CATCH & RELEASE FLY FISHING

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında BİROL BABADAĞLI tarafından paylaşıldı.

1. BİROL BABADAĞLI

BİROL BABADAĞLI BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Fly ile Gümüş ( Ama Bir Turnanın Midesinde ) :)
    Herkese Merhaba

O gün akşam nasıl oldu bilmiyorum. Cengiz le arabayı hazırlayıp Tarık abiyi de aldıktan sonra yola koyulduk. Sabah gün doğarken avlaktaydık. Tarık abi sağolsun yorgunluğumuzu hissetmiş olacak ki yolun yarısından fazlasında araba kullandı. Sabahın ilk balıklarını almak için hemen hazırlanıp avlağa dağıldık.

İşte tekrar buradaydım ilk hedefimiz akşam için gökkuşağı yakalamaktı ve bağladığımız flylar bizi utandırmadı. Akşam yemeğine yetecek kadar balık almıştık hepimiz ilk birbuçuk saat içinde. Cengizin yakaladığı ilk doğalda suya iade edilmişti. Tarık abi arabayla biraz daha aşağı indi bizde su boyundan tarayarak inecektik yanına. Dere boyu aşağı indik. Pek hareket yoktu ve derenin büküldüğü bir köşede aradığım balığın sesini duydum Cengiz e döndüm benden biraz gerideydi ses yapmadan olduğum yere çöktüm ve izlemeye başladım 2-3 dakika sonra net olmasa da gördüm balığı. Hemen etrafa baktım ve yem için karar verdim yemimi değiştirdim ve ilk atışı yaptım bir hareket olmadı. İpi topladım ikinci atış yine bir hamle olmadı??? üçüncü atış yem balığın olduğu bölgede herhalde beni farketti derken dev çıktı yerinden ve yeme beklediğim hamleyi yaptı tasmayı attım ki dev tek kafa darbesiyle tipeti kökünden kopardı. Dizlerimin üstüne yere çöktüm ve yere sıkı bir yumruk attım. Öylece kaldım ve suya baktım. Yaptığım hata neydi? Cevabı da belliydi aslında. Cengiz le geri dönerken
    - Olacak hacı olacak yakalayacağız dedim.

Öğlen yemeği ve arkasından biraz uyuduktan sonra tekrar kaldığımız yere döndük. Uygun bir yerde Cengiz le birbirimizi görecek ve duyacak şekilde ayrıldık. Zemin biraz çamurlu ve bataklı idi. Suyu izlemeye başladım ve beklediğim hareket suyun sağa kıvrıldığı derin yerde gözüme ilişti ve iyice eğilerek yaklaştım. Nefesimi tutup izlemeye başladım. Doğru olacağını tahmin ettiğim yemi kutumdan çıkarıp bağladım ve balığın olduğunu tahmin ettiğim yere doru dönüp suyun durumuna göre en uygun olabilecek yere yemi kondurdum ve 2 saniye sonra beklediğim hareket gerçekleşti balık fly a hamle yapmıştı. Tasma yı attım ve suyun yüzünde ki patlamanın sesi hala kulağımda. Ayağa kalmak için doğruldum balık artık flyın ucundaydı. Önümdeki truf yığınına dikkat etmemiş olacağım ki birden ayağım boşa gitti ve tökezledim ip elimden kaçtı. İşte o andan sonrasını hatırlamıyorum. sopa sağ elimden sol elime geçmiş balık yosuna dalmasın diye nere denk geldiyse yakaladım sopayı ve ipi.
    - Hacı hacı diye Cengiz e seslendiğimde

Cengiz zaten tam arkamda çekime hazırlanmıştı bile gerisi videolarda zaten .

http://www.dailymotion.com/video/x10b1yw_catch-release-fly-fishing_sport?ralg=int.meta2-only#from=playrelon-1

http://www.dailymotion.com/video/x10b87k_catch-release-fly-fishing-2_sport

Bu rapor benim ilk alabalık raporum ve belki de bir daha yazmayacağım. Tatlı sularımızın mücevheri bu canlıya gereken saygının gösterilmesi ve iki oğluma hatıra olsun diye yazıyorum.

Buradan bize lider olan Ustamız Tarık ERSALA tekrar çok teşekkür ederim.

Uploaded with ImageShack.us

Saygılarımızla

Rastgelsin

2. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))
    Sevgili Birol,

En başta diyeceğim, Fly sana çok yakışıyor ve hakkını veriyorsun. :thumb:

Sen ve Cengiz kardeşime bir nebze katkı sağlayabilmişsem ne mutlu bana.
    Ancak görünen köy kılavuz istemez kardeş. idk
    Boynuz kulağı geçeli epey olmuş.

Her avında böylesi dinolarla karşılaşman dileğimle.

RASTGELSİN.

3. ömür

ömür ömür belkaya

Favori Kamış:
    olta
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    yayın 12,7kg.
    birol abim tebrik ederim her avın böyle olsun seni seviyorum saygılarımla.

4. Querorz

Querorz Fatih

Ellerinize sağlık. Video, izlediğim en keyifli av videolarından biriydi.

Acaba kullanacağınız flylar için hatch chartı incelemek gibi bir durumunuz oluyor mu yoksa deneme yanılma yöntemiyle mi başarıya ulaşıyorsunuz?

Her raporunuzda sizlere bir şeyler sorarak yeni bir şeyler kapmaya çalışıyorum. :)

5. azizcan

azizcan azizcan

Daha dün balkonda birebir anlatımıyla izlemiş olmama rağmen keyif ve heyecan içinde tekrar tekrar izleyeceğim süper görüntüler olmuş Birol abi.

