botu fiber taban yapmak

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında onur1872 tarafından paylaşıldı.

1. onur1872

onur1872

ahşap tabanlı bir botu istanbulda,nerede,nekadar bir maliyetle fiber taban a cevirirler.

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Sen botun alttan üstten şişik bir resmini bana yollarmısın? denizci_kaptan11@hotmail.com

3. 56562

56562 xxx xxxxx

Bu işleri Çamlıca' da ( Ferah Mahallesi ) " Hikmet Usta " yapar sanırım. Bot imalatı, tamiri, revizyonu konusunda bir ekol dür. Yeri Libadiye Caddesinden Ferah Mahallesine girince sol tarafta yaklaşık 600-700 metre ileride idi. Telefon numaralarını özelden mesaj olarak gönderiyorum.

Son düzenleme: 24 Mart 2009
  4. mturetken

mturetken Murat Türetken

Favori Kamış:
    Zıpkın, At Çek olta takımlarım
    En İyi Avı:
    4,5 kg Levrek (Zıpkın), 2,5 kilo Levrek (at-çek)
    Hakan Bey;

Telefonları bana da gönderebilirmisiniz...
    tekne almak istiyordum ama Joker Botumu fiber taban yapabilirsem şimdilik beni idare edecektir..

Peşinen teşekkürler.

5. onur1872

onur1872

hakan ağabey özelden telefonları aldım,arayacağım.alperen ağabey botu en kısa zamanda şişirip sana fotograflarını göndereceğim.zaten tam olarak boyunu da ölçmem gerekiyor son fikrim botumun 2.90 olduğu şeklinde.herkese teşekkürler.

6. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Fiber omurgalı botlar ÖTB (ruhsat) gerektiriyor. Sahil güvenlik çevirirse başınız ağrıyabilir.
    Yönetmelik

(4) Şişme botlardan alt yapısı (tabanı) sabit olup, üst yapısı şişirilebilir ve katlanabilir olanlarına ve alt yapısı da katlanabilir boyu 4 metreden büyük olan şişme botlara ÖTB düzenlenir.

Son düzenleme: 4 Haziran 2009
  7. onur1872

onur1872

yani fiber tabanlı 3 metre botlar için ötb gerekiyor,tabanı katlanabilir 4 metreden küçük botlar için gerekmiyor.peki kanun ötb düzenlenen teknelerde olması gerekenler diye geçiyorsa ötb gerekmeyen 4 metreden küçük benimki gibi ahşap tabanlı botlarda canyeleği ve diğer techizatlar da gerekmez?ötb düzenlemek için nereye nasıl başvurmak gerekiyor?ayrıca maliyeti nekadardır?benim bot biraz eski gerekmeyebilir diye de düşünüyorum.yalnız 100 200 liraya fiber yapılabiliyorsa yaptırırım diye düşünmüştüm.birde alakası yok ama istanbulda pek kontrol yok diye biliyorum doğrumu(kontrol yok diye düzenlememek tabi ki saçma ondan sormuyorum genel anlamda ötb miz olsa bile kontroller güney ve kuzey sahillerindeki gibi çok değil diye biliyorum)birde ötb düzenlemek için gerekli prosedür nedir?nereye başvuruyoruz,hemen düzenleyebilirmiyiz?

birde motorun ve botun faturasını ibraz etmek yerine muhtarlıkta yaptıracagım bir sahiplik belgesi bot ve motor faturasıyla aynı yeri tutarmı?

Son düzenleme: 24 Mart 2009
  8. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    sevgili hakan telefonu banada yollayabilirmisin ustamız fibet tekne imalatı yapıyorsa bana lazım bu aralar tekne yaptırmayı düşünüyorum