Bot hakında yardım !

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında Sürmene tarafından paylaşıldı.

1. Sürmene

Sürmene ferit

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    ispari 500gr
    Herkeze selam!
    tecrubelı abi ler sıze bı sorum var. bu forumda bı ara okumustum ve bayadır kafama takılmıstı. bende 2.80 katlanır ahşap taban bır bot var yazın gelmesıyle bızım maltepe sahılı ve rahmanlar tarafında sandal kıralanan kısımlarda balık tutmak baya zevklı oluyor 10 20 sandal ıcınde. sorum su capa atınca bot alabora oluyormu? ben hıc rastlamadım ıpını uzun bırakınca alabora olana ama yınede kafama takıldı merakımı gıderın lutfen tecrubelı abıler sıze soruyorum,
    hıc botla acılmamaıs arkadaşlar (yasamamıs okumus yasamıs gıbı anlatanlar degıl) gercek tecrubesı olanlar cevap verırse cok mutlu olurum.

2. Çapa ipini çok kısa tutmadığınız sürece ve dalga yüksekliği botun dengesini bozmadığı sürece sorun olmaz

3. ozan

ozan Ozan

alabora olmak için epey bi emek çekmek gerekir. çapa ipini ne kadar salarsan sal ya da kısa tutarsan tut bu alaboraya pek fazla etki etmez. alabora olmanın temel sebebi meraklı tekne mürettebatı olur. dengeli oturun gelen büyük balıklara bakmak için bi sürü adam sağdan soldan sarkmayın bişey olmaz;)

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bende de 3.60 bot var.Çapa kullandım.Ama alabora gibi bir şey olmadı :). Tüm mesele dengeli oturmak.

5. Sürmene

Sürmene ferit

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    ispari 500gr
    bot

bılgıler ıcıntesekkur ederım forumda okudumda bot almayın devamlı suruklenırsınız. çapa atıncada alabora olursunuz felan dıye hıc duymamıstımkafama takıldı bı an sormak ıstedım gerceklıgı varmı dengezız oturupta sandaldada alabora olnur ona bakılırsa bılgıler ıcın tesekurdler