Bir anket...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında KURTANOVIC MURAT tarafından paylaşıldı.

?

Sizce Sorun Ne?

1. Adminlerin İlgisizliği

75,9%
  2. Kişisel Çatışmalar Yaşadım ve Kırgınım

3,4%
  3. Hobiyi Braktım

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Siteye Zaman Ayıramıyorum

10,3%
  5. Hiçibir. Öz Gerekçemi "cevap" olarak sunacağım

13,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

Sevgili Ustalarım Abilerim Kardeşlerim...

Eski yelerin de bilddiği gibi yeni bir kullanıcıyım... Ancak Sitenin namını çok sevdiğim abilerden öğrenmiştim. Paylaşımlarımı okuyanlarınız az çok bahsettiğim konuya vakıftır...

Şimdi benim öğrenmek/ortaya koymak istediğim; 10yıllık belki de daha eski olan bu kıymetli forumun SİZCE NEDEN BÖYLE TENHALAŞTIĞIDIR...

Sizce Site Neden artık eskisi gibi aktiv değil?? Ve Sizce Yeniden Toparlanıp eski Verimine Kavuşabilmesi İçin Ne Yapılmalıdır??

SAYGILARIMLA.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    1.Seçenekten başka işaretlenebilecek şık yok.

Daha aktif forumları kullanıyorum.
    Sosyal medya gruplarından takip ediyorum.

Gibi seçeneklerde olsa daha gerçekçi bir sonuç elde edilebilir.

3. mhcay

mhcay hakan

Öncelikle belirtmek isterimki forum düzeneğinin daha güzel bir şekle bürünmesini sağlamak ile bu duruma başlanabilir. Ne gibi diye soracak olursanız ava katılan herkesimden kişinin gittiği av yada mera noktasının belirtmesi gerekir. Ancak bencilliğe yüz tutmuş nefsimiz başkaları gelip burada balık avlayacak diye söylemekten kaçar olduk. Denizdeki balık el oltası ile kıyı avcılığı ile kurumaz. Bu durumları daha iyi bir hale getirebilmek adına paylaşım en önemli yemeğimizdir. Burada kimse birşeyleri paylaşmadığı sürece forum olmaktan çıkar. Kimse şahsi üzerine alınmasın ancak bencilce davranarak hiç bir zaman bir platform noktası oluşturamayız. Anadolu yakasında oturuyorum. Zaman zaman balığa çıkıyorum. Ancak bir gün görmedim ki pendik bölgesinde şu bölgede güzel balık yapıyor balık sevdalılarını bekliyorum gibi, yada kartal bölgesi yada bir başka nokta. Ayrıca balık avına giden arkadaşlarımızdan bahsetmek istiyorum. Balık tutmaya her gittiğimde kediler kovalanıp taşlanıyor. Yada balık tutacak arkadaşın rahatsızlığı hat safhada. Bu işe olta veya makinanın kalitesiyle alakalı değil. Bir olta balıkçısı bence balığa çıktı zaman, yemli tutacak ise ve yem alıyorsa balıkçıdan, gittiği yerde olacak kedileride düşünmeli. Onlarada balık temizliği ile artık olarak çöpe atılan bir poşet atık balık pisliği bile götürse, hem kedilerin karnı doyacak hemde sizi rahat bırakacak. bir başka konuya gelirsek eğer bence istanbul olarak bir bölüm oluşturulmalı. İstanbulun deniz kıyı ilçeleri forum içerisinde konu olarak belirtilmeli. Her ilçe de oturan balık avlarını anlatabilir. Balık tutmuş olsun olmasın. Bu benim düşüncem. Şahsi düşünceme saygı göstermenizi beklemiyorum. Zaman ayırıp okumanız bile benim için çok önemliydi.
    En derin saygılarımla...

4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Cumhurbaşkanlığı köşkü eskina avini okumamış olduğunu zannediyorum. O raporda mera ismi zikredilmemisti fakat her açıdan fotoğraf vardı. Raporu atan kişi ertesi gece olta atacak yer bulamadi orda. Mesele baligin avlama ile bitip bitmemesi de değil bir yerde. Adam olta atamadi diyorum :) kendine guvenen merayi sezgisi ile bulur. Guvenmeyen de raporlari takip ederek kendini bu konuda geliştirir.

