Bir günde dört mevsim Alabalık avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında remorg tarafından paylaşıldı.

1. remorg

remorg Tuncer

Bir haftalık planlar yapılmış,ekip saatler 22.00 i gösterirken yola çıkılmıştı. Yaklaşık 3 saat süren yolculuktan sonra alabalık Uzmanı abimizi evinden aldık.Yolumuz uzun ve zorlu idi. Uzun süren dönemeçli bir yolculuktan sonra avlağa vardık.Güneş doğdum doğacağım derken çaylar demlenmiş sofra kurulmuş ve hoş bir sohbet eşliğinde kahvaltıya başlanmıştı. Güzel sohbetin arkasından sıra olta takımlarını hazırlamaya geldi.
    Herkes bir heyecanla oltasına sarılmış gözüne kestirdiği yerleri avlamaya başlamıştı. İlk balık hazırlıkları en son hazırlıklarını tamamlayan Emrecan'dan geldi. İlk attığı meppse yapışan yakışıklı alabalık fotoğraflardaki yerini aldı. :-*

Avlağın her tarafı tavaf edilmiştik.Fakat bir türlü alabalıklar yemlerin yüzüne bakmıyordu. Acaba bu balıklar daha uyanmadı mı? :) diye düşünürken bir taraftanda diğer arkadaşları gözlemliyordum.Bu arada attığım yapay balığı sudan keserken alttan gelen balık tüm vucudumda bir ürpertiye yol açtı. :-\ Vücudum adrenalin yüklenmiş oltayı zaptetmeye çalışırken heyecandan ölecek gibiydim. Artık yorulan ve kendini teslim eden kırmızı benek resimlerdeki yerini aldı.

Saat 10.00 olmuş tüm ekip bir araya gelmiş sandalyeleri çekmiş sohbete başladı.Ama herkesin gözü suda ki hareketlerdeydi.Su da arada sırada hareketlilik gözlememiştik. Yorulan ekip biraz atıştırdıktan sonra uykuya teslim oldu. :D :D

Bir saat uyuduktan sonra uyanan Emrecan la birlikte birazda keşfe çıkalım diyerek yukarlara doğru yola koyulduk. Elimizde oltalarla debisi düşük olan dereyi taramaya başlamıştık ki menfezin altından çıkan gökkuşağı oltaya atladı. Resimini çektikten sonra suya iade ettim.Sonra gözüme ilişen yere oltamı atar atmaz otların altından çıkan gökkuşağı alabalığın yemi kapmasıyla havalara uçması bir oldu. Biraz uğraştırdıktan sonra teslim olan gökkuşağını aldıktan sonra arada gelen ufak tefek alabalıkları incitmeden suya geri iade ettik.

Dönüş yolunda tekrar aynı menfezden Emrecan'ın aldığı ikinci gökkuşağınıda yanımıza alarak öğlen yemeği için kamp alanına döndük. Izgaranın yanında Ustanın özel alabalık kızartması ve sosu ile afiyetle yemeğimizi yedik. :)

Öğleden sonra yağmurla birlikte alabalıkta kendine gelmişti. Emrecanın yakaladığı bir alabalık yanında iki tanede kaçırdı. Günün en güzel anı; Emrecan balığı yakaladığı anda balık kendini kökün içine attı. Emrecan da almak için suya girdi.Ve tam yakaladım derken balık kendine havaya fırlattı.İnanılmaz güzel bir manzaraydı. Havadaki balığı yakalamak için Emrecan'ın oltayı elinden atarak dizlerinin üzerinde havadaki balığa hamle yapması sonucu değiştirmemişti. Balık bize el sallayarak ağzında mepps ile uzaklaşdı

Ustanın iki benimde bir balık daha balık yakalamasından sonra yağmurun kesilmesi ile birlikte balıkta kesmişti. Artık akşam olmak üzereydi. O güzel manzara ve güzel balıkları arkamızda bırakarak evimizin yolunu tuttuk. Tüm güzellikler için arkadaşlara ve Ustaya çok teşekkürler.

2. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Tebrik ederim. Çok güzel kareler.

3. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    tüm ekibi tebrik ederim:)

dogrusu söyleyecek kelime bulamıyorum,böyle bir rapora ne methiye düzsem azdır.

alaların renkleride çok hoş ayrıca. dahasına rast gele:)

4. claytron

claytron ALİ

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    yayın 8 kilo
    Rengarenk bir rapor tebrik ederim herşey çok güzel görünüyor

5. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    Selam

tuncer abicim süper bi anlatım ve sunum elinize sağlık gerçekten güzeldi rasgele:D :D :D

6. cakir61

cakir61 Davut Cakir

En İyi Avı:
    48 cm derealası (kırmızı pullu) - 60 cm Turna 2 kg
    çok güzel bi av olmuş usta bir an önce şu alaları bende tutmaya başlasam çok iyi olacak :)

7. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    size yakışır bir av olmuş tebrikler

8. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Keyif budur işte paylaşım için teşekkürler

9. PACO

PACO Umut DEMİR

Ellerinize sağlık dostlar,işlerden katılamadım ama sizin keyif almanız benide keyiflendirdi.:)

10. takunya

takunya M.Uğur YILMAZ

Favori Makine:
    clipper 022
    En İyi Avı:
    35 cm dağalası
    Mükemmel kareler.

Tebrikler. Ve rapor için teşekkürler.

Yakup hocama da malzeme çıkmış sanırım. ikinci nesil gökkuşağı alabalıklarından birini gözlemledim.

11. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bu harika fotoğraflar için çok teşekkürler..

12. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Tuncer kardeşime ve ekibin şanına yakışır bir av olmuş.Fotoğraflar ve anlatım bunu bariz bir şekilde ortaya koyuyor..
    Resimdeki gökuşakları birinci nesil yani ilk üreyenler avlağın geçmişini biraz bildiğim için söylüyorum..Doğal alabalıkların hikayesi biraz değişik Yakup hocam formlarına bakıp hemen anlayacaktır ;)

13. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Süs balığı gibi güzel renkli ama bir okadarda doğal vahşi.İşte alabalık :)Tebrikler

14. remorg

remorg Tuncer

Rica ederim.

Ben teşekkür ederim bu güzel sözleriniz için. :)

Hüseyin abi teşekkürler. Hepimize Rastgele :)

Şiddetle tavsiye edilir. Hala taşın altından çıkıp yakalanma anı rüyalarıma giriyor:)

Çok teşekkür ederim. Elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyoruz. :)

Önder bey ben teşekkür ederim.İnanılmaz bir keyif. :)

İnşallah bir dahaki sefere. Tabi seni turnadan ayırabilirsek :)

Bende çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel boncuklu gökkuşakları idi. Ve gördüğüm kadarı ile her boyu mevcut. Doğa her zaman kendine bir çözüm üretmekte. :)

Gerçekten nerden ve ne zaman çıkacağı belli olmayan sevimli , sevimli olduğu kadarda vahşiler.
    Teşekkürler. :)

Son düzenleme: 24 Haziran 2009
  15. ÇERİ

ÇERİ Murat YENİÇERİ

En İyi Avı:
    95 CM TURNA (6 KG)
    harika kareler için teşekkürler,çok güzel av olmuş.sofra da iyiymiş ,afiyet olsun.sonraki avlarda rastgele...

16. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Tebrikler sevgili Tuncer.Balıklar cok yakışıklı ve sıhhatli.Devamını dilerim.

17. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    imrenmemek elde değil tuncer abi. inşallah birgün bende bu keyifli anlara ortak olurum. tebrikler, çok güzel bir av ve güzel kareler.

18. KSK/34

KSK/34 Serkan/ksk

En İyi Avı:
    hayalimdeki levrek
    Tebrikler harika av ve güzel bir anlatım

19. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Hangi yapay balık Tuncer Bey? Resimini istiyoruz :D (Onca güzel alabalık resmi ve harika bir rapordan sonra aklım hala onda :))

Ya Hakan abi bi taraftan sen bi taraftan nedir bu alaların sizden çektiği:D:D:D

20. autan

autan Gorkem

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Tuncer Bey,
    Çok güzel görüntüler sizlerle birlikte o avda olmayı çok isterdim.