çok acil yardım. motor ce belgesi

Konu, 'Motorlar' kısmında serhat-hatay tarafından paylaşıldı.

1. serhat-hatay

serhat-hatay serhat

Favori Makine:
    banax x4000
    En İyi Avı:
    2 .2 kg lüfer
    herkese merhaba.
    2 gün önce sıfır kilometre 3 metrelik şişme bot aldım. dünde bir yamaha 15 hp motor almak üzere sahibiyle el sıkıştık.
    botun eksiği yok. her türlü evragı mevcut. fatura ce belgesi vs eksiksiz.

ancak bugün liman başkanlığına gittik ve motorun devrini üzerime alıp botla birlikte kayıt yapacaktım. liman başkanlığındaki memur motorunda ce belgesi olması gerektiğini söyledi. şaşıp kaldık. motor eski bir motor. 2003 . 2 zamanlı. ce belgesi nasıl olsun.
    2012 yılından itibaren yeni veya 2. el bot veya tekne alımı yapan kişilerin bu bot veya tekneye motor alırken ce belgesi olan bir motor alma zorunluluğu var dedi. bu iş nasıl olacak. zaten motor bulana kadar canım çıktı. bir de faturalı bulduk. hatta liman kayıtlı.
    daha bu kadar eski motorun ce belgesini nerden bulacağız. onuda geçtik motorun kökünde ce belgesi yok. yani kayıp filan değil. normalinde ce belgeli bir motor değil
    bu iş nasıl çözülür.
    yardımlarınızı bekliyorum

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    motoru geri ver ce belgeli al kafan rahat olsun

3. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Motorun kökünde de CE yoksa nafile.
    İthalatçı firmadan genel CE iste. Bu bazı durumlarda işe yarayabiliyor.
    Mesela şu seri ve şu motorların CE sidir gibi.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    o sığıra(memura) http://www.izmirdenizcilik.gov.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=873&Itemid=164
    burdaki şartnameyi yazdırıp göster,k.ç.ndan atıp,vatandaşın işini yokuşa sürmeyip,ondada olan bu şartnameyi adam gibi okuyup,zevzekliği bıraksın.
    3. madde diyorki! 31-12-2011 den önce fatura edilmiş motorlar ile bu tarihten önce herhangi bir tekneye kayıtlı ikinci el motorlar için ce belgesi istenmez!!!! :mad:
    Bunun iki zamanla,dizelle,benzinle,motor gücüyle,içle dışla ALAKASI YOK
    2011 öncesi 200 hp man kamyon motoru taktım nah buda faturası dedinmi onu kaydetmek ZORUNDA...

not: 3 m botun ce belgesinde max. motor gücü 10 hp yi geçmez diye biliyorum(yanılabilirim,belgeyi iyi okumanı tavsiye ederim) fakat senin sığırın belge okuma alışkanlığı olmadığından,uyandırmadan kaydını yaptır gitsin;)

5. serhat-hatay

serhat-hatay serhat

Favori Makine:
    banax x4000
    En İyi Avı:
    2 .2 kg lüfer
    çok teşekkür ederim bilgiler tam istediğim gib. ancak motoru iade ettim. birde adb sıkıntısı vardı. kafam rahat şimdi. ama yine motor arıyorum. bütçeme uygun motoru hala bulamadım.

6. capo

capo oktay

Fatih kardeş açıklanan için teşekkür
    Yanlız açıklamada kafamı karıştıran birşey var oda diyelim o tarihten önceki herhangi bir tekneye kaydı olan motorlar için c belgesi aranmaz diyor doğru olduğunu varsayarak şöyle bir sıkıntı olabilir .mi? Mevcut motor sokulup başka bir tekneye takılır ise acaba c belgeli bir motor gibi işlem görebilmekte mıdır hatta benim teknede 2zamanli bir motor var motoru boşa cikarttigimda aynı yukarıda arkadaşın sorunu gibi birşey yaşayabilme olasılığım hasıl olabilirmi doğrusu kafa karışıklığı na açık bir konu