batan misina tavsiyesi olanlar...

Konu, 'Misinalar' kısmında fixahmet tarafından paylaşıldı.

1. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    merhaba üstadlar... şamandıraı takımla yapılan avlarda, rüzgarlı ve dalgalı sularda misinanın suya batmaması, rüzgarın ve dalganın su yüzeyinde kalan misinayı da sürüklemesi neticesinde şamandıra da doğal olarak sürekli dalga ve akıntı yönünde kayıp gidiyor... bu durumun önüne batan misina ile bir nebze olsun geçilebiliyor. daha önceleri de kullandığım ve batan bir misina olan marka ve modelin yeni sürümünde batmama sorunu yaşıyorum. ürünün içeriğini mi değiştirdiler ne oldu bilmiyorum ama ne kadar uğraştımsa suya batıramadım.
    batan misina tavsiyelerinizi bekliyorum. kalınlık 0,25...

2. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    merhaba , belirttiğin sorun için misinanın batması da çözüm olmayacak ki ama. Dalgalı ve rüzgarlı havada suyun üzerinde olduğu kadar suyun altında da akıntı var. Yani, misinan batsa da bu sefer suyun altındaki akıntıdan etkilenecek ister istemez. Bence yapılabilecek tek şey , şayet sürekli dalgalı ve rüzgarlı havada avlanıyorsanız , batarı yüksek olan şamadıra kullanabilirsiniz. yani standart 25-35 gr.lık şamadıralar yerine 60-70 gr. batarlı şamandıralar dalgalı havada daha stabil kalır. Birde misina boşluğunu alıp suda yüzen misina fazlası kısmını mümkün olduğu kadar az tutabilirsiniz. Bu misina fazlası ne kadar çok olursa akıntıdan etkilenmesi de ona paralel fazla olur ve takımınız akıntı ile birlikte gezer durur.

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    suyun kaldırma kuvveti suyu absorbe etmeyen tüm materyaller için geçerli
    İp misina kullanırsan suya giren misina suyu emecegi için direkt batacak bütün dertlerin son bulacak

4. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    maalesef ustalar. durum sizin dediğiniz gibi değil. biriniz batan misina olmayacağını iddaa etmişsiniz, ki ben uzun zamandır batan misina kullandığımı yazmışım zaten. diğeriniz de misina batsa bile çözüm olmaz demişsiniz. bal gibi çözüm oluyor vallahi... batan misina ile senelerdir, büyük kısmı su altında olan 3-4 gr şamandıralar ile rüzgarlı dalgalı sularda avlanıyorum. tabii ki savrulma oluyor ama batmayan misinaya göre %70 daha az oluyor diyebilirim. yani batmayan misinada her bir dakikada bir oltayı çekip atmanız gerekiyorsa, batan misinada bu süre 4-5 dakikayı buluyor...

5. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    trabuco nun bir misinası var,üzerinde sargoz resmi var.misina rengi mavi,,birazcık sert misina ama sağlam misina.. bu misinayı kefal avlarken de kullandım..takım toplu sistem..kısa süreli beklemeli av..mera sığ kayalık.. birazcık bekleyince ,misina dibe çöküyordu.. benimde şikayetim bu yönde idi misinadan..:)
    şimdi düşününce normal diyorum..çünkü sargoz dip balığı,misinayıda buna göre yapılandırmışlar..

6. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
  7. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    evet ta kendisi:) fiyatıda bayağı artmış yahuu:)

8. nuricem

nuricem Cem

Favori Kamış:
    Okuma safina-x 2.40
    En İyi Avı:
    3kg Lagos
    Hangi ip misinayi kullaniyorsunuz?orgu iplerin cogu pe(polietilen) uretilir ve suyu tutmazlar zaten bircok balikcinin aradigi ozelliktir.sufixin urettigi pe ve goretex ipliklerin birlesiminden uretiliyor bununda su itme ozelligi var.kulandigim orguler batmiyor benimde sorunlarimdan birtanesi.bazen avantaj saglarken cogunda dezavandaj oluyor.
    (Tel dan internete girdigim icin yazim hatalarimdan beni mazur gorun)