Botun şişirme vanası hk.

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında coelecanth tarafından paylaşıldı.

1. coelecanth

coelecanth Can

En İyi Avı:
    1 mt Turna
    Arkadaşlar yeni olan botumu şişirken vanasından hava kaçırıyor ve çok geç şişiriyorum..

Vidalı ve yaylı bir yapı var ve çok sıkıştırınca daha pompayı bağlar bağlamaz, gevşek olunca da pompalasam dahi hava tam olarak basamıyor, botu gerginleşene kadar şişiremiyorum...

Yardım edin lütfen, nedeni nedir ?

2. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Can o vanasının içerisinde küçücük bir civata olur, o ayar civatasıdır... Orayı uygun bir allen ile sıkıp gevşeterek deneme yanılma yöntemiyle istediğin ayara getirirsen bu sıkıntın ortadan kalkar...

3. coelecanth

coelecanth Can

En İyi Avı:
    1 mt Turna

Yanıt verdiğin için teşekkür ederim .. Resimde görünüen plastik parçanın arkasında mı o civata ?

4. tezcanlıı

tezcanlıı tezcan

iyi günler o vananın bir tamir takımı var onunla sıkıştırırsan olur ancak

5. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    orda gördüğün sarı renkli plastik parçasını bastırıp içeri iticeksin sağ veya sol tarafa çeviriceksin. içerideki havanın dışarı çıkmasını engelliycek. botun içindeki havayı daha kolay boşaltmak ve emniyet açısından o şekilde yapılıyor

6. coelecanth

coelecanth Can

En İyi Avı:
    1 mt Turna
    Plastiği ileri itip sağ sola çevirerek daha rahat şişiyor doğru ama bir yerden sonra hava kaçırıyor ve istediğim sertliğe bir türlü ulaşmıyor bot...

Ama tamir takımıyla ilgili tavsiyenizi henüz hayata geçiremedim.. Umarım sorun, vanayı sıkıştırarak çözüm bulur :(

7. coelecanth

coelecanth Can

En İyi Avı:
    1 mt Turna
    Sorunu buldum, pompanın vanaya giren ucunda bir conta var, ki göze pek batmıyor çünkü plastikle aynı renk.. o contayı biraz ileri ittirip vananın ağzını tam kapatınca sorunum çözüldü arkadaşlar ve hafta sonu gayet gergin bir şekilde şişirdim mereti !!

Yanıtlarınız için teşekkürler..

8. enginköp

enginköp engin köprülü

Can Bey ;

Yine de bir aksaklık olursa o resmini koyduğunuz vana kısmı komple değişiyor... Biz arkadaşıma alıp kendimiz değiştirdik. hem de kargaburunla bile biraz uğraşarak sıktık... basit bişey yani...