Ankete gelince acik seçik yazmıştım zaten saldim çayıra mevlam kayira gidiyor forum. Admin bile yok zannedersem. En son murat vardi o da bıraktı galiba. Yeterince 1 numara isaretleyen olacağından oy kullanmadim.

sabriyazici bunu beğendi.
  5. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    facebook, Facebook :)

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Foruma olan ilgi(tıklanma) o kadarda düşmedi sanırım.Belki yüzde kırk gibi.Fakat üye-ziyaretçi dengesi bakımından durum vahim.Geçenlerde bir konuyu okuyordum gecenin bi yarısı,forumda bir iki üye,yüzün üzerinde ziyaretçi vardı.

Admin konusuna da katılmıyorum,varlıklarını hissettirmeden ,görevleri olan kurallara uygunluğu sağlama konusunda bir eksiklik yok.Belki bi goy goya ihtiyaç var,üyeler aranıp yoklanmalı falan ama ,bu sitede uzun zaman önceden beri o türde bir faaliyet yapılmıyor,tarzları değil zaten.

Suat'a katılıyorum,feystir vatsaptır,bunların önünde durulmuyor ama yinede sitenin konumu farklı.
    Peki benim ne sıkıntım var,ya da eskisi gibi aktif değilim, neden anca eski bikaç dostumu tebrik ederek,yarım ağızla açılmış bikaç konu açarak geçiştiriyorum son zamanları.

Yukardaki soruyu sadece kendime değil,ALİÇOYA,ARETE,CANA,İSAYA,SERDAR KÖYLÜYE,BALLİYE,İNANA,VOLKANA,(son üç rolantide )VEDAT AĞABEYE de soruyorum ve varsa hatırım! iki satırda cevap bekliyorum.

Benim cevabım şu:
    Gazım kalmadı,konuş konuş boşuna,aynı tas aynı hamam hatta gerileme olduğunu görüyorum.Hergün meralardaki ÖKÜZ sayısı artıyor,pislik büyüyor,avlanmadan dönünce aklımda bunlardan başka bişey kalmıyor, balık tutmak asla önceliğim olmamıştır ama BALIKTA TUTAMIYORUM :) bunlara kafayı kasmaktan.

Yedi ay evvel kalp krizi geçirdim,ölümden döndüm.Atar damar yüzde doksan tıkanmış,stend takıldı.Kolesterol yok,tansiyon yok,şeker yok.....E SEBEP NE DOKTOR??? sigarayla malum stres olabilirmiş.Sigarayı bıraktım korkudan,tamam da stresi nerede bırakacam!!!
    Stresi yenmek için balığa git,sinir küpü ol gel....Sonra otur birde kaleme al,paylaş.Olmaz,olmuyor da zaten.

Neyse bu kadar yeter ,bi konu açacam,kafamda kuruyorum bir kaç gündür, orda görüşürüz.

sabriyazici bunu beğendi.
  7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Çok değil benim yeni üye olduğum 2.5 sene öncesine kadar forum konu kaynıyordu. Av raporlarını takip etmekte zorlanırdım. Soru sorduğumda istediğimden fazla yanıt alırdım. Hatta bir keresinde utanmasam ''Abilerim, ustalarım lütfen yeter artık yeterince cevap aldım'' demek istediğim bile olmuştu :D Enteresan...

8. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ben birinci şıkkı tıkladım,Benim gerekçem sitenin daha çok Kontrollü olması gerektiğidir,bence diğer sosyal medya gurupları hiç bir zaman bu gibi sitelerin yerini alamaz..
    Bakarsak ilgi az değil,eski üyelerden bazıları sitede fazla aktif değiller,buda gayet normal,bu bir bayrak yarışı,eski üyeler yapacaklarını yaptılar şimdi sıra geriden gelen genç üyelerde...

Fatih bey geçmiş olsun.Hiç bir şey insan sağlığından önemli değildir...

9. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Burada çok yeniyim. Ama internette çeşitli forumlara üye olalı 15 yıl olmuştur.
    Genelde her forumda eskiler zamanla sıkılıp bırakır, yeniler gelir bayrağı alıp yola devam eder.
    Her forum zaman zaman canlanır, zaman zaman tenhalaşır.

Bazen bu gidişat zincirleme reaksiyon gibi kendi kendine bir sinerji kazanır. Canlı olan ortam yeni insanları çekerek daha da canlanır, tenhalaşan ortam mevcut üyelerini de kaybeder.
    Çaparideki istavritler gibi yani. İlk istavrit çapariye atlayınca diğerlerinin de ilgisi o yöne kayar. İnsanlar da böyledir.
    Belli ki (sebep ne olursa olsun) insanların ilgisi başka ortamlara kaymış.
    Şimdi ise biz bu ortama takılan yeni istavritleriz. :)
    Ve eminim bizler burada "kıpırdadıkça" başkaları da gelmeye devam edecek.

Geçmiş olsun.
    Aynı şey zaman zaman bizlerin de başına geliyor malesef. Özellikle İstanbul gibi kalabalık bir yerde "stres atmaya gittik, stres olup geldik" lafı dilimizden düşmüyor inanın.
    Günümün yarısı oltayı benimkinin üzerine atan kişiler yüzünden sürekli yer değiştirmekle, ve yere düşüncesizce atılan dolaşık misineleri toplayıp küçük küçük kesmekle geçiyor.
    Ama her şeye rağmen balık tutmak güzel. :)

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Geçmiş olsun Fatih abi. Dikkat et kendine :)

11. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Murat konuyu açtığın için teşekkür ederim. Yaklaşık 7-8 yıldır bu sitede üyeyim ve düzenli olarak takip ediyorum. Telefonda ve tabletim de , kullanılanlar mesündedir. Her gün mutlaka okurum..Duygu ve düşüncelerime tercüman olmuşsun sağol... Dilimin döndüğünce bu konu hakkında bir iki lakırtı da ben etmek isterim , naçizane. Maddeleyecek olursam:
    1- Av raporlarındaki azalma : Ava çıkan arkadaşlar malum sebeplerden dolayı ( Gerek görmeme , üşenme , avlak yerini belli etmeme gibi) av maceralarını raporlamamasıdır. Av raporunun olmaması , sitenin rağbet görmesini , popülerliğini azaltmamaktadır.
    2- Konu tekrarı : Defalarca açıklanmasına , tarif edilmesine rağmen aynı soruların yinelenmesidir. Pek çok kere ; kamış seçimi , misina rengi ve yahut makina seçimi konuları olmasına rağmen hala aynı soruların yeniden yeniden açılmasıdır.
    3- (Bence en önemlisi) Usta /duayen balıkçıların siteden uzaklaşması: Bu siteye ilk abone olduğumda Vedat ABAYOĞLU ; Orhan KÜÇÜKBİÇMEN , MOTİ, Mahşerin Dört Balıkçısı , Turgay KARAARSLAN , Kadir Levrek Peşinde gibi nice üstatlar gündelik ya da gün aşırı raporlar sunmakta , bilgi verici mesajlar bırakmaktaydı. Oysa bu ustalar artık yoklar sitede.
    4- Fatih bey'in (night fisher) dediği gibi 2 üye , 100 yakın ziyaretçi olması sitede. Demek ki üye olunmadan sitenin takip ediliyor olması. Aboneliğin cazip hale getirilmesi.
    5- Modoretör sıkıntısı : Bu siteye ilgilendiren konu olmasına rağmen neden sitenin yöneticisi iki kelam laf etmez ? Bence işi sahiplenme adına büyük eksiklik. Neden yaptığımız beyin fırtınasına katılmaz ?
    Sonuç olarak bazı çözüm önerilerim var haddim olmayarak;
    1- Site yöneticisinin işi sahiplenmesi.
    2- Üye olmanın cazip hale getirilmesi.
    3- Duayen balıkçılarla iletişime geçilmesi varsa kırgınlıklar , sıkıntılar düzeltilmesi.
    4-Av Videosunu yollayanlar , Av raporu yazım ve paylaşımı yapanlar teşvik edilmeli , gerekirse ödüllendirilmeli.
    Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Her ne kadar sürçü lisan ettiysem affola. Rast gelsin.....

12. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Şimdi şöyle söyliyeyim .Bir kere siteye foto koymak facede daha rahat,ayrıca bence en önemlisi balık avı net sitesinde açılan konular amatör ve acemi soruları ve bilgileri. Ben bir kaç defa profesyonel soru sordum,kimse cevaplayamadı. Yani demek istediğim balıkçılığa yeni başlayan ,ilk basamak formu oldu.Buda beni pek tatmin etmiyor.Bu sefer sen bildiklerini söyylesen yazsan bu sefer cevap yok soru yok.:)

13. kilim1

kilim1 Mehmet

Burada cevap yazanların hepsi haklı. Yani çözülecek tek bir sorun yok, onlarca sorun var. Bunlarında hepsinin bertaraf edilmesi uzun uğraşlar gerektiyor. Burada bunu yönetimin üstlenmesi demek oluyor.

Ben yurtdışındaki forumlarıda takip ediyorum. Zaten hiç bir yerde 10 büyük forum yok, genelde tek büyük lider bir forum bir ülkede ve geride onlarca hatta yüzlerce bölgesel yada terkedilmiş küçük forumlar var.

Maalesef burasıda liderlik konumundan, terkedilmiş gemilerden birisi olarak yoluna devam etmekte.

Engin arkadaşımızın dediği gibi, burdan sonra dümeni kırıpda işlerini yoluna koymak çok zordur:
    Bazen bu gidişat zincirleme reaksiyon gibi kendi kendine bir sinerji kazanır. Canlı olan ortam yeni insanları çekerek daha da canlanır, tenhalaşan ortam mevcut üyelerini de kaybeder.

Ziyaretçi sayısı kimseyi aldatmasın, burası Shop değil forum. Yani belli bilgi birkintisi olan bir yer uzun yıllar sonunda. Arama motorlarındada soru sorulduğunda sonuç verir. Ama aktif üye üretmez! Yani bu forum 10 yıl sonrada herhangi bir aktivite olmadan ziyaretçi sayısı olacaktır. Ama bu hiç bir şeyi değiştirmez.

Yeni Design, yeni üyeler, eski duayenler, yeni düzen, zamana ayak uydurmak gerektiriyor.

Çok çalışmak gerekiyor. Buda çok zaman sonu meçhul bir çalışma olacaktır. Potansiyel var umutsuz vakaa değil.

14. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Geçmiş olsun canım ağabeyim. Sıhhat ve afiyetler dilerim.

Sigara denen mereti bıraktığına göre stresi de tuş edersin hiç şüphem yok. Bulursun bir yolunu, o mendebur senden korksun.. Pozitif, gönlü geniş ve olumlu bir insansın.mrsparkle

Forum işleyişini otomatiğe bağlamak yerine canlı kanlı birileri lazım. Katılım sağlayacak, tartışacak, balık ve balık avından anlayacak birileri işin içinde olması lazım. Seslendiğin zaman sesine ses verecek birileri.

Yoksa şarkıdaki gibi olur, şuan olan da budur nitekim.

Nasıldı o şarkı?

Onun arabası var, güzel mi güzel.
    Bastımı gaza gider mi gider.
    Şoförü de var, özel mi özel.
    Maalesef ruhu yok onun

15. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Roy'a tamamen katılıyorum...Ben herkese kendimce yardımcı olmaya çalışıyordum.Herkesi ne biliyorsam bilgilendiriyor av mera vs cömertçe anlatıyordum.Öyle ki bana özelden yem takım mera vs soranlar benden cevap aldıktan sonra teşekkür bile etmiyorlardı....Gel gelelim benim maduriyetime..Neredeyse 3 senedir adam gibi oltamı alıp kaleiçi yat limanına gitmiyorum.Olta atacak yer sayemde kalmadı...Bir tanesi bile saygı tevazu gösterip abi gel sende şurdan at demez demedi demeyecek... ben akıllandım ama baya baya iyi niyetimin maduru oldum.forumda açılan konular hiç araştırma yapmaya zahmet etmeyen kestirmeci insanların yardım çığlıklarıyla dolu.... yardımcı olsak sonuçtan bile kimsenin haberi yok... ama artık hayvan terli...Gel gelelim yıllardır inatla içinde gezip tozduğum bu forumun ahvaline...Siteye ne kolayca video ne resim yüklenemiyor.sitede teknik sorunlar baş göstermeye başladı ilgilenen allahın kulu yok.resim video yüklemesi kolaylaştırılsa bir canlı sohbet odası(cat odası) gibi bişeyler kurulsa ne bileyim BİRŞEYLER YAPILSA!!! ama nerde???? sponsorlar reklama devam ediyor acemiler gelip konu açıyor bu sayede reiting sahibi ya... önemseneceğini sanmıyorum.inatla foruma girmeye devam edeceğim.

16. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    Bu işlerden az çok anlayan biri olarak kendi gözlem ve önerilerimi yazacağım.

Ben uzun yıllar okuyucu olan, bir seneden biraz fazlaca zaman önce de üye olmuş bir hobidaşınızım. Balıkçılıkla ilgili bildiğim ne varsa bu siteyi okuyarak öğrendim diyebilirim. Hala da öğrendiklerim bu site sayesinde.

Konuya okuduğum kadarıyla değinilmemiş bir noktadan değineceğim. Öncelikle forumlar vb internet siteleri, hatta günümüzde yüksek takipçili sosyal medya sayfaları para kazanma araçlarıdır. Çok nadir durumlar haricinde kimse kamu hizmeti olsun diye bu işlere girişmez. Düzgün bir domain (bu örnekte balikavi.net) bulup güvenilir bir ekiple yola çıkılırsa çok ciddi paralar kazanılabilen ortamlardır. Aşırı ayrıntıyla sizleri boğmadan somut örnek vereyim. Mesela, sitenin ana sayfasında ve forum sayfasında beşer adet reklam görmektesiniz yukarıda. Bunlar her gösterimde ya da her tıklamada, bazı durumlarda da aylık kiralanarak site sahibine para bırakacak reklam bölümleri. Şimdi site göründüğü kadarıyla bunlardan para kazanıyor (kazandığını farz ederek yazıyorum) ve bu gelir site sahibine yetiyorsa, daha fazla kazanmak için gerekecek uğraş olası getiriye değmeyecek oranda ise site adına kullanıcılar kendilerini ne kadar yırtarlarsa yırtsınlar, bir gelişme beklemek mümkün olmayacaktır.

Eskiler gitti, mera paylaşılmıyor, yeniler gelmiyor gibi üyeler açısından haklı serzenişler aslında doğru hamlelerle mazeretten ibaret kalacak olaylar. Peki bu doğru hamleler neler? Aslında site yöneticilerinin bildiği ama bu konuda dile getirilmesi gereken şeyleri tek tek yazacağım ki üye arkadaşlarımın da fikri olsun.

- Her şeyden önce çağın gerekliliklerine ayak uydurmak. Bunda sosyal medya entegrasyonu çok önemli. Hatta günümüzde en önemlisi. "Facebook pratik, artık Twitter var, Instagram kolay hacı" gibi mazeretler üyelerin diline sızlanma olarak düşmeden önce yönetim tarafından bu ortamların siteye entegre edilmesi gerekirdi. Bu ortamlar rakip değil, aksine siteye entegre edildiğinde müthiş fonksiyonları ve kendilerine ait sınırsız bir trafik ve içerik sağlayacak ortamlar. Bu tren kaçmış değil fakat acilen harekete geçilmesi gerekiyor.

- Mobil uyumlu yepyeni bir site dizaynı. Hayatında bilgisayar kullanmamış insanların telefon vasıtasıyla internetle tanıştığı bir çağda yaşıyoruz. Bilgiye erişim eli cebe sokmak kadar kolay. Günümüzde mobil uyumu sağlanmamış siteler maalesef terk edilmeye mahkumlar. Mobil bir yana, sitenin html dizaynı bile, kusura bakmayın ama, çağ dışı.

