Cedros vs Azores

Konu, 'Makineler' kısmında muratdil tarafından paylaşıldı.

1. muratdil

muratdil Murat Dil

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Red Sea Bass 240
    Favori Makine:
    Okuma Trio TW40
    En İyi Avı:
    İstavrit, 36 cm
    Merhaba,

Yıllarca çapari atmaktan sıkılıp, son bir kaç yıldır yemli, sahte, LRF ve benzeri yeni sistemlerle balık peşine düşmeye çalışıyorum.

Adrasan'da tatil esnasında lambuka ve çingene palamudu, Milas açıklarında azman istavrit ve levrek yakaladığım sevgili Okuma Trio TW40 makinemin, yeni ilgi alanım slow jig için yetersiz kalacağını düşündüğümden uygun makine arıyorum.

Jigging Master Saber Game 55S kamış aldım, gözüme kestirdiğim bir kaç jig de tamam.

Makine konusunda ise arada kaldım, forumda da tam istediğimi bulamadım.

Sevgili abimden ödünç/aşırma Salina II 10000'lik makine de var elimde ama henüz kendimi o klasmanda göremiyorum, gözüm makineden korkmadı değil, hem de JM kamışıma uygun değilmiş gibi geldi.

Okuma Azores Blue 6500 veya Cedros CJ65 makineler arasında kararsız kaldım.

Sorduğum bazı arkadaşlar aralarında drag farkı var diyor da, aradaki fark neyi nasıl değiştirir emin olamıyorum.

Balığı kaçırmayacaksam, balığı olabildiğince uğraşarak almayı tercih ederim, zira derdimiz balık yemek değil, öyle olsa harcadığımız paralara ne balıklar yerdik. Canını alıyorsak, biraz da ter dökülsün bir yerlerimizden.

Çok hikayevari yazdım ama gevezelik çağımın başına geldim sanırım artık, ona verin.

2. cüneyt yılmaz

cüneyt yılmaz Cüneyt YILMAZ

Cedros bir tık önde.

muratdil bunu beğendi.