BURSA VE İSTANBUL'DA GAMAKATSU LS-3113R BULABİLECEĞİMİZ YERLER

Konu, 'İğneler' kısmında ercan1977 tarafından paylaşıldı.

1. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Sayın balıkavınet üyeleri merhaba.Sizlerden ufak bir ricam olacak.Bursa veya İstanbul'da Gamakatsu Ls-3113r iğne bulabileceğim yerleri bilenler varsa , firma adreslerini göndermelerini rica ediyorum.Bu arada ANKARA'DA bulabileceğimiz yerler de olabilir.Şimdi den teşekkür eder , mutlu , huzurlu , bereketli , başarılarla ve extra trofe balıklarla dolu , sağlıklı bir hayat dilerim.Hoşçakalın , şen kalın.Herşey gönlünüzce olsun inşaallah.Bursa'dan tüm balıkavınet üyelerine kucak dolusu selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Teknik olarak, forumlarda bu şekilde rica edilmez, arz edilir. Önemli bir şey değil ama, bazı usullere dikkat etmekte fayda vardır elbette.

Bu iğneyi bulmak pek kolay olmayabilir. Bunun yerine, benzer tipte ama çift sırt damaklı modellerini bulman daha kolay. Teknik olarak bunlar yılan balığı, müren vs. avı için özelleşmiş iğneler. Bunların avı da bizde çok yaygın değil.

3. ozkan79

ozkan79 özkan

Saniyorum spot balikcilik karakoyde gormustum %100 emin olmamakla beraber.

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Çancılarda ER & MİR Tekstile bir bak istersen.

Burada rica, arz, dilek ve temennilere girersek, 10 gün savaşmak gerekir. Temenni etmekten uzak dur da, bu ve buna benzer ortamlarda, istediğin zaman, istediğin kişilere, istediğin kadar rica edebilirsin.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Ha, ben önemsemem şahsen, ama bu bir yazışam kuralıdır ve uyulmasında büyük hikmetler vardır.

6. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Serdar efendi, zaten bu tür nezaket kurallarını önemsemediğinizi '' Müneccim ...... '' ifadenizle alenen beyan etmiştiniz. Şimdi çıkıp da kişilere nezaket dersi verecek durumda olmamalısınız, gibi düşünürüm.:confused: :confused:

Bahsettiğiniz kurallar daha çok, resmi kurumlarda işlerlik gösteren, alt makam, üst makam hitap ve yazılım kurallarıdır. ( Yüksek müsadelerinizle gereğini arz ederim.) ( Gereğini ivedilikle rica ederim. ) gibi. Bu tür yazışmalar en son benim kontrolümden geçerdi.:confused: :confused: :D

Burası ise, dostların ve arkadaşların oluşturduğu bir toplum ise, nezaket kurallarının fazlaca dışına çıkılmadan, kişi istediğini, anlatabildiği şekliyle izah etmesi yeterlidir gibi görür ve değerlendiririm.

Sadece, zaman zaman burada yaşca küçüklerin büyüklerine yazdıkları, '' Temenni ederim '' hitaplarını yadırgarım. Ama, zaman onu da, kişi nezdinde telafi edecektir.

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Burası ise, dostların ve arkadaşların oluşturduğu bir toplum ise, nezaket kurallarının fazlaca dışına çıkılmadan, kişi istediğini, anlatabildiği şekliyle izah .....

Maalesef böyle olmuyor ki. Burası ise, dostların ve arkadaşların oluşturduğu bir toplum iken, nezaket kuralları falan iplenmeyip, kişi istediğini, anlatabildiği şekliyle izah ediyor, adamı yalancı, madrabaz vs. yerien koyuyorsa, elbette ona verilen cevaplarda aynen öyle olacaktır. Olay seviye meselesi, sen (veya her kimse) seviyeyi düşürüp, insanları itham edersen, karşındakide senin seviyene düşerse, bunda zırlanacak bir şey olmamalı.

Burada da, her yerde de bu hususlar önemlidir. Üst asttan rica eder, yani diler, yani temenni eder, hepsi aynı yere varan şeyler zaten.

Üslup filan diye vaveyla edecek olanların, önce bir kendi üslubunu gözden geçirmesini tavsiye etmekten başka, ancak onların üslubuna uymak gelir elimden ki, bende bunu yaparım her zaman.

