıyor..