Bursada kıyıdan çapariyle istavrit avı için müsait yer arıyorum

Konu, 'Bölgeler' kısmında hakan25088 tarafından paylaşıldı.

1. hakan25088

hakan25088 Hakan

En İyi Avı:
    45 cm turna:)
    Merhabalar. Bursada kıyıdan çapariyle istavrit avı için müsait yer arıyorum.Forumda arama yaptım fakat tekneyle yapılan avlar vardı. Tekne tacrübem olmadığı için kıyıdan avlanmayı düşünüyorum. Mudanya veya kurşunlu düşündüm. Bu mevsimde oralardan istavrit alabilir miyim? Tavsiyeleriniz nelerdir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Bu arada erken tavsiye verecek olursanız yarın bekleme yapmaksızın gideceğim:)

2. coder16

coder16 Kamuran

Favori Kamış:
    Major Craft Shore Jigging
    Favori Makine:
    Daiwa Lealis 4000
    En İyi Avı:
    her avım en iyi avdır :)
    Merhaba Hakan

bu mevsimde çapari ile kıyıdan istavrit alabileceğini pek düşünmüyorum.

İllaki istavrit tutmak istiyorsan tek iğne yemli takım denemelisin.

Sana tavsiyem boru kurdu ile mırmır almaya çalış. Yer olarak kurşunlu buna müsait, Kurşunluda izmaritde alabilirsin, bu mevsimde izmaritin başlamış olması lazım.

Bol keyifli avlar dilerim...

3. oniks16

oniks16 ismail doganay

kıyıdan zor.bugün mudanyada denizde idik bir kez bile vurmadı balık.istavrit bile sanırım yağmurun etkisi oldu...

4. hakan25088

hakan25088 Hakan

En İyi Avı:
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim çok sağolun. Eee bizde artık mırmır denemesi yapalım. İlginiz için tekrar teşekkürler

5. toruga

toruga tolga

Favori Kamış:
    Safina X Spin 2.70m 10-35gr
    Favori Makine:
    Spro Hardliner
    En İyi Avı:
    aral 2.550gr
    Trilye'den çapari ile istavrit alınıyor,ama çok büyük olmuyor.Belediye kayalıklara çıkışı demir bir kapı koyarak balıkçılığa kapatmış.

6. hakan25088

hakan25088 Hakan

En İyi Avı:
    Tirilye ye haziranda gitmiştim. Yasak yazısı vardı ama ordaki ekmek arası balık yapan teyzeye sordum gidin keyfinize bakın tutarsanız getirin ben pişireyim size demişti. Ama kapılar açıktı. Demekki tamamen kapatmışlar. İstavritteki ısrarım yanımdaki arkadaşımın hiç tecrübesi olmaması. Ben de genelde tatlısu avı yaptığım için deniz biraz yabancı geliyor. Ama çapari kullanınca herkes bu zevki kolaylıkla yaşayabiliyor. Neyse çok uzattım :):rolleyes: