bu balığın türü nedir ?

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında imales tarafından paylaşıldı.

1. imales

imales

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2-2.5 kilo
    arkadaşlar keşan barajında "testere balığı" denilen balıkların aslında tatlısu levreği olduğunu söylemişlerdi bu forumda ancak burdaki balıkçılar inatla bu balığın büyümediğini ve en büyüğünün 150 gramı geçmediğini söylüyorlar bende resmini çektim bana yardımcı olrmusunuz bu balık tatlısu levreğimi değilmi tatlısu levreği ise nasıl avlıyacağım konusundada yardımlarınızı bekliyorum
    birde keşan tarafında turna avına giden arkadaşlar varmı şimdiden herkese teşekkür ederim[​IMG][/URL][/IMG]

2. Hooijdonk

Hooijdonk Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano Lunamis S86M 2.59cm 7-35gr
    Favori Makine:
    Shimano Vanford 2500
    En İyi Avı:
    Tatlısu Kefali
    sudak değil mi bu? :S

3. imales

imales

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2-2.5 kilo
    arkadaşlar balığın boyu 5-10 cm rsim net olsun diye yakından çektim
    beni ikilemde bırakan şeyse geçen yaz buraya sabah erkenden gittiğimde sazanlar saat 9 a kadar hiç vurmadı ancak 9 dan sonra vurmaya başladı bende bu yüzden dişli balık olduğu kanaatine vardım ama burdaki balıkçılar yok diyor bu balıkta en büyüğü bu kadar oluyo diyorlar

4. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

Bu balık Tatlı su levreğidir.İngilizce adı ile Perch.
    Girdigi sudan bir daha temizlenmesi imkansızdır.
    En büyüğü 1.5-2 kg civarı olur.
    Eti lezzetlidir,tutması zevklidir.
    Ancak temizlemesi zordur(tulum çıkarmak gerekir)
    En güzel av zamanıda haziranda başlar 15 agustaso kadar sürer.
    Bunlar benim bildiklerim.
    Saygılar

5. barakuda55

barakuda55 mustafa

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    albastaradmiral
    En İyi Avı:
    sazan15kg,sudak 3.5kg.,mercan 550gr.,yayın 4 kg.
    evet o balık tatlı su levreği bende o bölgede 500 gr. gelenini yakalamıştım ancak daha büyüğünü görmedim yem olarak canlı yemlik balık ve silikon yemede at çek usulü geldiği oluyordu solucanada geliyor ancak küçükleri geliyor birde o bölgede tatlı su levreklerinde tenya var özellikle derisini yüzünce etini iyi inceleyin morluk falan varsa bir süre sonra kendiliğinden dışarı çıkıyor

6. ADDY

ADDY Alper

Favori Kamış:
    ALBA 2,70
    Favori Makine:
    SIMANO
    En İyi Avı:
    YAYIN BALIĞI 9 KG
    selam imales bu balık halk dilinde köstereç testere balığı tatlı su levreği adını alıyor tatlı suyu en lezzetli balığıdır.küçük boylu rapala silikon yem ve 2 no lu kaşıklara çok güzel vurur.dip oltası yapıcaksan gümüş balığı sivrisinek balığı ve en çokta solucana vurur avrupada balıkçılığı çok zevkli olduğu için özel göletlerde yetiştiriliyor çünkü bırakıldığı valaktan yok edilmesi imkansız eğer yine gidersen tam avcılık fotolarını bekliyoruz rast gelsin :))

7. imales

imales

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2-2.5 kilo
    levrek avı mayıs ayında açılıyomuş ben bu sabah sadece turlamaya çıktım iyikide çıkmışım kıyıda havyar dökmeye çalışan balıkları seyretmemeğe doyamadım doğrusu
    bu balık hangi saatlerde hangi derinlikte oluyo bilgin varmı acaba çünkü bu baraj birden derinleşmiyo sığ yerleri çok var

8. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Arkadaşların söylediği gibi testere-tatlısu levreği-amerikan levreği-perch hepsi aynı balıktır,sık sık karıştırılan sudak gibi büyümez,en büyüğü 35-40 cm olur.

Şu an yasak sezonda olduğunu da hatırlatayım ,15 Mart-30 Nisan arasında bütün ülke genelinde avlanması yasaktır.

9. reos_mow

reos_mow salih

Favori Kamış:
    parcali kamis
    Favori Makine:
    shakespeare cypry carp 3.60 3lb spro long cast
    En İyi Avı:
    -
    1-1.5kg ya kadar gorulmustur canli baliga dayanamaz

10. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Havalar biraz ısınsın yakalaması en zevkli balıklardan bitanesidir bu :)

11. imales

imales

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2-2.5 kilo
    Salih kardeşim canlı balık olarak ne takmam gerekiyo bilgi verebilirmisin acaba
    birde canlı balığı dip olarak mı yoksa şamandıralı olarak mı atmalıyım

12. salo309

salo309 mehmet

En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3,5 kg
    Resimdeki balık tatlı su levreğidir. Tutmasını çok sevdiğim bir balık. Büyüklerine birkaç kez rastladım. Eğer su hemen derinleşmiyorsa derine atmak için tek çare dip oltası. solucan varsa kesinlikle onu kullan derim. Eğer yoksa çekirge, gümüş balığı, tavuk ciğeri takabilirsin. Av sezonu yeni açıldığında hemen git. Belki o zaman büyüğü denk gelebilir. Şimdiden rastgele sana

Son düzenleme: 9 Nisan 2010
  13. imales

imales

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2-2.5 kilo
    su hemen derinleşmiyor acaba kıyıda kendi yavrularından yem yapsam olurmu

14. salo309

salo309 mehmet

En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3,5 kg
    Kendi yavrularından yakalayabilirsen yakala :) Gümüş gibi ortalığa çıkmazlar :) At çek de yapabilirsin ama o resimdeki büyüklükte bir balık gelir :)

15. tekirdağ59

tekirdağ59 serkan

tekirdağda karaidemir barajında haziran 15ten sonra camlı yem ile tutulur derine attıkca daha büyükleri gelir solucana ise daha kucuk olanları atlar basık havalarda daha cok cıkar bunlara dikkat etmen gerekıyor

16. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    kesinlikle :D

17. Tugay22

Tugay22 Tugay

Hocam bu balığın 3 senedir avcılığını yapıyorum. At çek favorim olmasına rağmen avlağa göre solucanın ve canlı balığı çok verimli olduğunu gördüm. Biri işe yarıyorsa diğeri yaramıyor :) Bu balık saat 5ten sonra kıyıya 15-20 metre mesafede geziniyor ve güneş batıncaya kadar da 2-3 metrelere kadar gelebiliyor. At çek avcılığı en güzel 2 numara mepps marka kaşıklarla yapılıyor. Rekoru 2.5 kilogramla bir tanıdığımın arkadaşında. Balık avını konu alan bir dergide kapak olmuştu. Rapala ile tekneden 2 kilogramlığının tutulduğunu gördüm ama ben kıyı avcısıyım en fazla yarım kilo veya biraz daha üstünü yakaladım.

18. mmesut55

mmesut55 MESUT

ben şamandıralı ile denedim canlı balığı şamadıraya takıp attığınızda iyi takip etmen lazım şamandıra birden kayboluyor dip olarak attığınızda daha büyükleri geliyor oda inanılmaz heyecanlı gittiğiniz yerdeki küçük balıkları serpme vasıtasıyla yakalayıp canlı olarak atarsanız verim almamanız imkansız

19. mmesut55

mmesut55 MESUT

ben şamandıralı ile denedim canlı balığı şamadıraya takıp attığınızda iyi takip etmen lazım şamandıra birden kayboluyor dip olarak attığınızda daha büyükleri geliyor gittiğiniz yerdeki küçük balıkları serpme vasıtasıyla yakalayıp canlı olarak atarsanız verim almamanız imkansız

20. bullbill

bullbill Bülent Arslan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Sprit Surf 3904 3.90
    Favori Makine:
    Okuma Power Liner PL 865
    Tatlı su levreğidir.Bazı yörelerde sudak testere gibi isimleri vardır.