BESTWAY VOYEGER 500 VS INTEX SEAHAWK 4

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında pike_tr tarafından paylaşıldı.

1. pike_tr

pike_tr Serkan

Merhaba,

Foruma yeni katılan bir arkadaşınız olarak arasında kaldığım iki şişme bot arasında hangisini tercih etmeliyim? Et kalınlığı Bestway in daha iyi gibi duruyor ama intex te marka değeri daha yüksek sanki. Tatlı suda balık avı için kullanacağım. Ayrıca Elektrikli motorları da araştırdım. Haibo 44 e karar kıldım. 1000 TL yi aşmayacak motor tavsiyeleri de alabilirim Önerilerinize ihtiyacım var. Pek bilgim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

2. pike_tr

pike_tr Serkan

Forumda epey arama yaptım ilgili başlıkları hemen hemen inceledim. Ama net bir cevap bulamadım. Ondan yeni tartışma başlatmak istedim.

3. pike_tr

pike_tr Serkan

Yok mu hiç fikri olan??

4. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Ben voyager 500 kullandım. motor takma aparatı ile 30 lb elektrikli motor taktım. iş göryor. ama gene de tatlı suda kullanacak olsan bile , denizde kullanılan botlardan bir tane almanı öneririm. 2. el ve yamalı bir deniz botu her ikisinden de çok daha güvenlidir.
    Hani o voyagerin en ufak bir taş veya çalıda veya balık iğnesiyle yarılıp patlamasi an meselesi.

5. pike_tr

pike_tr Serkan

Çok teşekkür ederim hocam. Var mı bu denizde kullanılanlara örnek tavsiye edebileceğiniz?

6. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Benim kendi kullandığım bot seamaster idi. şu an kullandığım bot da zodiac.
    Ama sen ille de bunları alacaksın diye bir şey yok. Yeter ki botun bilinen bir üreticinin olsun ve şu bilmem kaç "denye" dedikleri pvc den ya da hypalon kumaştan imal edilmiş olsun.

Bu şekilde olup da arkada tahtası olmayanlar da var, bir motor takma aparatı ile sorunu halledersin. Hem arabada daha az yer kaplar. Alüminyum tabanlı veya şişme tabanlı bir şey bak , ki tabanı kurmak kolay olsun.
    İkinci el botlar var , onlardan bak.
    İkinci elde şunlara dikkat et :
    1-) Pvc güneş ışınlarına duyarlıdır ve malzeme sertleşir , uzun vadede de güneş yanığı olur. Bu olmasın.
    2-) Uzun süreli sönük vaziyette muhafaza edilen botların kumaşında kırılmalar meydana gelebilir. Varsa da kabul edilebilir durumda olsunlar.
    3-) Motor tahtalı ise (transom) motor tahtası ile tüplerin arasındaki yapıştırma bağlantısı sağlam ve zede görmemiş olsun.
    4-) Kumaşın ek yerlerinde adi yapıştırıcı kullanımından dolayı açılmalar olmasın.

Yoksa bota bir şey batmış ve de sahibi onu yamamış. Bu pek de sorun değil. Tahtası çizilmiş , kürekleri yokmuş ... bunlar da sorun değil. Kürek alınır tahta da iyileştirilir.

7. pike_tr

pike_tr Serkan

Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

8. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Abu Garcia Vendetta 210 M
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Ustam sakin bulasma, bende aldim daha evvel. alt tahtasi, motor baglama aparati falan derken normal bot parasina geldi. Alirken bende mualiflere sinirlenmostim. Sonra attim normal zodyak aldim. Tatli su icin ideal gibi gorunuyor ama malzemesi sicak ve soguga cok hassas. Surekli kullanirsaniz 1 sene sonra ek yerlerinden atmaya basliyor. Ben inatlasip tam 33 avda yamaya yamaya devam ettim ama her hafta yapistirici almaktan yapistirmaktan biktim.
    O iki botu alacagina hicbirsey alma derim. Yukleyebilirsem bendekilerin fotolarini aticam.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Abu Garcia Vendetta 210 M
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    [​IMG][​IMG]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. atesruzgar