Beni bu forumlar mahvetti

Konu, 'Kamışlar' kısmında makca tarafından paylaşıldı.

1. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Geçen sene bu zamanlardı zannedersem.Beşiktaşa yiğenimin yanına çinekop yakalamak için gitmiştim.
    Kamış olarak yanımda Alba star carp serisi 50-150 gr atarlı bir kamış ve Alba star marka surf kamış vardı.
    Carp serisi kamış yemlide iyi idi ama ya daha ağır bir kurşun atmak zorunda kalırsam.Kafamda bir şimşek çaktı.Benim bir kamış almam gerekiyordu.
    Hemen ertesi gün forumlara daldım,Uzun uzun araştırmalardan sonra karar verdimki alacağım kamış okuma salina 3 parça 200gr atarlı kamış
    olacaktı.Hemen Üsküdara gidip Cengiz den bir tane salina edindim.Akşama ver elini Beşiktaş.Büyük bir heyacanla yeni kamışımı açtım.Makinayı taktım,yemledim ve denize yolladım.Kamış güzeldi,hoştuda biraz sert gibiydi,vuruşlarıda pek hissetmiyordu.Benim için hayal kırıklığı oldu.Demekki forumları iyi okumamıştım.
    Fakat duruma uygun bir kamış almak kafama girdiği için tekrar forumlara geri döndüm.Okudum,okudum.Birden aradığımı buldum.Bir italcanna combat alacaktım.Hem bu kamış Vedat abidende tam not almıştı.En kısa zamanda Üsküdara geri döndüm.Bu sefer kısığa gittim.Combatı onlar satıyordu.Fakat kamışın fiatını duyunca birden içimdeki kamış alma isteği söndü.Kös kös geri eve döndüm.
    Gece kamış rüyama girdi.Al beni ,al beni diye gözümün içine bakıyordu.Tabiki istikamet üsküdar.Kısıktan Necati bey ile yapılan uzun uzun pazarlıklardan sonra
    iyi bir fiyata bir Combat sahibi oldum.Çok güzel bir kamış.hafif,ucuda hassas
    Combatı aldık ya yine daldık forumlara.Combatın iyi ve kötü özelliklerini okuyoruz.Kimi beğeniyor,Kimi beğenmiyor,şu kadar gramdan sonra bayar diyorlar vs.
    Ya ben bu kamışı aldım ama ya 200 gr kurşun atmam gerekirse(ben 100 gr kurşunla bile düz atamıyorum bilginize) İtalcanna virüsüde kanımıza girdi ya.
    Dedim gidip bir tanede futura alayım bari,Nasıl olsa Necati bey iyi indirim yapıyor.Hem forumlarda ne diyor arkadaşlar ya futura yada swepfire alacaksın
    Böylece 220 gr atarlı bir futura sahibi oldum.
    Bittimi tabiki hayır.
    O sıralarda shimano indirim yapmış,Fiyatlar düşmüş,Bu fırsat kaçarmı,Hemen daldım forumlara,baktım arkadaşlar shimano kamışlar için ne diyorlar,ne düşünüyorlar diye.
    Sonra 12 taksit ile bir speedmaster sahibi oldum.Kamışı daha kullanmadım ama kılıfı gerçekten güzel.İtalcannalarda değil kılıf kamışın başılığını bile
    vermiyorlar.Kamış başlığı italcannada eşantiyondan.
    Bittimi tabiki hayır.O sırada gözüm itacanna vulcanna ya takıldı.Bu kamış hakkında bizim sitelerde pek yorum yok.Ben dururmuyum.Başladım yabancı sitelerden google çevirisi ile forum okumaya.Hah dedim bu kamış tam benlik.Sanki evde kamış yok.Gittim kısığa bir vulcano sipariş ettim.İtalyadan gelecek dediler.
    Tamam ben beklerim dedim.bekle bekle 6 ay oldu kamış ortada yok.Ben her hafta gidip soruyorum geldimi diye.
    Bir gün gittim üsküdara sordum kamış geldimi diye.Tabi kamış ortada yok.Birden kafam attı.Başlarım vulcannaya diye.Verin dedim bana ordan bir vertigo tatmin olayım bari.
    Aldım kamışı geldim eve vertigoyuda kardeşlerinin yanına koydum.Her akşam bütün kamışları,makinaları karşıma dizip sevip okşuyorum.Hatta aile arasında gece kamış ve makinelerimle yattığıma dair söylentiler bile çıktı.Ama olsun onları seviyorum.
    Böylece Serdar beyin söylediği üst sınıf takımlarada sahip oldum.Daha doğrusu her denizde(Türkiye de)her türlü balığı yakalayacak takıma sahibim.Sırtı için kamışlarım yok ama jig kamışlarını aynı zamanda bu amaçla kullanabilirim.
    Ha!diyeceksinizki bu kadar kamışın var hiç balık raporun yok.Vakit bulursam oda olacak.Bu kadar kamışı alabilmek için çok çalışmam gerekiyor.Taksitler bitince inşalah daha az çalışıp balığa gideceğim.
    Birde geçen hafta cidede yarım saatte sahilden 1 kilo istavrit yakaladım.Rapordan sayılırsa.

Evdeki kamışların listesi

7 adet surf kamış
    5 adet spin kamış
    3 adet jig kamış
    6 adet yeni gibi duran eski kamış
    3 adet porselensiz göl kamışı
    1 adet kırılmış fly kamış

Bu yazıyı neden yazdın derseniz içimden geldi.
    sizle paylaşmak istedim.
    Yazım hataları için kusura bakmayın

2. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    istavrit deyip geçme abi.bir çok balıkdan lezzetli balık,kış ayında çıkan istavrit levrek den bile lezzetlihihi
    yeni takımların hayırlı olsun abi,güle güle kullan:)

3. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    eeeeeee tek mahvolan sen değilsin burdaki herkes balık balık gece gündüz kanımıza işlemiş

4. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Soğol Kadir kardeşim.Spin kamışlarıda senin yazılarını okuyup aldım.
    İnşallah bir gün onlarlada levrek yakalayacağım

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Aman ağabey bizim techizatları hiç okuma sen aman diyorum

Diline sağlık süper ....

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Mehmet abi hepsi harika aletler de bir adet de porselenli, ucu kullanilan agirliga göre degisebilen göl kamisi lazim sanki :D

7. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    sırtını okumaya dayadıysan korkma abihihi bende de 5 tane var.

kalite bazında..

okuma ve remixon ilk sırada.remixonda okuma kadar tuzlu:) ama oldukca sağlam kaliteli bir kamış..3 25 atarlı..
    bunların dışında protach var..oda fena deyil..yukarıdaki 2 markaya göre kalitesi biraz daha aşağıda..tabii fiyatıda aşağılarda..hihi
    beni hiç üzmediler bu güne kadar..

8. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Çok güzel anlatmışsın Mehmet abi:) bir kerede okuyuverdim:) Eline sağlık umarım vaktin olur da bol bol yakalarsın balıkları:p

9. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    okudum ve korktum:)

10. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Hepsi son kaç olur.. :D :cool: :D :D

11. sabriyazici

sabriyazici sabri

maaşallah abi güle güle kullanmak nasip olsun

12. Murat Kutlu

Murat Kutlu Murat Kutlu

Favori Kamış:
    Sörf İçin Lineaeffe Extreme Cast, Spin İçin Okuma Salina
    Favori Makine:
    Surf için Okuma Epixpro 65, spin için okuma Avenger 30
    En İyi Avı:
    Kofana
    Aynısını ben yazacaktım, ancak siz yazmışsınız. Ben sadece biraz ekleme yapayım elimdeki, kamış ve makineleri, bu kadar çok biraz azaltayım deyip yarı fiyatına elden çıkardıktan sonra kendimi tutamayıp yine eski sayıya tamamladım. Gönlünüzce avlar dileğiyle hoşçakalın.

13. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    İyiki içinizden gelmiş. Eğlenceli bir yazıydı. :D

Yalnız suç forumlarda değil gibi pek. :D

Neyse, hepsini güle güle kullanmak nasip olsun. :)

14. Çoğumuzun başında aynı dert. Allah başka dert vermesin...

15. zucchero

zucchero Bora

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2,10mt 10-40gr, Shimano Alivio CX 2,10 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SFC, Daiwa Sweepfire 2500
    Mehmet Abi,
    İnşallah hepsini en kısa zamanda deneme şansın olur ve senin güzel kaleminle yazılmış o trofe raporlarını buradan okuruz.

16. kahya

kahya atıl şenkahya

Favori Kamış:
    major craft crostage 902 M cormoran 210 bull fighter, cormoran 210 red master
    Favori Makine:
    shimano exsence 3000,shimano exsence 4000hgm, penn battle 6000.
    En İyi Avı:
    5,300 kg levrek
    tehlikeli sularda yüzüyoruz burada
    evde kullanmadığım alıpta bekleyen o kadar çok malzeme olduki
    artık kesmeye çaılışıyorum alımları.

ama bi tane yüksek atarlıspin kamış niyetim yok değil.,
    foruma girip araştırayım dediğim an ipim çekilmiş demektir.
    hiç bakmıyorum bile.

17. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    allah sonumuzu hayır ede birimiz farklı olalım ya ...

18. zeytinn25

zeytinn25 murat

En İyi Avı:
    3.5 kğ 62cm alabalık
    aynı şeyleri bizde yaşıyoruz
    av marketine gittiğimde sanki bir virüs içime girmiş gibi al bunu bunuda al kendimi frenliyemiyorum

19. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Sevgili Mehmet abi nasılsın?
    Sen sadece elindeki kamış ve makinaları yazmışsın:D Elindeki kutu kutu floroları,dynemaları,sahteleri ve silikonları yazmayı unutmuşsun.Tarabyadaki akşam sadece arabadakiler bir servet değerindeydi yahu:) :) :)

20. volkanca

volkanca Volkan

Mehmet abi, hepimizin duygularına tercüman olmuşsun. Herkes bütçesine göre birşeyler yapıp mutlu oluyor. Bizim gibi ayda yılda bir balığa gitse bile. Şimdiden emekliliği bekler hale geldik, hadi hayırlısı, selamlar, sevgiler