Çipura için surf kamış tavsiyesi.

Konu, 'Kamışlar' kısmında gencerli tarafından paylaşıldı.

1. gencerli

gencerli Bekir

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    shimano-pen
    En İyi Avı:
    2.850 gr. ÇİPURA
    Merhaba arkadaşlar,

Ege bölgesinde Çipura ve sargoz avcılığı yapmaktayım, bu zamana kadar hep kasnak olta kullandım, çevirme gücü ve 50 gr. Kurşun ağırlığıyla atabildiğim maksimum mesafe 70-75 mt. Kadar, daha da öte geçmez.

Uzak atışlar gerçekleştirmek ve belli noktalara atabilmem için surf kamışına ihtiyacım var. Geçen hafta 4,20 Okuma salina aldım ama henüz test edemedim. Nasıldır bilmiyorum.

Elimde şu anda 2 adet de makine var, birisi Penn Affinity AF8000, diğeri Ryobi Naxo. Makinanın biri boşta şu anda, boşta olan bu makinaya bir tane daha kamış almak istiyorum. 100-150 gr. Kurşunu zorlanmadan atabileceğim, balığın vurduğunu anlaya bileceğim ucu nispeten hassas bir kamışa ihtiyacım var.

Benim için ideali 3.90’mı, yoksa 4.20’mi. Hangi uzunlukta ve hangi hassaslıkta bir kamış seçmem gerekiyor. Teleskobik mi olsun, yoksa 3 parçalı mı? bu konuda hakkında bana yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkür ederim.

2. senol777

senol777 ŞENOL

Benim tavsiyem benimde kullandığım captain 1525 185 gram atari var

3. gencerli

gencerli Bekir

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    shimano-pen
    En İyi Avı:
    2.850 gr. ÇİPURA
    Teşekkür ederim Şenol kardeşim. captain 1525 185 gr. demişsiniz, bu kamışın hangi boyunu kullanıyorsunuz acaba? sert atışlarda, ağır kurşunlarda performansı nasıldır biraz açarsanız, ona göre değerlendirmek istiyorum.
    Rast gelsin.