Avlakta birlikte oluruz yada olmayız, önemli olan gönüller bir olsun. Çok daha keyifli ve huzurlu avlar bizi bekler.

6. tancetin

tancetin Tufan Çetinkaya

Favori Kamış:
    olta,olta,olta
    En İyi Avı:
    temiz hava, muhteşem doğa,dostluk, kardeşlik
    :thumb: Tebrik ederim Birol, Sonunda Nirvanaya ulaşmışsınız, ne güzel, her şey gönlünce olsun her avında bu güzellikleri yaşaman dileğiyle, rastgele...

7. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Birol abi müthişsin harika bir av olmuş tebrikler..Aynı dönemeçte hatırlarsın 2 sene önce benimde bir trofem vardı.Geçenlerde ordaydım onlardan bir tanesi leaderimi patlattı bir taneside iğneyi açtı ama senden kaçamamışlar.Videodaki soğukanlılığın bir usta edasıyla balığa yön vermen çok etkileyici tekrar tebrikler...:thumb: :thumb: :thumb:

8. maxcady

maxcady onur

Tek kelimeyle harika tebrikler.

9. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Usta yüzüm kızarıyor.
    Çok teşekkür ediyorum Fly ın yapılablirliğini ilk senin paylaşımlarından gördüm. Alabalık için gösterdiğin çaba bize iz oldu. Birkez daha teşekkür ederim.

Daha yolun çok başındayız. Biliyorsun şimdi kafaya turnayı taktık bakalım bir T-REX yakalayabilecekmiyiz.

Ellerinden öperim.

10. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Ömür kardeşim her aklıma geldiğinde gülümsüyorum.
    Sıcak insan:)

Sağol teşekkür ederim.

Rastgelsin.

11. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Merhaba Fatih
    Öncelikle teşekkür ederim.
    Aslında şimdiki planım bağlama malzemelerini yanımda taşımak ve ortama göre fly bağlayıp kullanmak. Ama vaktim şu an için bukadar uzun av yapmaya müsait değil.

Rastgelsin

12. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Nasıldı anlatım :laughing:
    Egemenin üstüne suyu döktüm:)
    Can Kardeşim daha çoook avlar yapacağız.

Kendine iyi bak.

Rastgelsin.

13. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Tufan abi.
    Rastgelsin.

14. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:

Merhaba Hakan abi
    Balık kaçsın sorun değil. Yeterki yaşasın ve yaşadığını bilelim. Yakalamak için uğraşmak bile güzel.
    Aslında çokta soğukkanlı olamadım tökezledikten sonra ip elimden çıkınca nere denk geldiyse yakalamışım. Sonuç güzel oldu :)

Teşekkür ederim.

15. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim.
    :)

16. Hayatımızın en güzel renklerinden olan bu güzel avlardan Allah sizi, siz de raporlarınızdan bizi mahrum etmeyiniz.

Sırada fly fishing var. Onu da öğreneceğim. :) Hele meralarını bulayım :D

17. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))

Kardeş, ben hissettiğimi yazdım.
    Hem alaları kafa kafaya getirip, takla attıracak yemler bağlıyor, hem de yerli yerinde kullanıp, onları kandırabiliyorsun.

Üstelik onlarla vedalaşmayı da becerebilenlerdensin. ;)
    Balık avcılığında bence çok önemli bir aşamadır bu. Herkez beceremez bu son adımı.

Benim yapmaya çalıştığım fly bağlamanın da, fly ile avlanmanın da zor işler olmadığını, isteyerek, deneyerek başarılı olunabileceğini öğrendiğimden bu yana öğretmeye de gayret etmek. Hepsi bu.

Allah yüz kızartacak iş yapmayı nasip etmesin kardeş.
    Sen tam tersine yüz akı işler yapıyorsun. :thumb:
    Yolun başında falan da değilsin.

Farkında değil misin? Bazı yemlerin bağlanışı ile ilgili senden tüyo almaktayım. :D

RASTGELSİN.

18. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler herşeyiyle çok zevkli ve keyifli bir rapor.
    Video da harika olmuş. :D
    Nice güzel balıklar nasip olsun.
    Bir trofe turna da çıkarmak kısmetinizde olsun. :)

19. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Yavuz bey İyi dilekleriniz ve nezaketinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.
    Herkes Fly yapabilir bunu unutmayın. Yakalanan balığı salmak almaktan daha kolay. Limit dahilinde balık almakta herkesin hakkıdır. Bu benim kişisel tercihim ve kendime verdiğim bir söz.
    Rastgelsin.

20. BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim usta.
    Aslında salarken hep tekrar tekrar buluşmayı umud ediyorum. Böyle kabullendim ve böylesi daha güzel.
    Fly bağlamaya ilk yeltendiğimde malzeme, aparat vs. bayağı bir çabalamıştım. Fakat mesleğimin avantajları çok oldu herşeyimi kendim yapar hale geldim. Hayvanlara olan merakım böcekleri analiz etmemde avantaj oldu. Kurcalaya kurcalaya birçok bilgiyi edindim.

Yüzümün kızarıklığı teveccühündendir. Daha çooook avlağa olta sallayıp çook ala kandırmam lazımki belki o zaman ustayım derim kendime.
    Allaha şükür ki başka türlü yüz kızartacak ayıbımız olmadı olmasında.

Hele bi fırsat olsunda beraber bide kefal yapalım. Cengizin dediği gibi " hayvanları manyak edelim" :laughing:

Kendine iyi bak usta.

Rastgelsin.