Çarşamba Hasan uğurlu ve Suat ugurlu barajında balık tutma ( Yardım )

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ugur_furkan tarafından paylaşıldı.

1. ugur_furkan

ugur_furkan Ugur Furkan

MErhaba üstadlarim. sitenizde yeniniyim. Ispartada okuyorum memleketime gidip balık tutmak icin sabırsızlıkla bekliyorum.
    Hasan ugurlu ve suat ugurlu barajında balık tutmak istiyorum acemiyim her aceminin istedigi gibi büyük balıkların oltaya takılmasını istiyorum hangi balik icin hangi tür yem hangi tür kanca kullanıcagimi bilmiyorum yardımci olabilirmisiniz

Formumuzda bir arkadasimiz ladik gölündeki balıklar diye paylaşmiş ama yemlerini paylaşmamiş. Aynı balıklar mevcut.

Balık çeşitleri şöyle;

Çapak, Tatlısu levreği, Turna, Karaburun az miktarda Siraz, Tatlısu Kefali, Yayın balıgınında oldugunu söylüyorlar.

Yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

Son düzenleme: 22 Mayıs 2010
  2. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    tatlısu levreği ve tatlısu kefali için mepps diye tabir ettiğimiz 2 numara döner kaşık tavsiye ederim. turna barajlarda pek yok, ama salıpazarı yolundaki çakıl ocaklarında mevcut. turna için de 4 numara döner kaşık ve her türlü silikon ve yapay balıkları kullanabilirsin. ben 10 cm boyundaki silikon turna yavrusunu öneririm.

malesef yöre halkı barajlarda yayın ve sazanın kökünü kuruttu. her türlü usulsüz avlanmayla bitirdiler canım iki barajda sazan ve yayını. yok denecek kadar az şu anda.ama gökçeçakmak barajında sazan olduğunu duydum. şansını dene istersen. daha ayrıntılı cevaplar istersen yukarıda yazdıklarım hakkında, bana özelden ulaşabilirsin. bildiklerimi paylaşırım.

3. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    :) frig oltası
    Favori Makine:
    :) frig oltsı
    En İyi Avı:
    merzifon aynal avı 5.5 kg
    valla oraları bilmem kardeş ama ıspartada gitmek istersen takılabilirsin. haftasonları genelde gidiyoruz arkadaşlar la sende gelebilirsin

4. ugur_furkan

ugur_furkan Ugur Furkan

Tşk ederim verdigin bilgiler icin ahmet abicim dedigin malzemelerin hepsini not aldım temin edeceğim. Haziran ayında barajdan balık alimi nasıl olur

5. ugur_furkan

ugur_furkan Ugur Furkan

Javs sizede tşk ederim davetiniz için şuan sınavlarım var sınavlarım bittikten hemen sonra memleketime dönecegim Seneye inşallah. Egirdir gçlünde de balık tutmak istiyorm bir yerde okudugum yazida egirdir gölüne 200 bin sazan yavrusu salmıslar seneye koca koca sazanlar tutmak nasip olur inşallah.

6. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    :) frig oltası
    Favori Makine:
    :) frig oltsı
    En İyi Avı:
    merzifon aynal avı 5.5 kg
    inşallah kardeş yamyamlardan kalırsa tutarız gece yarısı ağ atıyorlar