botu çantası ile araç arkasında taşıma

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında enginköp tarafından paylaşıldı.

1. enginköp

enginköp engin köprülü

Arkadaşlar sizden şu konuda yardım istiyorum ,

Senelik izne çıkarken botumu ve motoru yanımda götürmek istiyorum fakat aracımla ilgili sıkıntı olucak... ben , eşim ve bebişimiz de işin içine girince ve bilirsinizki bebeğin osu şusu busu derken araç doluyor... zaten opel meriva bir aracım var bagaj hacmi küçük...

Araç üstü port bagaj sordum ama fiyatları çok pahalı... merivayı tasarlayan möühendisin kulaklarını çok çınlattım !!! :D çünkü sadece isveç malı orjinal port bagaj çıtaları takılabiliyor araca... oda 200 euro civarı :D

Şöyle bir çözüm düşündüm ne dersiniz ?

Bir adet bisiklet taşıyıcı alsam...hatta bi tane baktım türk malı ( çin malı değil )...

üstünde 40 kg taşır yazıyor... bu aparatı taksam üstünde botu katlı vaziyette ve çantası ile sıkıca bağlasam olur mu?

ne dersiniz?

2. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    bende 3,60 bot var ve takribi 50 kg geliyor. yani bagajı ayırabiliyorsan komple bot ve motora ayır . bebiş ve hanımı öne al kalan zerzavatı da arka koltuklara koy. ama bebişi öne alamam diyorsan (bebek koltuğu falan) yeni bir araba bak :)

3. ozkan79

ozkan79 özkan

Bence saglikli olmaz ani bir fren yapmak zorunda kalabilirsiniz.

4. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Kargo fiyatlarını bi araştırsanız? Veya gideceğiniz yere giden otobüslere 1 gün önceden verip oraya gittiğinizde alabilirsiniz.

5. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    280 bot artı 5 beygir honda motor. botun kürekleri farş tahtaları tentesi, 8 metre zincir çıpa halatlar pompa motorun yakıt hortumları bidonu. 3 kişi artı onların bavulları artı tüm balık ekipmanı, üzerine 1 kedi.... hepsi bir ford fiestaya sığıyorsa sen de sığabilirsin :)

ama ..... bebiş varsa en iyisi botu şişir ve römorkla taşı. çünkü deli gibi planlayarak yaptığın bir yığıntı en ufak aksaklıkta başına iş çıkarır. Allah korusun lastiğine bişey olsa o kadar yükü indirip bindirmen o sıcakta mümkün olmaz. Olsa da klimayı çalıştıramazsın çünkü bagaj açık. motor ise ne yaparsan yap içindeki benzin kalıntısı dolayısıyla içeri koku yapar. Ya da bebişle anneyi uçakla gönder mis gibi. sen de ekipmanını yüklen götür...

6. baskentli1

baskentli1 İsmaiL

Favori Kamış:
    En ucuzu :)
    Favori Makine:
    Honda CBR 600F :)
    En İyi Avı:
    Turna 9,5 KG
    Şuan evdekilerin şaşkın bakışlarına rağmen ayağa kalktım alkışlıyorum sizi :D

7. king_barracuda

king_barracuda

8. enginköp

enginköp engin köprülü

:D Deniz Bey ;

varya inanın bir hafta oldu aracı alalı gözüm tamamen dışarıdaki araçlarda:)yoldan çok araçlara bakıyorum acaba hangisi olur die :D bu gidişle öyle olacak gibi duruyor :D

9. enginköp

enginköp engin köprülü

Mesut Bey ,

2.seceneğim o zaten ama ben ilk önce kendim taşıyabilirmiyim diye bakıyorum olmazsa o şekilde yapıcam zaten:)

