cam rapala aksiyonu

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında OrhanCinoglu tarafından paylaşıldı.

1. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    değerli arkadaşlar bu cam rapalayı çekerken aksiyon vermek için herhangi bir teknik kullanıyormuyuz yoksa düz bir şekilde çekiyormuyuz.çekme hızı ne kadar şiddette olmalıdır yardımcı olursanız sevinirim .bu aralar ilk denememi yapacam da :)

2. Cam rapalanın ağırlık merkezi orta alt noktada olduğundan çekiş hızının değiştirilmesi kafidir.Yada sabit hızda sararken kamış ucuyla yapacağınız hareketlerde yeterli olacaktır..Hızınızı dibe dalmayacak kadar düşürdüğünüzdede yalpalama hareketi yapar...10 yıl önce tanıştığım bu sahtede gözlemlediğim özellikler bunlar..

Birde küçük tavsiye...Eğer bu cam rapala ile verim alamazsanız Albanın 605 serili 2 numara kaşığını deneyin.Kaşığı atın,sonra 3-5 tur hızlı sonra hızlı yavaş denemeler yapın.Farklı derinliklerde bunu tekrarlayın;) 20 yıldır kullandığım ve beni mutlu sona götüren yegane sahtemdir..:)

3. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    eyvallah Erdal abi sağolasın çok yardımcı oldun :)

4. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Orhan
    Bu rapalanın imalatcıları ile birebir tanışmak beraberce avlanmak amacıyla bundan bir müddet evvel Geliboluya gitmiş amacıma ermiştim.Bu konuyuda rapor olarak sunmuştum.
    Tekrar bahsetmek gerekirse bu sahtenin önemli avantajlarından şu şekilde söz etmek gerekmektedir.
    Bilinen bir gercek levreğin rüzgarlı ve dalgalı havaları sevdiğidir.Diğer gercek ise av verme eğiliminde bulunan levreğin sığ sulara olabildiğince sokulmasıdır.
    İşte bu kandırıcı böylesine durumlarda,sair bilinen rapalalar karşı önemli avantajlara sahip bulunmaktadır.
    Aerodinamik yapısı ve ağırlığı(takriben 26 gr)itibariyle rüzgara karşı atışlarda menzile ermek acısından önemli avantajı vardır.Sair kandırıcılarla erişilmesi güc yerlere bunlarla erişmek mümkündür.
    Yarı batılgan olmasına rağmen,cekişlerde genellikle su üstü geldiğinden,iki karış suda bile,dibe takılmadan gerekli aksiyonları yaparaktan calışabilmektedir.
    Cekilme tekniklerine gelince,bu durumdada bazı avantajlara sahiptir.
    Zira hem su altında ve hemde su üstünde WTD hareketi layıkıyla verdirilebilinmektedir.Şöyleki;Kandırıcı suya indiğinde,şayet su derinceyse bir müddet beklenildiğinde suya bir miktar dalmaktadır.Kamış ucu suya olabildiğince inik vaziyette,işaret parmağı kamış üstüne dayanarak,biraz sağa,biraz sola kısa sert hamlelerde bulunulduğunda kandırıcı zig,zag hareketelerine başlamaktadır.Bu hamleleri ister kısa,ister daha uzun yapınıuz buna göre aksiyon kazanmaktadır.Bir müddet böyle geldikten sonra isterseniz bu harekete su üstündede devam edebilirsiniz.İşte bir kandırıcıda levreği cezbedebilecek aksiyonlardır bunlar.İşciliği ve yapısı iyi olan orijinal bir GES(Gelibolu rapalası)bu özellikleri ile normal rapalalara karşı bir üstünlük sağlamaktadır.İcindeki helogram kalitesi,bu bölümün dengeli olarak tam ortaya oturtulması,oynak gözlere sahip olması avcılığında müspet sonuclar verebilecek özellikleridir.Satın alınırken bu özelliklerine bakmanızı tavsiye etmekteyim.
    Bu kandırıcıların en büyük dezavantajı ise kırılgan olmalarıdır.Atış esnasında bir kayaya denk gelirse kırılabilmekte ve devre dışı kalabilmektedir.
    Sivricedede denenmiş ve balık almıştır.
    Sevgiyle kalınız

5. blue marlin

blue marlin murat elyiğit

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 700 gr
    vedat abi merhaba bu sahteleri yanlızca geliboludanmı temin edebiliriz birde bağlanış şeklini anlatırsanız çok sevinirim teşekkürler

6. alpperr

alpperr alper

bu sahteyi satan internet siteleri varmı acaba?
    Bu sahte hakkında çok övgü duyuyoruz ve denemek istiyorum artık bu sahteyi.

