Bu Jigging ne iştir...

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında albeton tarafından paylaşıldı.

1. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    Dün jiggingle ilgili malzeme almaya gittiğim dükkan sahibi abimiz ,"boş ver onu, benim gözümde etik olarak tırıvırıdan farkı yok "dedi. fazla bilgim olmadığı bu mevzuda bilgilerinizi, yorum ve fikirlerinizi bekliyoruz. denemeden soğudum jigging den.

Son düzenleme: 31 Aralık 2010
  2. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Dikey sırtı avcılığının tırıvırıyla bağlantısını çözemedim :confused: Aşağıdaki linkte jiggingle ilgili gayet güzel açıklamalar var. Göz atmanı tavsiye ederim abicim. :)

LİNK İÇİN TIKLAYINIZ

3. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    şekil olarak benzemediği kesin. etik olmadığı konusunda benzer diyor.;)

4. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Bu konuyu bende anlamis degilim ...
    Jigging'in ne zarari olabilirki??? Hele hele tiriviri ile nasil olurda ayni kefeye koyar o malzemeci?Buna da cok sasirdim.
    Rastgele...

5. eminertürk

eminertürk emin ertürk

Favori Kamış:
    shimano catana
    Favori Makine:
    penn sargus shimano baitrunner 6500b
    En İyi Avı:
    yildizli trakonya 53 cm 1,5kg sinarit 1,75kg
    Ali Bey bence çok yanlış bir yaklaşım olmuş kurallara uyulmadıktan sonra her yöntem etik değildir

6. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    Jigging etik değilse spinning de etik değildir o zaman. Hiç bir bağ kuramadım...

7. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

+ azımdan almışsın :D çok yaşayasın

ek olarak zaten jiggin için bile levrek avında olduğu gibi ya mera bilgin olucak yada elinde bir balık bulucu yoksa hiç bir işe yaramaz ayrıca denildiği gibi hiçbir benzer yanı olmadığı gibi kullanış şeklide her ikisi çok ayrıdır biri beklemeli diğeri hareketli ;) siz iyisi kendiniz araştırıp çğrenin herkezin dediğinede fazla kulak asmayın size ve çoğunluğa mantıklı gelen elbet doğru olandır. Meraya gidip 2-3 balık yakalayıp onların arasından en büyüğünü seçip küçüğünü geir salmak sürdürüle bilir avcılığın temel noktasıdır jigging spiningdekigi aktif bir avcılık çeşididir harket yoksa balık ta yoktur fakat paraşüt namıdeğer trıvırı hareket olsada olmasada kaldığı yerde sürekli tehlike arz eder

8. SmH

SmH Semih Sezer

Favori Kamış:
    Farketmez Su Kamışı bile olur :)
    Favori Makine:
    Dam ama modelinin hatırlamıyorum ;)
    Yorumsuz :)

9. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Jigging in etik olup olmaması tamamen avcının kendi etik ölçüleriyle ilgilidir. Skor derdinde olan bir avcı için, hangi yöntemi kullanığı hiç farketmez.

10. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    anaç balıklar jigging sayesinde çok miktarda yakalanıyor gibi...araştırınca jigging tekniğini benimsemeyenlerin azımsanmıycak sayıda olduğunu gördüm. ateş yokda duman niye çıkıyor.

11. OMMG

OMMG OKAN

Elinde Jigging e uygun malzeme yoktur ondan demiştir:) :) :)
    Yoksa ne alakası var anlayamadım...

12. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    karakter olarak öyle bi yapısı yok. dükkanda malzeme çakılı zaten.

13. thehamdi

thehamdi Hamdi

Favori Makine:
    shimano 6000
    En İyi Avı:
    her olta atış
    balık tutmak bizler gibi bu işi ticari amaçlı yapmayan insanların en büyük tutkusudur,jigging tarzının amatör ruha uygun olmadıgını dusunuyorum.eger 8 yasında bir cocogun elinede o jıggıng takımlarını verirseniz ufaklıgında abileri kadar balıklar tutabildigini görürsunuz..yani demek istedigim bir uğraşa yada bir beceriye gerek kalmada koca koca balıklar tutabilmek bana çokta etik bir keyif verebilcegini düsünmüyorum..hepinize mutlu yıllar .....

