çekmecede sazan bolluğu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında hamit569 tarafından paylaşıldı.

1. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    çekmece Macerasi

sabah 9 gibi ordaydım yeğenimle ikimiz gittik solucanlarımızı taktık ve birer şamandıralı attık saat 17 ye kadar toplam 44 tane aldık 10 kilodan fazlaydı izrail sazanı ama okadarda kötülücek balık deil ARKADAŞLAR YAKALARKEN VİDEOYA ALDIM AMA NASIL EKLEYEBİLİRİM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

Son düzenleme: 26 Ekim 2006
  2. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
  3. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    izleyeyim ozaman...

Son düzenleme: 25 Ekim 2006
  4. Spider

Spider Mert Eren

Başını küçükken ezeceksin !!! :D :D :D

iyi temizlik olmuş..

5. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    hocam ben de istemem okadar yakalamayı o yüzden tek kanca tek olta atıyorum fakat genede bu oluyor bende geri salmaktansa tanıdıklarıma dağıtıyorum taze balık ayrıca çöpe attımızda yok beni kötülemen yersiz ben ne tırı vırı atarım ne ağa sererim dediğim gibi tek kanca takıyorum av olsun diye katliam böyle yapılmaz

6. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    bunların hepsi israil sazanı ama ömerlidekilere benzemiyor zaten istanbulda gerçek sazanmı varki avlayalım bilen varsa bilgi versin gideyim ve ona dua edeyim arkadaşlar

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    bencede adında bile hayır yok israil :mad: :mad:

8. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
  9. okidoki59

okidoki59

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 7 KİLO,TURNA 60 CM.
    israil sazanı değil

forumdaki herkese selamlar;sevgili arkadaşlar hamit arkadaşımızın yakaladığı bu balıklar israil sazanı değil.halk arasında böyle söyleniyo olabilir aslında bu balıklar havuz balığıdır.marmara bölgesinde hemen her baraj ve gölde bulunur.bu balıkların sazan yumurtalarını dölleme özelliği olduğundan bırakıldıkları sularda sazan soyunu tehdit etmektedir.Aynı zamanda avcılığı zevklidir.Tadıda gayet lezzetlidir.Bunları nereden biliyorsun diyecek olursanız.Ben tekirdağlı'yım bizim oralarda bu balıktan çok yakalardık.ama hiç kimse bunun havuz balığı olduğunu bilmezdi ben dahil.yöresel olarak çok değişik isimleri vardır.bazı yerlerde(edirne)sazan tekkesi,bulgar sazanı,bulgar tekkesi bazı yerlerde israil sazanı olarak adlandırılır.

HAVUZ BALIĞI ( Carrasius carrasius)
    Trakya - Marmara bölgeleri, Kızılırmak, Yeşilırmak deltaları ve Çoruh havzasında yayılış gösterir. Boyları 15 - 25 en çok 45 cm. ve 2 - 3 kg. ağırlıkta olur. Su içindeki otlar, dip hayvanları ve sinek larvalarıyla beslenir. Sazan' a benzer ve akrabadır. Mayıs - Haziran arası 14 - 20 derece sularda 150 - 300 000 yumurtasını otların üzerine bırakır. Suyun kirliliği ve Oksijen toleransına dayanıklı bir balıktır. Büyüklerinin eti lezzetlidir. Batı ülkelerinde üretimi yapılmaktadır.

GÜMÜŞ HAVUZ BALIĞI ( Carassius auratus gibelio )
    Trakya ve Doğu Karadeniz' in yumuşak zeminli bol bitkili akarsularında yayılış gösterir. Büyümesi daha hızlı olup 3 - 4 yaşında 15 - 20 cm. ye erişir. Daha büyüklerine de rastlanır. Mayıs - Haziran arası 160 - 380 000 yumurta döker. Bazı hallerde bu yumurtaları Sazan ve diğer Havuz Balıklarının da döllediği görülür. Eti yenir ve akvaryumlarda süs balığı olarakta yaşatılır.

Bu bilgiler forumdaki bazı arkadaşların gönderdiği bilgilerden alınmıştır.

10. okidoki59

okidoki59

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 7 KİLO,TURNA 60 CM.
    Tebrikler

Sevgili Hamit Arkadaşim Gayet Güzel Av Olmuş.ellerine Sağlik,allah Herkese Nasip Etsin Inşallah........rastgele.......
    Bu Arada Imza Ayarlarini Yaparsan Iyi Olur,isim,doğum Tarihi Gibi..

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Katli vacip degil, farzdir.

Devammmmmmmmmmm...

12. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    abiciğim teşekkür ederim bencede bu balıklar gayet güzel avlaması zevkli tadıda bence harika bilgi için teşekkür imza ayarlarını enkısa zamanda yapmayı becericem inşallah

13. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    hamit ustam ellerine sağlık güzel av olmuş inşallah her avın aynı şekilde bereketli olur:)

14. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    teşekkür ederim hocam aynı dileklerde benden size istanbulda balık avlamak isterseniz bence çekmeceden daha iyi bir yer yok

15. borayto

borayto

balıklar biraz ufak degilmi birde yakaladıgın yer sanki kirli bir bölgeyi andırıyor fabrika atıkları filan oluyorsa o yakaladıgnız balıkları yemeyin :eek: saygılar

16. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    yakaladığım yer tabiyatla iç içe fabrika falan yok sadece suyun sevyesi çok düşük çevresi tarla olduğundan biraz çamurlu ama gayet temiz biyer balıklar 400 ila 600 gr arası zaten bunların en büyüğü 2 yada 3 kg oluyo oda kenara pek yaklaşmıyor

17. afet

afet

ellerin dert görmesin Hamit.;) israil sazanı nın kökünü kurutabileceğimizi sanmıyorum arkadaşlar.:mad: en yırtıcı tatlısu balıkları turna levrek yakaladığı av ile beslenirken bu adi sivrisinek balığı (eşikteki ,beşikteki, kundaktaki)yumurtalar ile beslenip diğer ırkları tehdit ediyor. katli vacip, farz, sünnet diyen arkadaşlara katılıyorum.:D hatta sürek avları düzenlemeli,:D

18. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    hocam bu balıkları kim salıyo peki bu göllere istanbulda pullu sazan bilen yokmu gidip tutalım nereye gitsem bunlar geliyo ben ne yapayım bitmez bunlar

19. umux

umux umutemekci

Favori Kamış:
    olta tabiki
    En İyi Avı:
    sazan 1.5kg
    cuma gunu aynıyere gıttık ve 10 tane (6 sazan 4 kızılkanat) tutabıldık ama bayramın 2. gunu 40 - 50 tane tutmusuzdur cık rahat gercektende guzel av elıne saglık