bulgaristan

Konu, 'Tebliğler' kısmında burak e tarafından paylaşıldı.

1. burak e

burak e BURAK

evet abilerim kardeşlerim değerli dostlarım sizlere bir sorum olucak bu sene bulgaristana gittim 15 günlüğüne limitler hakkında hiç bir fikrim yok bende türkiyedeki tebliği uyguladım bana ordaki AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ
    AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞi buraya mesaj olarak atacaklar varmı acaba balıkların limitlerin güncel olarak en azından israil sazanı normal sazan turna levrek kefal gibi levrek gibi genel balıkların türkçe olrak limitlerini atabilecek kişiiler arıyorum şimdiden teşekkürler özellikle bulgaristanda oturanlar macır ertan abi seninde mesajını bekliyorum

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Delikanlı ülkemizde tatbik edilen tebliğ hükümlerinin Bulgaristanda geçerli olmasını düşünmek bence yerinde bir düşünce tarzı değildir.

Yani sence mümkünmüdür.

Bu bakımdan orada sorar öğrenir ve ora hükümlerine göre avlanırsın.

Rasgele

3. burak e

burak e BURAK

işte onun için sizlerden yardım istedim ya hadi ben burdaki tebliği uyguladım yanımdaki çoçuklar küçükçük balıkları yakalyıp yakalayıp köpeklerine yediriolardı kimden yardım istiyiim orda allahın dağı 5 ev var bi abimiz biraz yardımcı oldu biraz araştırmada yaptım ne balık olursa olsun bizim balılardan 5 10 cm daha alttalar limit olarak yani kesinlikle yanlış bi av yapmadım bnm emin olmak istediğim kesin bilgiler iç rahatlığı için vedat bey

4. erols

erols Erol Safak

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX240M 10-30gr, Daiwa CrossFire CFS270MH 10-40gr
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet II G4000F, Shimano Nexave 4000RB, Daiwa Laguna 3000-5Bi, Spro Passion 740
    Burak kardeş, Bulgaristan'da amatör balıkçılık yapabilmen için öncelikle Amatör Balıkçı Belgesi alman gerekiyor. Bu belge haftalık, aylık, 6 aylık veya yıllık olarak alınabiliyor, tabi fiyatları da ona göre değişiyor. Belgesiz avlananlara ceza uygulanıyor.

Bulgaristan'da amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğe göre bazı tatlısu ve deniz balıklarının boy limitleri şöyledir:

Tatlısu Balıkları:
    Albalık (dağ alası) (Salmo trutta fario) - 23 cm
    Turna (Esox lucius) - 35 cm
    Tatlısu kefali (Squalius cephalus) - 22 cm
    Sazan (Cyprinus carpio) - 30 cm
    Yayın (Silurus glanis) - 65 cm
    Sudak (Sander lucioperca/ Stizostedion lucioperca) - 45 cm
    Tatlısu levreği (Perca fluviatilis) - 12 cm

Deniz Balıkları:
    Zargana (Belone belone) - 25 cm
    Kefal (Mugil soiuy) - 30 cm
    Levrek (Dicentrachus labrax/Morone labrax) - 28 cm
    İstavrit (Trachurus mediterraneus ponticus) - 12 cm
    İzmarit (Spicara spp.) - 12 cm
    Palamut (Sarda sarda) - 28 cm
    Kalkan (Psetta maxima) - 45 cm

Tebliğe göre balıklarının ağırlık ve adet limitleri ise şöyledir:
    - Alabalık familyasından olan balıklar için günlük limit en fazla 8 adet veya 2 kilogram, diğer balık türleri için günlük limit en fazla 3 kilogram.

Eğer barajlarda, denizde veya Tuna nehri gibi büyük su havzalarında avlanacaksan, kurallara göre en fazla 3 adet kamış kullanabilirsin ve kullandığın takımlar en fazla 2 iğneli olabilir (tekli, ikili veya üçlü iğne).
    Eğer derelerde, eski dere yataklarında, göllerde veya göletlerde avlanacaksan, kurallara göre en fazla 1 adet kamış kullanabilirsin ve kullandığın takımlar yine en fazla 2 iğneli olabilir (tekli, ikili veya üçlü iğne).
    Ayrıca kurallara göre amatör balık avcılığı sadece gündüz vakti yapılabilir (gece avcılığı yasak).
    Umarım bu bilgiler işine yarar. Bereketli avlar dileklerimle, rastgele!

5. burak e

burak e BURAK

abi süpersin ya ben bunları biliyodum zaten geçen sene bu limitlerle yakaldım ama emin değildim yazılar bulgarcaydı ama transleten cevirdiği kadr cevrdim bide isaril sazanı için bizim sistemmi yoksa sınır varmı orda