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Neyse.:confused: :confused: :confused:

Siz görüşünüzü ve değerlendirmelerinizi yazdınız; ben de görüş ve değerlendirmelerimi yazdım. :confused: :confused:

Arife tarif gerekmeyecektir.:thumb: :thumb:

9. drasty41

drasty41 Recep

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
    Favori Makine:
    shimano exage ryobi ekusima4000
    Arkadaşlar topic iğneyle ilgiliydi sanırım :)

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    :D öyle gibi Recep abi.
    O zaman atamgilden igneyi kendine çuvaldizi baskasina batir diyelim :)

11. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Değerli balıkavınet üyeleri merhaba.İlgi ve alakanız için çok çok teşekkür ederim.Fakat , açılan konuları belirli bir saygı çerçevesinde ve birbirimizi kırmadan cevaplarsak daha lezzetli olur kanaatindeyim.Umarım sizleri kırmamışımdır inşaallah.Paylaşılan bilgiler , dalında olmuş meyva gibi tatlı ve faydalıdır.En güzel günler sizlerin olsun inşaallah.Bursa'dan kucak dolusu selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

12. seçkin hoca

seçkin hoca Seçkin

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70m 10-40gr+lineaeffe sea master 4.20 cm
    Favori Makine:
    ryobi ecusima 4000 vi+8000vi
    En İyi Avı:
    4 kiloluk kalkan+72 cm sırtıkara
    üstüme vazife değil ama nerde serdar abinin bir yazısını görsem hep aşağılama,küçük görme üstüne
    valla ben didişmeden çok bilgilenmek isterim,serdar abinin bilgi paylaşımı en az vedat abi kadar değerlidir benim içinn
    saygılar

13. halit

halit HALİT DEBBAĞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin 10-40g kamış 240cm
    Favori Makine:
    spro dxi 430
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan 4,5 kilo turna
    devletin 14 yıllık bir fiil memuru olarak bu konuya çok kısa değinmek istiyorum.
    balık benim için bir tutkudur. kimisi hobi kimisi hastalık vs. vs . değerlendirir ama benim için bir yaşam felsefesidir. yıllardır bu foruma üyeyim. bilgi alırım veririm elimden geldiği kadarıyla. işyerin de akşama kadar ast üst vs ilişkiler içerisindeyiz yeterince. ve her akşam iş dönüşü gece geç saatlere kadar bu sitede gezinir dururum. okuduğumu bir daha okurum. bu site de bende bağımlılık yaptı. şimdi kalkıp bu ortamda da arz rica konularına girersek kendimizi germekten başka bir şey yapmamış oluruz. bu demek değil ki saygı sınırlarını zorlayalım. tabii ki de saygı çerçevesi abi kardeş ortamında yazışacağız kırmadan incitmeden. kardeşim bir konu açmış ordan bir arkadaş arz rica konusuna girmiş. ne gerek var.
    biliyorsan verirsin cevabı bilmiyorsan okur geçersin.

14. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Dersin güzel kardeşim, hemde güzel dersin de.........Asıl mesele, o arkadaşın portföyünde ki makina ve Bursa oluşu tüm problem.:confused: :confused:

15. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    arkadaş yardm istemiş arz rica kavgasına başlamışsınız.
    çok bilmişlik yapmanın hiç luzumu yok.

16. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Okudum ya yazmasam çatlarım :D arz sunumdur , rica istek . Bilgi arz edilir yani sunulur diğeri bir şeyin olmasını kibarca istemektir . Türk dil kurumu buna ne der bilmem pekte umursamam ama sokakta ve işte kullandığımız budur.

iğnelere gelince en ufak bir fikrim yok malesef :D

17. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    ''Gezdim şam ile halep eyledim ilmi talep.İnsanda yok ise haya ile edep ona neylesin mektep okusada merkep okumasada merkep!''

Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile, kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile belli olur.
    Yusuf Has Hacip

VESSELÂM...;)

18. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bak burayı düzelterek isabet buyurmuşsun. Yoksa o ilk ifadeniz, maksadını çoook aşmış ve gerçekten üzülmüştüm; konunun muhattaplarından biri olarak.

Bahri kardeşim, burası bir paylaşım sitesiyse, zaman zaman tasvip etmediğimiz bakış açılarına, belli seviyelerde görüşlerimizi yazmamız, gelişmelere görede tartışmamız doğal olmalı. Tartışma, münakaşa ve kavga birbirlerinden farklı farklı şeylerdir.

Ben, görüş alışverişinde bulunmadan, hiç tanımadığım bir kişiye, kastını aşan sözler sarfetmemeye gayret ederim. Bir büyüğün olarak, nacizane sizede tavsiyemdir.

Şuna inan ki, burada tartıştığım kim olursa olsun, yolum düştüğünde gider çayını içerim. O kişinin de benim tarafıma yolu düşerse, sanki 40 yıllık dostummuş gibi en iyi şekilde ağırlar ve bundanda büyük mutluluk duyarım.

İyi dileklerimle.

19. GencoGnc

GencoGnc Genco

Gamakatsuyu bulan oldu mu?

20. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Barcelona - Real Madrid maçı neydi öyle !!!!