14. 3182

3182

o kadar kolay bisimis gibi anlatiyolar ki su jig olayini. Yani al oltani kap baligi ne ala mualla. Birde jig le avlananlara sorun bakalim ne kadar yorucu mesakkatli bir is. Simdi buraya bisiler yazarimda banlanmak var :)

15. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    küfür felanmı yazcaksın.

16. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

hakikaten ya gerçekten çok kolay bişeymiş gibi anlatılıyor oltayı suya atığın yerden sanki akyalar orkinoslar sarı kuyruklar çıkıyor :D :D :D yok çocuk larda yaparmış bence yazıyorsak biraz destekli yazalım abartıya kaçmadan bilgi vermek için yazalım. öyle 8 yaşındaki cocuk yada 18 yaşındaki genç öyle çıkıp ha deyince trofe alamaz

17. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    O kadar kolay olsaydi heralde herkez Jigging ci olurdu ;)
    "Bir ugrasa gerek kalmadan..."demissiniz.Bence bu yaklasim cok yanlis.
    Benim bir kez deneme firsatim oldu Jigging'i .
    Kesinlikle anlatildigi gibi yada anlasildigi gibi kolay bir is degil.O sahteyi suya indiripte aheste aheste cekmek degil bu is. Belli bir tempo ile,kimi zaman seyredenlere komik gelebilecek hareketlerle yapilan bir tekniktir.Bir de dusunun bu tempo ile saatlerce avlandiginizi.Ve ben Jigging'in zararina kesinlikle inanmiyorum.Hem ne zarari olabilirki yahu?Birisi soyleyiversin...Boyle birsey olamaz efendim.Sonucta bir jig sahtesine 7-8 balik birden yapismiyorki...Saatlerce ugrasiyorsun ve 1 balik geliyor.Ve Jigging buyuk baliklar icin uygulanan bir yontem zaten.Her amatorun hayali degil midir dev gibi baliklar?

(Bu arada avatarimin altinda yazdigim 19 kg lik GT jigging ile alinmistir ;) )

Rastgele ...

Son düzenleme: 1 Ocak 2011
  18. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    Jigging yöntemini kullananların çoğu yakaladığı devasa büyüklükteki balıkları suya geri bırakabilecek kadar bilinçli insanlar oluyor. En basit malzemelerin bile yanlış ve bilinçsiz kullanım yüzünden doğa katliamına yol açtığına şahit olabiliyoruz. Tabiki sonuçta herkesin kendi tercihi. :)

19. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Ali
    Tırıvırı yaptığı zararlar bir tarafa konursa,hakikaten külliyetli miktarda balık yakalamaya yarayan bir alet.
    Bu illetin binlerce misli fazlası olarak denizlerimizde hergün kayalık yükseltilerinde katliamını dev am ettiren ağ kalıntıları bırakılmakta.
    Jigging ise bu şekilde devam eder,birde mahalli balıkcılarca benimsenip uygulanırsa,hakikatende anaç balıkların neredeyse sonunu getirecek kadar vahim bir avlanma şekli.
    Sonuçta her ikiside artık sularımızın uzun müddet kaldıramayacağı kadar tehlikeli uygulamalar.
    Jigging tekniğini uygulamak için malum hayli ekipman gerekli.Herkesin deneme imkanı yok.
    Tepki verenler ise deneme imkanı buldukları an,neticelerini hemen benimseyebilirler.
    Bakalım gelecek neler gösterecek.
    Ben gelecek jigging avlarımda yakala bırak örneklerini sunmaya çalışacağım.
    Halende yakaladığım koca balıklar rüyalarımda beni rahatsız etmekte.
    Sevgiler

20. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Kadem
    Kimi zaman uygulayanın kendisinin bile inanamayacağı kadar kolayca balık veren bir uygulama.
    Alpaslanı düşün.Daha ilk denemesinde Sinagriti bile evvelinde görmeden,belkide Sıcak,tuzlu denizlerdeki ilk uygulamasında devasa sinagriti alıverdiydi.
    6 senedir burada yaşıyorum.Son birkaç ayda yakaladığım trofe sayısı 6 senenin sonuçlarının toplamından fazla.

Bakalım gelecek neler gösterecek.
    Sevgiyle kal

Not;Sen baklavayı koltuğunun altına sıkıştır gel ilkbaharda,kolaymı değilmi bir bakarız.:D :D