7. duzensizifade

duzensizifade Hüseyin

kardeşim çanakkalede okuyordu şimdi okulla işi bitti geçtiğimiz hafta temelli geldi. gelmeden önce son gidişinde üreten firmanın adresini ve telefon numaralarını vermiştim, merkezleri geliboluda ama çanakkale içindede satan bir yer var orayı tarif etmişler iki tane aldı getirdi sağolsun. tanesi 20lira, google ile ararsanız gelibolu rapalası diye ilk sıradan çıkıyor firma. banka havalesi ve kargo ile temin edebilirsiniz.

8. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Kardeşim Murat
    Bu sahtelerin imalatcıları Geliboludadır.Ancak esas imalatcılarının yanı sıra bunu aynı yörede taklit olarak yapanlarda vardır.Aşağıda belirtilen linkteki balıkcı dükkanı,bahsi gecen sahtelerin orijinalini,yani ilk yapıp geliştirenin imalatını satmaktadır.
    Bu konuda site kaidelerine aykırı bir durum yoksa her türlü yardıma hazırım.
    Maksat üyelerimize yardımcı olmaktır.Başkaca bir gayem asla olamaz.
    Sevgiyle kal

9. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    vedat amca görüşlerin için çok teşekkürler çok yadımcı oldun.bu arada bu sahteleri ================ dam temin ettim. fiyatı 20değil 15 tl.bugün elime geçecek.amacım burda bunun reklmamını falan yapmak değil yanlış anlamayın ama gerçekten çok ilgileniyorlar bu konuda.iyi günler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2009
  10. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    zannetmiyorum sorun oluşturacağını kardeşim ben de çünkü bu adresi yine bir forumda görmüştüm.sonuçta insanlar bir ürünü nereden bulabilceklerini soruyorlar.bilenlerde söylüyor haksızmıyım

11. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Orhan
    Bu sahteler muhtelif yerlerde 10 ila 20 YTL aralığında satılmaktadır.Ucuz olanlarının esas iş görenleri olduklarını sanmıyorum.Orijinalleriye diğerleri arasında önemli av kabiliyeti farkları vardır.Orijinallerinin imalatcısı bu konuya yıllarını vermiş üstün bir avcıdır.Cok önemli trofeleri vardır.Sairi ise sadece imal etmekte ticari kabiliyeti sayesinde daha cok yere hitap edebilmekte ve ne yazıktırki kendisi avcı olmayan bir imalatcıdır.Takdir edilmelidirki arada 5 YTL gibi farkı esas imalatcısı trofe ve cok levrek yakalama imkanı sağlayan rapalaları acısından hak etmektedir kanısındayım.Şahsen kendimde aradaki farkı göze alarak orijinallerini tercih etmiş bulunmaktayım.
    Burada önemli olan husus artık levrek mevsiminin gecmekte olduğudur.Rapalar nasıl olursa olsun levrek mevsimi gectiğinde bunlar atıl kalabileceklerdir.Ancak aksiyon calışmaları, rapalaya hakimiyet,aksiyonunu gözleyerek emin olmak gibi noktalarda kişinin bu sahteleri temin eder,etmez denemelerinde fayda olacaktır.Bu durumda avcıyı gelecek sezona önceden hazırlanmasını sağlayacaktır.
    Sevgiyle kal

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2009
  12. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    sevgili Vedat Amca
    internetten üretimini yapan firmanın sitesine girip ayrıntılı resimlrine baktım.forumlarda ki av raporlarındakilerle aynıydı.işçiliği kendi kanaatime göre çok güzeldi.bakalım gelsin deneyeceğim.aynı rapala atıyorum istanbulda ki başka bir firmanın internet sitesinde 20 küsür tl.herhalde karpayıdır diye tahmin diyorum

13. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.
    Cam sahtelerin üretimini yapan firma falan değildir.Orjinalleri Gelibolu da Tayyar isminde bir arkadaş yapmaktadır. ........ diye firma adı veren kişinin yaptığı sahteler behse konu sahteler olmamakla beraber ticari bir faaliyet içerisinde üretilmiş taklit sahtelerdir.Aksiyon ve kullanım açısından faydalı olacağını sandığım ============== adresinde tüm detaylı bilgiler ve videolar mevcuttur.Kalın sağlıcakla..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2009
  14. simendifer

simendifer Sennur

Doğrudan satış için verilen linklerin tamamı bu konudan kaldırılacaktır.

Son düzenleme: 4 Şubat 2009
  15. simendifer

simendifer Sennur

Başka bir ürün söz konusu olsaydı evet o zaman haklıydın sevgili Orhan. Ama bu cam sahte konusu rahatsız edici olmaya başladığı için, forumda bu ürünle ilgili link verilmesini ve bunlar hakkında tartışma yaşanmasını istemiyoruz. Bu konuda arkadaşlarımız da hassas davranırlarsa seviniriz.

16. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    forumlar zaten tartışmaların ve bilgi alışverişinin olduğu yerler değilmidir sevgili kardeşim.başka konular da bir sorun olmuyorda bunda ne gibi bir sorun oluyor lütfen açıklarmısınız.maksadım saygısızlık yapmak değildir .tam almak istediğim rapalaların fotosunu gördüm onu da silmişsiniz.

17. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Orhan, bununla ilgili defalarca açıklama yapıldı sitede. Yönetim olarak ciddi anlamda cam sahte konusundan rahatsızlık duyuyoruz. Hele senin ilk verdiğin linkteki sahtelerin sahibi olan arkadaş, gelip burda seri halde reklam konusu açtı ki, aynen sarı sayfalardaki gibiydi. Kendisini özelden uyardığım halde 4-5 kez üst üste aynı şekilde konu açtı. Konularının hepsi silindi ve aynı zamanda kendisi de siteden uzaklaştırıldı. Kusura bakma ama bazı arkadaşlar da burayı pazar yeri sanarak alenen satış yapmak için sıraya girdi. Paylaşımda bulunduğun diğer sitede açıkça bu ürünün ticareti yapılmaktadır. Linkleri de gördüğüne göre bence hiç bahsini etmeden direk o linklerden ya da ticaretinin alenen yapıldığı diğer siteden ürünü temin edebilirsin sanıyorum. Daha önce de yazmıştık, tavsiye etmek ayrı bir konu, bir ürünü pazarlamak ayrı bir konudur. İnsanların birbirine yaptığı tavsiyelere bir dediğimiz yok ama iş ürün yarıştırmaya ve bazı kişilerce pazar yarışına dönünce biz bu işte kesinlikle yokuz. Ve cam sahteler konusunda kim samimi kim değil, kimler bu işten bir şeyler elde ediyor artık ayırt edemiyoruz. Bu nedenle de sitede bu konulardan ve linklerden bahsedilmesinden, kim orjinalini yapıyor, kim daha sonradan bu ürünü birilerinden kopyalayarak yapmış tartışmalarının yapılmasından rahatsızlık duyuyor ve paylaşılmasını istemiyoruz.

18. duzensizifade

duzensizifade Hüseyin

benim yazdıklarımda kaldırılmış arada. son derece masumaneydi oysaki benim için. fikirler son derece önemlidir, daha önce bir topicte kendim için kamış ve makine tavsiyesi istemiştim, son derece açıklayıcı yanıtlar vermiş arkadaşlar. reklam konusuna girersek yönetim olarak geçmişte yaşadığınız olaylar varki geleceğe yönelik bu şekil bir tavır içindesiniz. saygı duyarım.

19. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Hüseyin, elbette ürün tavsiyesi için herkes birbirine link veriyor, ürün tavsiyesinde bulunuyor v.s. Ama inan bu cam sahte konusu o kadar alengirli bir hal aldı ki, artık biz de bu konuda ister istemez hassaslaştık. Dediğin doğrudur, yaşanmışlıklarla alakalı olarak en azından şimdilik cam sahteler konusunda temkinli davranmak ve bu konulardan bahsetmemek ihtiyacı duyuyoruz. Arama yaparsan, bu konu ile ilgili daha önce yapılmış yazışmaları da okuma şansı bulabilirsin. İleriki bir zamanda, hem bizim kafamızda hem de kendi içinde bu konu bir açıklığa kavuştuğunda, elbette biz de sorunsuz şekilde bu malzemeden bahsetmek ve tavsiyelerde bulunmak isteriz. Ama dediğim gibi şimdilik bu konuya uzak duruyoruz. Anlayışın için de ayrıca teşekkürler.

20. balikci

balikci

Sevgili Hüseyin,

Reklam konusunda ve forumda ticaret yapılması ile ilgili kaygılarımızı içeren, konuylada alakalı olduğundan aşağıdaki linki okumanı tavsiye ederim. En azından, neden bu şekilde bir girişim yapmamız gerektiği hakkında sana fikir verecektir.

http://www.balikavi.net/forum/showpost.php?p=564935&postcount=12

Burada sizler tarafından paylaşılan, yazılan, anlatılan herşey bizim için çok ama çok değerlidir, bunu zaten her fırsatta dile getirmekteyiz. Bir yada bir kaç mesaj silinmişse, bu kurunun yanında yaşında yanması için değil, forum düzeninin bekası adına, tartışma konusunda çıkan/çıkacak sorunların önüne geçmek içindir.

En içten sevgiler.