Bir Seferde 30 Balik-27 Temmuz Aynali Sazan Avim

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında darkdream1977 tarafından paylaşıldı.

1. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Bir hafta aradan sonra tekrar merhaba dostlar.
    Öncelikle ilginç bir başlık oldu,sebebini av raporunun ilerleyen satırlarda anlayacaksınız.
    Herneyse,dönelim raporumuza...
    geçen hafta yakalayamadığım büyük sazanlar için bir hafta aradan sonra tekrar şirin göletime gitmeye karar verdim.
    Ama bu hafta tek başıma gittim balığa.

Gitmeden önce güzel bir sazan yemi olduğunu varsaydığım ve tarifini verdiğim özel hamurumdan hazırladım.

Sabah erkenden motorumla yollara düştüm ve saat 06.18 de avlağıma vardım.
    Gerçektenda sabahın o erken saatinde görülmeye değer bir güzellik beni karşıladı.

Yanlız havanın kapalı olması beni biraz düşündürdü.
    Çünkü öncedende belirttiğim gibi bu göl çat sıcakta güzel balık veriyor.
    İlerleyen saatlerde havanın açmasını umut ederek özel hamurumdan misket büyüklüğünde kancaylara taktım.
    Çünkü amacım büyük sazandı ve ufak taktığım zaman tatkısu kefali ve sirazlar geliyordu oltama.

Yemlerimi özenerek taktıktan sonra ''Ya Nasip ''dedim ve 6 mt.lik 2 kamışımı sağlı sollu attım gölete

Mantarlı oltanın yanısıra birkaç tanede mısır küspeli sazan takımını atabildiğim kadar ileri atıp zilleri taktım ve beklemeye başladım.
    Bu arada hem can sıkıntısından hemde maksat balıklara faydam olsun diye suya ekmek kırıntılarını suya attım ve ekmek yemek için gelen 10-12 cmlik tatlısu kefallerini seyretmeye başladım.
    Sürüler halinde ürkekçe yaklaşıp ani bir hareketle ekmekten parça kopartıp kaçıyorlardı.Bende fırsat bu fırsat dedim ve resimlerini çektim.

Saat 11-12 civarı bulutlar dağıldı ve ortalık gerçekten yanmaya başladı.
    İşte Güneş yüzünü gösterdikten sonra tek tük vuran sazanlar vuruşlarını sıklaştırdı.
    Hatta bir tanesi çalan zile bakmak için kıyıya bıraktığım oltamı aldı ve tepesi üzerine dikerek kıyıya paralel olarak yaklaşık 5-6 metre sürükledi.
    Bereket versin ki kanca balığın ağzına tam oturmamış ve kendi kendine kurtuldu.

Büyük bir kısmı aynalı sazan olmak üzere yaklaşık 20 tane balık tuttum.
    Ama sadece 3 tanesi 30 cm üstüydü.
    O kadar büyük yem takmama rağmen bazı minik sazanlar kendilerinden büyük yemleri yuttular ve bana yakalandılar.
    Bende mümkün olduğunca sazancıkları zedelemeden kancadan çıkardım ve büyüyüp ilerleyen yıllarda tekrar gelmeleri için gölete tekrar saldım.

Ben oldum olası sazanın mantarlı oltadaki mücadelesine hayranımdır.
    İşte oltama yakalanan bir sazanın güzel görüntüleri ...

Gelelim bir kerede 30 tane balık yakalama mevzuuna.
    Taban oltalarından birinin zili deli gibi çaldı ve ben hemen ucunda balık olduğunu anladığım için kontrollü bir şekilde sarmaya başladım makarayı.
    Yanlız acayip bir şey vardı.Evet,oltada balık vardı,vuruşlarından bunu hissediyordum ama oldukça ağır geliyor ve zaman zaman çekmekte güçlük çekiyordum.
    Kendi kendime ''Bu sefer tamam herhalde kesin büyük bir sazan yakaladım'' dedim.
    Ama gerçek hiçte öyle değildi...
    Oltamın ucunda bir aynalı sazan ve boştaki kancalara dolanmış halde içi ufak tatlı su kefalleriyle dolu bir tırıvırı geldi.
    Yanlış saymadıysam en az 30 balık vardı zamanında göle atılmış ve kopup adeta bir mayın gibi orda kalan tırıvıda.
    Tırıvının göz genişliğide 20 mm,yani parmak kadar balıkları tutacak kadar küçüktü.
    İşte ibretlik o resimleri yorumsuz olarak ekliyorum.:

Daha çok yol katetmemiz lazım her konuda,ne dersiniz...

2. sedatk

sedatk Sedat

çok yazık çokkkkk.......

3. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    İşte bazıları için Cahilliğin, cahil olmayan ve bile bile yapanlar içinde Vizdansızlığın resmi, bu resimleri ilgili makamlara ulaştırıp bu illetin yok edilmesi için çalışmalarını arttırmalarını talep etmeliyiz...

4. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Öncelikle avınız için tebrikler , paylaşımınız için teşekkürler
    Geriye saldığınız balıklar için ince düşüncenize tebrikler , gelecek nesiller adına teşekkürler.
    Kanayan bir yaraya parmak bastığınız için tebrikler , bilmeyenlere zararlarını anlattığınız için teşekkürler.
    ;)

5. semih91

semih91 Semih

Favori Kamış:
    Dam makina + virax kamış :)
    En İyi Avı:
    5 kg Aynalı Sazan
    Söylenecek bir şey yok son resimler herşeyi anlatıyor... tabi anlayabilenlere :(

6. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    ayıp yaaa ayıp valla. ne diyeyim ki mübarek kandil gecesi de sövülmezki.....

böyle balık tutacama bir daha oltayı elime almamaya razıyım.....

bu namuzsuz şeyi balık tutmayı beceremeyen kazmalar kullanır. eğer tutamıyorsan bırak ta işi bilenler yakalasın yada git öğren de adam sansınlar....

7. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Utanç verici bir durum inşallah bu tırıvırı'yı atanlar bir gün attıkları tırıvırı'yı yakalanarak boğulrular ve ben burdan onlara :D :D :D :D sadece gülerim:mad:

8. summerset

summerset Barıs Tufan

Favori Kamış:
    lineaeffe fishing ferrari extreme 2000 surf kamış ; tubertini gorilla surf makine
    En İyi Avı:
    50 cm kofana ;2 kg kalkan
    ahh ne diyebilirim ki bu konuda tamda sanki kendim av yapıyormuşcasına zevkle raporu okur ve sırayla fotolora bakarken o son fotoğraf tüm şevkimi sildi süpürdü çok üzdü beni bu tırıvırı denen illeti satanlarda onlardan satın alanlarda geleceğimizin katilleri bence böyle giderse yakında bu güzelim göller birer balık mezarlığı haline gelicek tırıvırıcıların sayesinde ve eğer bir amatör balıkçı olarak şahsım adına deniz ve göller üzerinde bir hakkım varsa ben bu hakkı tırıvırı satanada kullananada helal etmiyorum :mad:

9. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    av süpermiş elllerinize sağlık.
    amaaaa gelelim turuvırı ya ...
    bu kişileri yakalayıp büyük bir ağın içine koyup gölete atmak lazım
    bakalım o zaman kurtulmak için çabaladıklarında o masum balıkların neler hissetdiğini anlaya bileceklermi.
    aslında o şahıslara başka şey sölemem lazım ama
    kendime ve bu siteye yakıştıramıyorum....
    kısacası ey bu tırıvırı müptelasını oraya atan şahıs
    ben sana ne söyleyeceğimi biliyorum ve sen benden daha iyi biliyorsun
    o bakımdan anladın sen onu.....

10. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Başlangıçtaki yapılan av ve anlatımla resimler süper. Ancak o tırıvırı yokmu, ah o atanın kafasına, gözüne, diline, yüreğine takılıp dert üstüne dert olasıca tırıvırı ah. Yakmış o kadar güzelim balığı. Hepimiz biliyoruz o şeyin nasıl bir lanet olduğunu... Ve yazmasakta aynı kelimeler doluyor ağzımıza. Allah bildiği gibi bela versin diyorum.

11. kuzey444

kuzey444 haydar coşgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1.5 kg
    çok üzüldüm

güzel bir avdan sonra bu görüntü,diyecek bir kelime dahi bulamadım.haince patlatılmış bir bomba gibi!

12. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Çok keyifli çok güzel bir av raporu okuduktan sonra gelen görüntüler insanı resmen isyan ettiriyor.Bir yandan da belki iyi olmuş diyorum,sen çıkardın ordan bir 30 balık daha kurtuldu...

13. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    çok güzel bir doğa çok güzel bir avlak çok güzel bir av ve çok çok çokkkk çirkin bir tırıvırı hassasiyetinden dolayı teşekkürler arkadaşım arkadaşlar bu tarz malzemeleri satmak yasakmı yasaksa satanları tesbit edip şikayet edelim. değilse bunu kullananları engellememiz çok zor gibi

14. lufermecit

lufermecit mecit sakarya

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ŞUAN İSTAVRİT Edirneli lüferçi
    Kardeş paylaşımın için teşekkürler işte bilinsizligin veçahilligin sonu işde bu bi katliyam dün oraya tırıvırı atan şe........... yarın balık yok diye söyleşi yapar saygıylakal kardeşim:mad: :mad:

15. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Aynı şey birkaç kere benimde başıma geldi.Ve hala satan malzemeciler var.

16. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Maalesef sularımızın dibinde hala binlerce tırıvırı hergün yeni balık ölümlerine neden oluyor.
    Irmaklar ve göllerde maalesef durum hep aynı...

17. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Ellerine sağlık ,fotolar ,anlatım balıklar harika :) ayrıca amatör balıkçılığa örnek teşkil edecek haraketlerde bulunduğunz içinde ayrıca teşekkürler

18. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Görevimiz...

19. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    Bunlar insan değil.Daha bir kaç gün önce bir insan gölde boğuldu.Sebebi misinaya dolanmak.Bence ondada tırıvırı ya da ağ işi var.Yazık bunlara ne diyeceğimi şaşırdım ben.:mad: :mad: :mad:

20. ÇERİ

ÇERİ Murat YENİÇERİ

En İyi Avı:
    95 CM TURNA (6 KG)
    Gerçekten çok güzel bi paylaşım olmuş ,ellerine sağlık Selim.Tırıvırı sorununu tekrar gündeme getirdiğin için teşekkürler.İnşallah hepimizin mücadelesiyle bu sorunu kökünden halledemesekte,enaza indiririz..rastgele..