Bot taşıma tekerleği

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında uFuK-28 tarafından paylaşıldı.

1. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Arkadaşlar botun aynasına monte edilen bot taşıma tekerleği denen tekerlek almayı düşünüyorum, acaba kulllanan arkadaşlar varmı ? Alacağım kesin yanlış yapmak istemiyorum bu yüzden tecrubelerinize ihtiyacım var. Bu tekerleklerden 2 çeşit var birinin tekerlek çapı 26 cm taşıma kapasitesi 130 kilo birde tekerlek çapı 36 cm (bu çok büyük bence kullanışsız) olan var, ben 26 cm olanını almayı düşünüyorum sizler ne dersiniz acaba. Denizde gezerken tekerlekler üzerinde yukarı şekilde kalacak acaba dezavantajı varmı devamlı takılı olmasının.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2011
  2. fuzuliyat

fuzuliyat Yiğit Ağabeyli

Merhaba,

Biraz geç bir cevap olacak ama şöyle söyleyim:

Ben geçen sene 2,5 metrelik botuma bu aparatı monte ettim. Ve gerçekten çok memnun kaldım. Gerçekten çok büyük bir kolaylık, hiçbir dezavantajını da görmedim.

Ancaaak; eski botumu satıp bu sene 3,20 lik bir bot aldım ve hemen daha önce aldığım yerden bu tekerleği sipariş verdim. Ne yazık ki bana ulaşan ürün berbat birşeydi. Eski botuma aldığım aparat üzerinde yaylı bir kilitleme mekanizması vardı; çok pratik ve sağlam bir sistemdi. Yeni gönderdikleri sistemde ise kilitleme, botun ağırlığı sayesinde yapılıyor; eğer küçük bir çukura girer ve botun arkası az bir miktar zıplarsa tekerlek boşta kalıyor ve katlanıyor. Tam anlamıyla berbat ve işe yaramaz bir sistem; geri iade ettim.

İşin daha kötü tarafı ise bu sene hangi satıcıya sorduysam ikinci sistemden sattıklarını söylediler. Bu sene Çinden bu gelmiş:) Yaylı kilitlemeli mekanizmaya sahip taşıma tekerleğini hiçbiryerde bulamadım. Ve sonunda sanayide yaptırmaya karar verdim, şu anda 3 boyutlu modelini çiziyorum, yarın sanayiye gideceğim.

Saygılarımla,
    Yiğit

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Dükkanda kaynak makinesi varsa bir motorsiklet tamircisi bile bunu yapar

Aşağıdaki nesne kano taşıycısı bunun tekerlekleri büyük yapımarket ve nalburda bulunur, şase aksamı ise kalın pvc su borularından , aluminyumdan vs yaptırılabilir..bu aparat e bayda 48 usd. mış. merkez deki dingil mesafesi daha uzun yapılırsa şişme botu da taşır...

Son düzenleme: 16 Temmuz 2011
  4. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Cevap veren arkadaşlara tşk bende yeni gördüm yazılanları. Ben tekerlekleri aldım Yiğit arkadaşım aynen dediğin gibi yaylı değil ama ne edeyim şimdilik işimi görüyor biraz dikkat etmek lazım kaldırınca yerinden çıkıyor. Hiç yoktan iyidir diye kendimi avutuyorum. Muvaffak abi yeni gördüm geç oldu biraz ama sağol. selamlar

5. coelecanth

coelecanth Can

En İyi Avı:
    1 mt Turna
    Ufuk tekerlegin resmini yada VİDEOsunu koyar misin ? Sana ozelden mesaj atamiyorum ama alabiliyorum???