Bugün aldığım surf kamış

Konu, 'Kamışlar' kısmında r3is tarafından paylaşıldı.

1. r3is

r3is Mehmet Talha

Favori Kamış:
    ALBA STAR - 1942 İstanbul 390 - 150 gr (çok hafif tavsiye :) )
    Favori Makine:
    shimano catana 4000 rb
    En İyi Avı:
    50 cm zargana
    Merhaba sevgili doğaseverler. Bugün haftasonu boğazda planladığımız av için istoça uğradım. Eski kamışım artık işe yaramaz halde olduğu için yeni bir kamış almam gerekiyordu. Gittim sordum soruşturdum. Hem ekonomik hem de tam boğaz için olan bu kamışı buldum

http://www.avmarketi.com/asp/product/142829/ALBASTAR-1942-ISTANBUL-KAMIS-390CM

Daha önceden elimdeki iyi makinada burda

http://www.avmarketi.com/asp/product/19109/Shimano-Catana-4000-FB-2XSSS-1-BB-Makine

yorumlarınızı bekliyorum. bunun kaldıracağı maksimum balık hangisidir onuda merak ediyorum.

2. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.28 - Okuma Trio-Rex 4.25 telesurf
    Favori Makine:
    Okuma Trio 65a - Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Kamış iyide, makine boğaz koşulları açısından ufak kalır ve yorar. Sana tavsiyem birde makine almandır. Güle güle kullan :)

3. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Öncelikle yeni aldığın surf kamışını güle güle kullanmanı temenni ederim, inşallah en güzel avlarında kullanırsın..

Yalnız makinen sanki boğazda avlanmak için biraz küçük kalmış, biraz fazla kol çevirmek zorunda kalabilirsin..Spin avlar için daha uygun bir makine bence ;)

Ayrıca aldığın alba 1942 surf kamışa çok dikkat et kullanırken biryeri çizilmesin, biraz darbelere karşı hassas daha sonra kırılmalar yaşayabilirsin... Üzerinde 100-250 gr aksiyon gösterebilir ama 175- 180 gr dan fazlasını sallama bence.. Çünkü forum üyelerinden bir abimizde bu kamışın 4.20 mt olanından kullanıyordu ve kendisinin atış stilinde veya kullanımında herhangi bir sorun olmadığı halde kamış 2 kez kırıldı... Şimdi kamışın boyu 4.08 mt ve ben kullanıyorum 180 gr ile sorunsuz çalıştım boğazda :thumb: senin aldığın 3,90 mt olduğu için daha dayanıklı olabilir ;)

Rastgele.. reeling

4. ozkan79

ozkan79 özkan

merhaba;boğazda avlanacağım dersen o makine olmaz çok zayıf kalır ayrıca o kamışla en fazla 130-140 grm at (üzerindeki yazan atar değerine kanma) daha fazlasını atmayı deneme bence.

güle güle kullan. :thumb:

5. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    hayırlı olsun

ama alba istanbul yerine alba poseidon
    catana yerine ryobi ecusima 8000 alsaydınız hem aynı paraları öderdiniz hemde her koşulda kullanabileceğiniz takımınız olurdu.

6. r3is

r3is Mehmet Talha

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shimano catana 4000 rb
    En İyi Avı:
    50 cm zargana
    Makinemi seviyorum varsın biraz çok yorulalım :) . Çok teşekkür ederim yorum yapan tavsiye verenlere. Anladığım kadarıyla kamış iyi fakat ağırlık 150 yi geçmediği sürece. 100 ağırlık bile yeterli olur akıntı olmayan yerlerde bana. Bu aralar boğazda ne çıkar bilen varmı

7. erdo0612

erdo0612 erdem

Kamisi bilmem ama makine spin makinesi hem devri cok yuksek hem surf atis icin istediğin mesafeyi tutturamazsin bu makine ile..Fiyat söylersen yardımcı olunur..

8. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    merhaba öncelikle setiniz hayırlı olsun. eğer boyunuz 170cm nin altında değilse 420 kamış almanızda fayda var.

makinaya gelince, o makina spinn avları için üretilmiş bir makina. amacı dışında tabiki kullanabilirsiniz. ama ferrari ile offroad yapmaya benzer.

devam edecek olursak o makina ile bopazda 50 gram üstü kurşunlar makinayı çok yıpratır. en iyisi köprülerde avlanmak. ozaman sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum. orada akıntı yok rahat rahat avlanırsınız.

9. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Mehmet kardeşim öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan.. ancak;
    Sen sen ol, o kamış ile 150 gramdan ağır kurşun atmamaya çalış.. o kamışın 4.20'sini kıran, hatta 2 kere kıran benim.. hayatımda kırmayı başardığım tek kamıştır.. ilk olarak üsküdar şemsipaşada 175 gr kurşunu atarken en uç parçası tam ortadan kırıldı.. hemen aldığım yere götürdüm, sağolsunlar parçayı değiştirdiler.. sonrasında 175 gramı hep korkarak attım.. derken korkunun ecele faydası yok diyip bir kaç kez (yumuşak bir şekilde) 200 gr attım.. daha sonra kamış yine kırıldı.. çok kızdım, tam kamışı çöpe atacakken Ersin istedi verdim, şimdi Ersin o kamışı nispeten daha hafif kurşunlarla kullanıyor, ben ise o kamışı görmek bile istemiyorum artık.. senin aldığın 3.90 olduğundan belki biraz daha dirençli olabilir 4.20'ye göre.. velhasıl dikkatli kullan, üzerinde yazan atar değerine aldanma sakın..
    Makineye gelince, o makine bir spin makinedir, güzel de bir spin makinedir.. boğazda heba etme derim.. bence git sağlam ve en az 65'lik bir makine al kullan..

10. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Makine olarak Okan abinin yazdığı ryobi ecusima 8000 veya ryobi Oasys 8000 tavsiye edebilirim. Hem fiyatı uygun hemde performansı gayet iyi..

Ben geçen hafta boğazda oasys 8000 makinemi kullandım yüksek akıntıda 200 gr ile çok memnun kaldım ;) Ama tabi başka uygun makineleride tercih edebilirsin... Bencede şu an elinde olan spin makineyi heba etme boğazda :thumb:

11. r3is

r3is Mehmet Talha

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shimano catana 4000 rb
    En İyi Avı:
    50 cm zargana
    Kamışı hiç kullanmadım hala değiştirme şansım var. Yol yakınken başka bi kamışmı alsam ? Madem kronik bi sorunu var iyisini söyleyin onu alayım

12. r3is

r3is Mehmet Talha

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shimano catana 4000 rb
    En İyi Avı:
    50 cm zargana
    Yoğun uyarıları dikkate alıp akıntılı yerlerde bu makineyi kullanmayacağım çok saolun üstadlar

13. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    O kamışı ne kadara aldın kardeşim ? O fiyatı yaz ona göre alabileceğin en iyisini önermeye çalışsın herkes kardeşim :thumb:

Mesela bende Lineaeffe Im casting 4,20 surf kamış var 200 gr ile sabahtan akşama kadar çalıştım boğazda ve halada güvenle işini görür geçen sezon yaz aylarında 80 tl ye almıştım ;)

Fiyat söyle ona göre yardımcı olur konuylabilgisi olan arkadaşlar ve abiler...

14. r3is

r3is Mehmet Talha

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shimano catana 4000 rb
    En İyi Avı:
    50 cm zargana
    80 lira verdim hocam