çinekop yada lüfer için mantarlı hırsızlı olta nasıl işliyor

Konu, 'Takım Çantası' kısmında disli_levrek tarafından paylaşıldı.

1. disli_levrek

disli_levrek Gürcan

Favori Kamış:
    olta,Banax SX 5000
    En İyi Avı:
    2.5 kg sudak nevşehir kızılırmak
    Arkadaşlar cahilliğimizi hoşgörün,çinekop için hazırlanmış olan hırsız iğneli mantarlı iğnelere başka yem takıyormuyuz yoksa hayvan sadece bu mantara mı atlıyor?
    yardımlarınız için teşekkürler
    iyi avlar diliyorum

2. Gürcan Bey Öncelikle lüferin neden mantarlı oltayla yakalandığını kısaca açıklayayım..Lüfer bazı köpekbalıkları gibi yerden yem yemez..Solungaçlarına girecek kum bu balıklar için büyük sorun olduğundan ve doğası gereği canlı balığa alışkın olduğundan dolayı mantarlı olta ile avlarız..Burada mantar sadece yemi yerden havalandırmak için kullanılır..Mantara bağlı olan iğneye takılan yem ilede lüfer yakalanır..Bu yemde özellikle izmarit fileto tercih edilsede yörelere göre farklılık göstermekle beraber sardalya,hamsi ve isatavritte yem olarak kullanılabilir;)

Son düzenleme: 14 Ocak 2008
  3. disli_levrek

disli_levrek Gürcan

Favori Kamış:
    olta,Banax SX 5000
    En İyi Avı:
    2.5 kg sudak nevşehir kızılırmak
    teşekkür ederim

Arkadaşım zaman ayırıp bilgi verdiğin için teşekkür ederim.İyi avlar diliyorum

4. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    surf kamış,cormoran big ben 6000 pi makina
    mantarda sarılı olan folyo da lüferin dikkatini oraya çeken önemli bi etken bildiğim kadarıyla

5. themad2

themad2 Serdar

heralde takılan yem degişkenlik gösterirr ama balıgı knlı kokulu takmak daha iyi netice veriyormuş.

6. sky

sky

sadece mantara atlamalı halede getiriyorlar ama lüferin hızlı olduğu zamanda yapıyorlar bunu.mantarın altına altı cmlik rapala bağlayıp atanlar vardı bu sonbaharda:D