Bu balığın cinsini bilen varmıdır acaba ?

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında adminselo tarafından paylaşıldı.

1. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Avda rastgeldiğim bir balık ilk kez görüyorum.

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Fare balığı diye biliyorum, galiba o.:)

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Hymenocephalus italicus Giglioli, 1884 (Kılkuyruk Fare Balığı)

4. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Marmara'da fare balığı

Hymenocephalus italicus (kılkuyruk fare balığı)

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hatice Torcukoç, Kızıldeniz kökenli fare balığı türüne Marmara Denizi'nde ilk kez rastlandığını söyledi.

Sevinç-Erdal İnönü Vakfı bünyesinde yürütülen, ''Marmara Denizi'nin Değişen Oşinografik Şartlarının İzlenmesi'' projesinde çalışan Torcukoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Marmara Denizi'nde ilk kez rastlanan Kızıldeniz kökenli fare balığı türünün, tanımlanarak kayıt altına alındığını bildirdi.

Torcukoç, 1995'ten bu yana Edremit körfezinde çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, Marmara Denizi'ndeki çalışmalara ise proje ekibiyle birlikte katıldığını belirtti.

Fare balığı olarak tanımlanan yeni türün, aralık ayında yayımlanacak bilimsel bir dergide yer alacağını anlatan Torcukoç, ''Bu türün popülasyonunu da çalışmak istiyoruz. Ekonomik yönden önemi olmasa da sonuçta tür çeşitliliğinin önemli bir göstergesi. Eğer yoğun olarak bulabilirsek, 4 mevsim olarak popülasyon biyolojisini çalışmak ve bununla ilgili veriler ortaya koymak, bu verileri uluslararası alanda yayınlamak istiyoruz'' dedi.

Torcukoç, fare balığının, biyolojik zenginlik açısından büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi. Birde resme aldanmayın, ben hangisi orjinal fare balığı daha anlayamadım. Gazete ve nette farklı resimler var. Orjinali bu olsa gerek.
    (Alıntıdır)