bandırma balık tutma değil bırakma yarışması yapıldı

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında Bandırmalı tarafından paylaşıldı.

1. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    bandırma belediyesinin 2cisi düzenlemiş olduğu amatör balık avı yarışması 29 yarışmacının katılımıyla gerçekleşti bu sene bu sevdaya gönül veren bayan yarışmacıların fazlalığı yarışmaya ayrı bir renk kattıdün akşam yarışmacılarla yapılan toplantıda küçük kırlangıç balıklarının tartılarak geri salınmasına karar verildiyarışmaya katılan amaolta malzemeleri olmayan ünüversiteli genç yarışmacıların malzemelerini bendeki fazla malzemelerle tedarik ederek yarışma havasını tatmaları sağlandıktan sonra ertesi günü toplanma yerinde toplanıldı ve yer kura çekiminden sonra yarışmacılar yerlerine geçip hazırlıklarına başladı ilk balıklar hiçte iç açıcı değildiilk zamanlar tutulan 15-20 balığı tarttırmadan geri saldım baktım diğer yarışmacılar tartıya koyup salıyorlar bende aynı olayı yapmaya başladımve yarışma sonunda biraz gülünç gelecek ama 509gr balıkla birinciliğe ulaştım yarışma sonunda belediye başkan yardımcısı ozan bey tüm yarışmacılara katılım belgesi taktim etmesiyle bir yarışma daha sona erdi (ödüller belediye başkanı tarafından 2-3 gün içinde verilecek )

[​IMG][/QUOTE]

samet nikli samet kardeşim aslan turan ve ben

Son düzenleme: 6 Haziran 2009
  2. simendifer

simendifer Sennur

Güzel bir aktivite olmuş. Balıkların bırakılması bence yarışmanın amacına ulaşılmış anlamına geliyor. Neticede bu yarışmalar, amatör balıkçılığı geliştirmek için yapılıyorsa, balık salınması gibi bir zihniyetin gösterilmiş olması çok güzel diye düşünüyorum. Seni de 509 gr. lık balığınla yakaladığın birincilikten ötürü can-ı gönülden kutluyorum Mustafa ağabey. :):p

3. AkÇ@Y

AkÇ@Y Murat

Mustafa Abim tebrikler pek şaşırmadım sonuca:) Bu arada Aslan abi az kaldı şeytanın bacağını kırcaz Bandırma team olarak balıkları burdan uydudan takip ediyorum Mustafa abiyle hazır olun:D :D

4. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    gerçekten şennur kardeşim bu senede balıkların bırakılması yarışmaya ayrı bir renk kattı diyebilirim ve bencede yarışma amacına ulaştı inşallah aynı duyarlılık bundan sonrada devam eder :)

5. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    sen niye gelmedin murat hani gelecektin ;)

bundan sonra balıkların hiç şansı yok diyorsun yani bi ara kaç gel bakalım :rolleyes:

6. AkÇ@Y

AkÇ@Y Murat

Mustafa Abim pazartesi gününe konserim çıktı onun provası vardı bugün daha yeni geldim hatta eve:( Aslan abi bahsedecekti bir ara sana belki söylemiştir 17 si gibi geliyorum bu sefer uzun soluklu bir av kaçamağı yapacağız bu sefer ben seni avlağa götürcem:) Kısmetse güzel avlara imza atarız abim:D

7. Samed

Samed Samed

Favori Kamış:
    Balzer
    Favori Makine:
    Daiwa
    Mustafa abi siz şantiye tarafında küçükte olsa aldınız tek tük balık.Ben sahilin baş taraflarındaydım balık yakalayan yoktu bizim tarafta. yemli yaptım yemlide 3 çeşit yem,çapari,sıyırtma öyle böyle derken vuruş bile yok.yarışmadan 2 gün önce kırlangıçlar banada gelmişti ama yarışma ya, gelmedi işte.Neyse yine de güzeldi, inşallah seneye büyük ve bol balıklı yarışmalar nasip olur.

8. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Mustafa abi emeğinize sağlık.Çok güzel bir organizasyon olmuş.Sitemiz böylesine aktif ,sosyal bir ağabeyi olduğu için çok şanslı.Bursa organizasyonunda bir kaç saatliğine bile olsa bizi yanlız bırakmayıp yem konusundaki desteklerin için yeri geldiğiden den dolayı bir defa daha teşekkür ediyorum.

9. Okan_uA

Okan_uA .

Abi vallahi korkulu rüya gibisin. Senin olduğun yerde başkası senden fazla tutarsa 1. olursa zaten şaşırıcam artık.

Burdan tüm amatör balıkçılara da sesleniyorum. Katıldığınız yarışmada Mustafa abi varsa fazla umutlanmayın. Resmen korkulu rüya dediğim gibi nerde balık var buluyor maşallah. :)

Neyse abicim canı gönülden kutlarım seni. Şansın daim olsun.

10. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    herşey nasip işi samet kardeşim geçen senede ben orta yerdeydim barbun gelmişti bu senede son taraf çıktı şansımıza kimse yerinden memnun değildi ona bakarsan seneye yine seni böyle güzel aktivitelerde görmek nasip olur :)
    ben teşekkür ederim barış sizin gibi değerli kardeşlerimi tanımak gerçekten güzeldi :)
    deee geetttt sende beni hepten öcü yaptın :p :D :D

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Dayımız tebrik ederim. Benim gözümde bu yarışmanın favorisi elbette sendin. Tarih tekerrür etti.:) :rolleyes:

Bu seneki ödülü de merak ediyoruz tabi.:) :D :rolleyes:

12. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim nuricim bu iş nasip işi deniz anamız bu senede bunları sundu ama yakında sizlere bol kırlangıç verceğim diyor sanki:)

hediyeleri aldığımda sizlerle paylaşırım inşallah:)

13. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bu hep böyle ya. Ne ekersek onu biçeriz. İnşallah bereketli ve tadında avlarınız olur. :)

14. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Daiwa Ballistic X 270 cm 14-40 gr. /Fujın Dragon 270cm 8-32 gr
    Favori Makine:
    Daiıwa Fuego 17 LT 3000 DC/Shimano Stradic 4000 XG FK
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Bir kez daha kutlarım Mustafa abi,bu kez galibiyetini kutlarken yanında olabilmek de güzeldi.Ben de bu vesile ile hayatımda ilk kez bir organizasyona katılmış oldum.
    Bu kez sıkıntılardan biri yer darlığı idi.Katlımcı sayısının geçen seneye göre artışı ve bayan arkadaşlarında yer alması çok iyi oldu ama dediğim gibi eleman sayısı artmış ve yer azalmıştı bu tezat bizi biraz sıkıntıya soktu.Fakat yine de katılmak ve katılanları sosyal cesaretlerinden dolayı kutlamak ve sohbetlerde bulunmak güzeldi.
    Bir ara site adına Bandırma'da organizasyon düzenleyebilme hayali geçti içimden ama ''Daha dur'' dedim kendi kendime ''o günde gelecek'' diye geçirdim içimden.:)