- Mümkünse yüklenen resimlerin kendi server'larında barındırıldığı, değilse global verimlilikte kendini kanıtlamış veri saklama yöntemlerini üyelerine sunan, yüklenen resimlerin yıllar sonra bile konularda görüntülenebileceği sağlıklı bir bilgi kaynağı ortamı. Değil birkaç sene öncesi, birkaç ay önceki rapor başlıklarında bile resimler kayıp. Bunda yükleyenin hiç mi suçu yok? Hayır yok. Kullanıcıyı sağlıklı bir veri saklama ortamına site yönlendirmek zorunda. Forumdaki olta resimlerinin paylaşıldığı başlıklar buna en net örnektir. Geneli, "Aşağıdaki resimde görünen olta" diye paylaşılmış, resimler uçtuğu için ustaların verdiği kıymetli bilgiler de onlarla birlikte uçup gitmiştir. Bu yüzden server olayı çok önemli!

- İçerik. Sadece forumdan beklenmeyen, yönetim tarafından üretilen içerik. Bununla ilgili sayfalarca yazabilirim ama kimseyi sıkmak istemiyorum. Üye paylaşımları haricinde sitenin makaleler, fotoğraf video benzeri görsellerle bir içerik deposu haline gelmesi bu siteyi şahlandıracak yegane unsur. Ayrıca bu direkt olarak acemi sorularını engelleyebilecek tek yaklaşımdır. Sorulan soruların cevaplarının sayfalarca okumak zorunda olmadan alınabildiği (dikkat aralığı çok kısa ve artık kimse sabretmiyor) ve forumda gereksiz yük oluşturmadığı bir bilgi ortamı. Bu cevabı alıp kaçma niyetinde olan tek mesajlı üyelerle, kalıp gerçekten vakit geçirmek isteyen üyelerin ayrımını sağlayacaktır.

- Balık avı konusu o kadar geniş ve yayılmaya o kadar müsait ki, site sahibinin/sahiplerinin bu siteyi alıp uçurmamaları bence delilik. Olay maddi ise, sahip olduğu nişten ötürü çoğu sitenin aksine her açıdan gelire çevrilebilecek bir ortamı olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu genişleme de orta/uzun vadede atılabilecek adımlardan biri.

İzlenimlerim ve önerilerim bunlardır. Aslında yöneticilerin bilmediği şeyleri yazmadım ama her nedense önemsemedikleri şeyleri yazdım. Tahminimce sebebi de mevcut reklam gelirlerinin kendilerine yetiyor oluşundan dolayı siteyi otomatik pilota bağlamış olmalarıdır. Tabii ki bunu reklamlardan gelir elde ediyor olmaları ön koşuluyla yazmaktayım ama babalarının hayrına beş tane reklam koyacaklarını da sanmıyorum.

Şimdilik benden bu kadar. Herkese sevgiler.

17. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Vaaay bu yönden hiç bakmamıştım olaya,başkasının bilgisini paraya çevirme..Bizde amatörce uğraş veriliyor zannediyoruz...

18. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Fotoğraf yüklemek çok sıkıntılı olduğu için av raporu atmıyorum. Telefondan doğrudan fotoğraf yüklenebilirse sitenin çok daha iyi hale geleceği kesindir.

19. bearing

bearing erdal demir

kendi adıma konuşmak gerekirse facebook daha kolayıma geliyor facede de reklam gırla ama en azından gruplara ve sayfalara ulaşım kolay. hem arkadaşlarınla hem hobinle iletişim kurabileceğin gruplara tek tıkla ulaşıyorsun. foruma da bakıyorum ama kullanıcı adıyla giriş yapmaya üşeniyorum açıkçası.

yöneticilerin her mesaj arasına girip polis gibi kendini göstermesinden hoşnut olmuyorum bu açıdan forumu seviyorum ama memetb3 arkadaşıma da katılıyorum fotoğraf ve video işi çağımızda olmazsa olmazlardan.

20. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

:) Umarım daha çok abim kardeşim ustam bu durumma müdahil olur. ve yorumlarıyla ufuk genişletir.... keza bu anketi açma amacım sorunları tek bir Başlık altında toplayıp (ULAŞABİLİRSEM) Bu başlığı direkt Admin yada Moderatorlere iletip durumu ele almalarını sağlaya bilmekti... Açtığım konuya ilgi göstermeniz beni hem onure etti hemde umudum yükseldi... patronum şu anda pc başında bunu yaptığımı görse beni işten atar :D :D Herkese çok Teşekkür ederim

Diğer üyelerden de yorumlarınıı fikirlerini rica ederim