Boğazda tekne ile balık avı hk.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında fatih2607 tarafından paylaşıldı.

1. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    CORMORAN BIG BEN 7Pi 5000
    En İyi Avı:
    Sargoz 1050 gr. Eşkina 1350 gr.
    Arkadaşlar selamlar,

Şirketteki arkadaşlar ile 10-11 Ekimde istanbul boğazda tekne ile balık avı organizasyonu düzenlemeyi planlıyoruz. Açıkcası boğazda av tecrübemiz yok. Bu nedenle sizlerin yardımını talep ediyorum. Boğazda 10-11 Ekimde hangi balıkları avlayabiliriz? hangi balık için ne tür malzeme ve yem kullanabiliriz? önerilerinizi bekliyorum.

2. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Merhaba,

Teknenin Boğaz'ın neresinden kalkacağı, gündüz mü gece mi gibi konularda bilgi verebilirseniz sağlıklı bir şeyler söylenebilir. Boğaz'ın her bölümünde farklı balık olur, hatta aynı balıklar farklı oltalarla avlanılır.

3. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Selamlar

Tekne ile saat sabah 6'dan akşama kadar sanıyorum anadolu hisarı veya üsküdar tarafından açılacağız.

4. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Ben İstinye-Paşabahçe hattının kuzeyini daha iyi bilirim ve tekne oralara gelmeyecektir, o yüzden yanlış bir şey söylemeyeyim. Boğaz'ın güney kesimini bilenler yardımcı olacaktır bu konuda.

Ama mevsim itibariyle bakıldığında yanınıza mutlaka bol miktarda çinakop çaparisi , beyaz iğneli ve beyaz tüylü istavrit çaparileri, 3-4 köstekli izmarit oltaları, hırsızlı ve hırsızsız zokalar, dip takımları, 100-250 gram arası kurşunlar almanızda fayda görüyorum. Yem olarak kırmızı karides ve mümkün olduğunca taze istavrit-hamsi-sardalya yanınızda götürmeniz iyi olur.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bana sorarsanız, doğrudan lüfere bakın. Sarayburnu, Karaköy gümrüğün önleri, Üsküdar Şemsipaşa önleri lüfer için gayet makul yerlerdir.

6. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, Tüm mesajları dikkate alacağım. Bugün tekne için organizasyon firması ile görüştüm. Göksu deresinin denize bağlandığı yerden açılacakmışız.

7. tunata

tunata Tuncay

anladıgım kadarıyla kalabalık bır ortam olucak ve buyuk bır tekne ıle acılacaksınız sanırım en uygun avlanma teknigi çinekop olucaktır sizin için çinekop çaparilerinizi hazırlayın ve karadeniz bağaz agzına dogru yola cıkın omuryerı anadolu kavağı kecilik ve karadeniz bogaz girişinde cinekop tutma sansınız var.

8. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Selamlar, Organizasyonu cumartesi günü yaptık. Kaptan bizi filburnu'na getirdi. Boğazın karadenize açılan kısmına oldukça yakın bir yerde avlanmaya çalıştık. Müthiş bir akıntı vardı. Yem olarak zargana, istavrit ve hamsi kullandık. ayrıca çapari, kaşık ve rapala denemelerimizde oldu fakat 14 kişi sabah 7 ile 14 arasında tek bir balık bile alamadık. Diğer teknedekilerden balık alanlar gördük sanırım canlı istavritle avlanıyorlardı. Balık tutamasakta çok keyifli bir gün geçirdik.