Bir türlü balık tutamiyorum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Eray35 tarafından paylaşıldı.

1. Eray35

Eray35 Eray

Selam forum üyeleri ağabeylerim kardeşlerim, İzmir'de Güzelyalı ve Sahilevleri taraflarından kıyıdan balıkçılık yapmaya çalışıyorum, oltam caperlan essential predator 350, 20 gr gezer ile kullanıyorum, yemler boru kurdu, yaklaşık 6-7 seferdir balığa çıkıyorum eve hep elim boş dönüyorum, ne kadar eğlensem de bu olay birazcık üzücü oluyor :D, 6 sefer güzelyalıya gittim çok az balık vuruyordu, sahilevlerine gidince baya balık vurdu aşağıya çekti ama ben yine yakalayamadım, çok amatörüm, yanımda bilen biri de yok :D, aslında balık geldiğinde tam olarak ne zaman ne yapacağımı bilmiyorum, yanımdaki arkadaş da en az benim kadar amatör :D, youtube da araştırdım fakat hep balık geldikten sonra videoya alıyorlar balığı çekerken falan, ne yapmam gerekiyor.

2. SpinnerAS

SpinnerAS Alperen

Favori Kamış:
    abi garcia diplomat 902ml
    Favori Makine:
    Dam Quiq style 340fd
    En İyi Avı:
    85cm baracuda 900gr levrek
    Merhaba arkadasim;

Tavsiyelerim şunlar,

Öncelikle korfezde sonsuz gezer tek igne is yapar.

Av saati onemli gun dogarken ve gun batarken en verimli saatler.

Yem konsunda yengeç mamun madya vs vs bircok yem kullaniliyor. Yaninda çupra çeken varsa kullandigi yemi incele

Yemlerin cabuk cikiyorsa yem ipi kullan.

Yemli avlarda tasmalama onemlidir, olta egilir egilmez kosmana gerek yok ama 10 saniye icinde kamisi yukari kaldirarak sert bir sekilde kendine cekip tasmalama yapmak önemli.

Rastgele

Bedri bunu beğendi.
  3. Eray35

Eray35 Eray

Çok teşekkür ederim