10. enginköp

enginköp engin köprülü

Levent bey :D:D:D

Bizim evde bir ardiyemiz var.O ardiyeyi genelde ben düzenlerim... eskiden benim alet edevatım ve hobi amaçlı malzemelerim konurdu ama bebiş olunca artık bebişin eşyaları ile paylaşır olduk o depoyu.orayı düzenlemekten çok profesyonel oldum dar alana çok eşya yüüklemede fakat sorun bebiş işte ve onun koltuğu ,arabası vs :D bu ikisi olmasa zaten sorun yok:)
    İzmir - bergama arası olucak seyahatim uçak yok maalesef :D

bende benim arabaya 3.60 + 3.20 bot + honda 9.9 4 zamanlı + 5 hp mercury + ben hariç 2 kişi + 3 kişilik takım tavlavat sığdırmıştım:D arka koltuklarım yatıyor benim ama dediğim gibi bebiş elimi kolumu bağlıyor şuan :D

hiç olmadı git gel yapacam :D

11. enginköp

enginköp engin köprülü

Engin Bey ;

O römork çok mantıklı aslında ama şuan onu almaya vaktim yok zamanım kısıtlı... Yanlız bildiğim kadarı ile o römorku bağlatmak için çeki demiri takılıyor ve onunda ruhsata işlenmesi lazım...
    Ama çok hesaplıymış cidden.çünkü içinde çeki demiri falan da var anladığım kadar ile?
    Ama benim için biçilmiş kaftan :) ben aynı zamanda arada bergamaya gittikçe kara avıda yapıyorum... köpek taşımak içinde çok iyi olur bu römork aslında.

Kargo konusunda haklısın... izmir - istanbul arası tek bir a4 kağıdı olan poşete 7-8 tl alan kargo aynen dediğin gibi alır bizim don cansın'ı altımızdan :D

12. EMİREREN

EMİREREN BARIŞ

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin-Linaeffe De Luxe 3,90m
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40,Okuma Trio RC55
    En İyi Avı:
    KALKAN 4,5KG
    ilk önce yalnız sonra eşimle beraber okuduk.inan çok güldük tutkunuzun çaresizliğine.tatil zamanı bende benzer şeyleri yaşıyorum her ne kadar bot motor vs olmasada kamışlarım makinalarımve ekipmanını götürmek için..

13. enginköp

enginköp engin köprülü

Barış Bey ;

1 saat kadar önce gidip bir bisiklet taşıyıcı aldım:):D sonra aldığım taşıyıcıyı güzelce arabaya monte ettim.aracın bagajını tamamen boşalttım fazlalıkları ayıkladım ve ıvır zıvırı yerleştirdim :D
    Az önce arkadaşlara anlatmıştım sıkıştırmada usta oldum die :D varya şuan arabanın simit tankının üstü ve yanları , arka koltuk ile bagaj arasında kalan boşluklar :D , arka koltukların altları :D heryer balık malzemesi doldu :d çok güzel kamufle oldular şuan eşime desemki malzeme almadım yanıma inanır ve bulamaz ortada bişi :D

fikir şu :D ilk yardım çantası , istepne evde bırakılıyor :confused: :( ((( yolda kalınırsa kayınpeder aranıp yetiş baba denecek :D )))
    bisiklet taşıyıcı üzerine bebişin arabası çok güzel şekilde oturdu :) onun üzerinede 2 valiz alır sanırım :D böylece bagaj tamamen bana kalmış oldu hihi
    motor ve bot arkaya sığacak gibi duruyor.sığmazsa da sığdırılacak başka çaresi yok :D

e ön koltukta cabası :D eşyaların kalan kısmıda oraya girecek :D

yola çıkarken mutlaka bikaç resim çekicem ve koyucam buraya:) belki diğer arkadaşlarada örnek olur :D

bu arada bisiklet taşıyıcı ile bir deney :D:D:D

stepne ( en az bi 10 kg vardır sanırım ) + bebek arabası ( baya iri bişey = 10 kg civarı ) + 21 vitesli baya hantal bir bisiklet ( en az 15 kg )
    TOPLAMDA : 35 kg civarı :D bisiklet taşıyıcı için iyi bi ağırlık bence :D aslında botun katlanmış hali anca bu kadar gelecek sanırım ? ( taban tahtaları hariç )

14. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    allah yolunuzu ve balıkta talihinizi açık etsin. Asılnda forum olarak bir L-200 alalım tatile gidene sırayla verelim. Heheheh...

Bizi ancak 4x4 pick-up paklar azizim .. Benim fiestayla geri gelirken yalnızdım.. bot motor bagajdaydı. Rahatlık yaramadı. Tenteyi Edremit'te unuttum idk