Botu saklamak için nasıl bir dolap önerirsiniz.

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında kaygisiz tarafından paylaşıldı.

1. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Öncelikli olarak botu dışarıda ,evimin içinde yer olmadığı için, evimin bahçesinde muhafaza ediceğim.

Botum Ahşap tabanlı Kolibri KM300D ahşap tabanlı. Bot sönük halde çantasında ve üstündede ahşap tabanlarının olduğu çantası varken boyutları: EnxBoyxUzunluk=70x50x110 Taban ve botun ağırlığı toplam= 50 kg

Parsun marka 5HP 4 zamanlı Motorun buyutları: EnxBoyxUzunluk=37x103x72 (Motoru dik olarak tuttugumuzda) Eğer motoru botun çantasının üstüne yatırırsak boyutları: EnxBoyxUzunluk= 72x37x103 Motorun ağırlığı 25 kg

Dış mekanda üstü açık biryerde kullanıcağım dolap tarzı bir şey satın alıcağım yada yaptırıcagım. Dolabı koyacagım yerin altı searamıikten taban. Öncelikliolarak plastik, tahta yada plastikten bir malzemeden olmalı. Betondan tuğladan bir şey yapmak istemiyorum. Fiyat kotusuda önemli 250-300 TLyi geçmesin.

1) Motorumu dik vaziyettemi yoksa kolunun üstüne yatık vaziyette mi dolap içinde muhafaza etmeliyim?

2) Dış ortam yağmur rüzgar ve güneşe dayanıcak. Botumun ağırlığına dayanıcak. Botumu kullanmadığım zamanlarda muhafaza etmek için nasıl bir şey kullanabilirm, yada yaptırabilrim?

Son düzenleme: 27 Mayıs 2013
  2. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    abi onu katlayip koyma bence az şişir yasla bir yere dursun diyebilirim benim aklıma böyle bir care geliyor :( , katlamak saglıklı değil , burada okumuştum bakim kremi bişileri varmış onlardan sürüp koyarsan bişi olmaz.

3. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Dediğiniz katlı olarak botu tutarsan bozulur bir şehir efsanesidir. Kaldı ki ben botu katlayıp ufak bir yere koymuycak. arabamın bagajında taşıyıp her tür yere götürmüycek. Taşırkende röork kullanıcaksam niye bot aldım. Boyu şişik bir yere koyacak olsam. Gider tekne alırdım bağlardım kıyıda limana olur biterdi yer derdim kalmazdı.

Önerinizz benim isteğime göre mantikli değil sonuç olarak katlı halde dahi koyacak kapalı yer ararken dolap türü birşey yapmayı düşünüp dış ortamdaki yağmur toz ve güneşten korumaya çalışırken sızın dediğiniz şişik halde bir yere koyma fikri hiç kullanılabilir bir fikir değil.

4. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )
    Fikir soruyosun adam söleyincede itiraz ediyosun .O zaman yap bildiğin gibi

5. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Tamam fikir sordumm ama ben dolap gibi bir şey sordum. gidipte 3 metre botu şişirip koyabiliceğim yer olsa zaten hiç fikir sormam. Kaldı ki botu şişk saklayacaksam neden ve ne amaçla bot alıyorum.

bana göre botun amcı söndürülüp az yer kapalyıp araba bagajında dahi taşınması ufak yere dahi sığması. Botu şişik saklayacaksam bot alamnın hiç bir mantığı yok.

Yukarıda yazdıkalrımı göz önüne alarak yardım etmenizi bekliyorum. sonuçta botu şişik muhafaza edeceksem ne analdım o işten. İkinci olarak evimin içinde katlı halde bile botu muhafaza edemezken şişik hiç muhafaza edemem. şişik evin bahçesinde dahi çok yer kaplar ve yağmur, toz ve güneşten etkilenir.

Tüm bu nedenlerden ötürü dolap tarzı birşeyin yada kapalı bir yer yapıp bahçede muhafazanın yararını düşündüm nasıl bir kapalı yer yaparım diye sordum. Öyle mesajı okumadan ve düşünmeden verilen cevaplar ister istemez birşeyler yazmaya sevk ediyor insanı :doh: :target: :yell:

6. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    arkadaşım sana bootunu katla diyenmi , oldu veyahutta onu dolaba koy naparsan yap ben düşüncemi söyledim bendede var bot gidipte salak sacma seyler yapmıyorum öneri istemissin bende sana adam gibi bişi söyledim paran varmı arkadaşm git boyuna göre dolap yaptır ozaman adamında asabını bozma öneri istemissin düşüncemi yazmısım ozaman yazma araştır nette usengec adam ?

7. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    onu katlayip koyma bence az şişir yasla bir yere dursun diyebilirim benim aklıma böyle bir care geliyor , katlamak saglıklı değil , burada okumuştum bakim kremi bişileri varmış onlardan sürüp koyarsan bişi olmaz.
    bak ne yazmışım bir önce oku "KATLA DIYE BISI DEMEMISIM"

8. king_barracuda

king_barracuda

murat kardeşim . arkadaş zaten ben botumu kattlıyıp saklıcam . katlıcam zaten diyor.

sende ben sana katlamı dedim iyi oku diyosun .?

yani okumadan cevap atan taraf sen olmuşsun bu durumda. zaten en başından beri katlıcam diyor arkadaş.

deniz arkadaşım sizde msjlarınızda eğer karşı tarafın verdiği fikre bi alıp veremediğiniz yoksa. en azından mesaj aralarında smile yani gülücükler kullanın.
    ben demek istediğinizi anladım ancak arada bu tarz gülümsemeler kullanmadığınızda karşı tarafa fikrinden dolayı fırça atıyomuş gibi okunuyor yazınız.

örnek :) :) :) :thumb: :thumb: :thumb:

9. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Size katılıyorum okumadan cevap yazmak Türk insanı olarak alışkanlığımız olmıuş. :thumb: :thumb: :thumb:

10. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )
    böyle insanlar kirletiyor bu forumları..

11. polato6

polato6 hikmet

Favori Kamış:
    Shimano Katana
    Favori Makine:
    Shimano Twin Power 6000 FC
    En İyi Avı:
    4,5kg Turna
    Arkadaşlar tamam sakin olun !Gerginlik yapacak bir durum yok.

Deniz kardeşim bot için yaptıracağın veya alacağın dolap plastik olursa sudan etkilenme oranı düşük güneşten etkilenme oranıda yüksek olucaktır. Lakin piyasada (büyük yapı marketlerinde ) istediğin özelliklerde dolaplar vardır hatta sudan ve güneşten etkilenmeyen materyallerle yapılmış dolaplarda var.