çorum Barajindaki Balik Türleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında cal11a805a tarafından paylaşıldı.

1. cal11a805a

cal11a805a abdurrahman

Çorum barajında hangi balık türleri var?
    bilen var mı?
    yardımcı olabilirmisiniz?
    (birtek sazanın olduğunu biliyorum bide 1992 de 20.000 tane aynalı sazan yavrusu birakılmış bide Çorum barajındackızılkanat avladım diyenleride buldum internette ama çok eskiden):confused: :confused: :confused:

2. kaliayev

kaliayev Halil

Çoum barajında sazan, tatlısu kefali, tatlısu levreği olduğunu duymuştum. Kızılkanat dedikleri balık tatlısu levreği. Bu yaz, kurbağa yavrusuyla birkaç tane tutmuştum bu balıktan. Bir de balık malzemeleri satan bir dükkanın sahibi "tilki burun" diye bi balıktan söz etti ama nedir, ne balığıdır bilmiyorum onu.

3. lapinavcısı_bursa

lapinavcısı_bursa abdullah

En İyi Avı:
    1,8kg karagöz
    Abdurrahman kardeşim...
    "kardeşim" diyorum çünki onunda adı Abdurrahman ve o da 17 yasında...
    gittiğin yere önce selam ver. insanlarla bi tanış. daha sonra merak ettiklerini sorarsın herkes elinde geldiği kadar yardımcı olmaya çalışır...

4. cal11a805a

cal11a805a abdurrahman

selamun aleyküm abdullah abi.
    verdiğin bilgiler için teşekkürler halil abi.

5. cal11a805a

cal11a805a abdurrahman

tilki burun dediğin balığı aaştırdım benim kanaatimce eti beş para etmez yediğim ilk tatlı su balıklarındandı babam Kızıl Irmaktan 3 tane tutup getirmişti etinin arasında çok fazla kılçık var.
    ben ilk başta tilki burun diyince anlamadıydım bu balığın bi sürü adı var bekir,bıyıklı balık,ankara çamur balığı.
    bu balık çorum barjındamıymış ben bu balığı nehirlerde bulunuyo diye biliyodum üzelliklede bol akıntılı yerlerde. kasım-aralık-ocak aylarında avlanıyomuş.

6. serhatozer19

serhatozer19 serhat Özer

Favori Kamış:
    linaeffe turnafresh 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA power liner
    En İyi Avı:
    4,4 kg sazan , 8.2 kg yayın
    çorum barajında yayın balığı olduğuda söyleniyor... ama ben tutanı hiç görmedim sadece duydum... çorum barajında yapılabilecek en mantıklı av sazan ve levrek fakat sazanı tutmak için çok şanslı olmak gerekir.. levrek balığının büyükleri ise nadir çıkıyor

7. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    Kamış:Linaffe,Captain,Remixon makina:Virax Charizma
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    Çorum Barajında Yayın,Tatlı su Levreği,Sazan Milyonda 1 çıkar ,gümüş Bildiğim Bukadar Balık tutmak çok zor o ses O gürültü Suya taş atanmı arıyorsun Otomobillerin müzik sesleri atılan onlarca olta çok zor koşullar balık için en fazla Levrek var hafta sonu gidecektim Başka işim çıktı Yeni hayat barajına bakarım aksilik çıkmazsa nevar ne yok

8. KULALI-19

KULALI-19 HÜSEYİN KULALI

arkadaşlar kızılırmakta balık tutmak daha zevkli.20.000. adet turna yavrusu bırakıldı obruk barajına.2012 yılına kadar yasak avlanmak.bunuda unutmayın.

9. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    Turnamı Ben Sazan Attıklarını biliyorum da Turna attıklarını ilkez duydum Okadar gittim ne turna gördüm nede tutanı turnanın T si yok Full Sazan Yayın
    Keşke Turna olsa Çorumda İlk ve Tek olur Ağ atanlar Sazanda bırakmadılar 65 km lik Barajda

10. fluskrebs

fluskrebs selahattin

Favori Kamış:
    skorpion 3.5 wurf gewicht
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    yayin7.5 kilo
    corumlu

hemsehrilerim hepinizi saygiyla selamliyorum.diger site üyesi arkadaslarada saygi ve selamlar.7.ayda izindeydim bir gidip görelim dedik ve vardik obruk barajina yetismesi amaci ile binlerce balik döküldügü ve avlamanin yasak oldugunu söylüyordu herkes ama durum hicde ögle degil oltasini kapan gelmis eger yasaksa bir bekcisi ne bileyim yetkili birisi olur ve müsade etmez.dahasi gece ag ile tutuyorlarmis yasaksa riayet edilecek edilmiyorsa yakalanan kisilere para cezasi ve yani sira hapis cezasi vereceksin bu kadarda olmaz yani yuhhh hatta tutan bir kac kisinin yanina vardik tuttuklari baliklar inanin sadece bir karis büyüklügünde daha yavru.zaten sazan 35,cm olmasi gerekir alinmasi icin alti boylar suya geri salinir.herseyi kendi elimizle bile bile yokediyoruz.hadi olta ile neyse ag gerilirmi.eger ben olsam yetkim olsa bu kisilere para cezasinin yani sira inanin ikiser senede hapis cezasi veririm.böyle avcilik olmaz bunlarin yaptigi resmen katliam.

11. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB
    sezainin de dediği gibi çorumda avlanacak başka bi yer yok . ayrıca obrukta avlananlar bilir şaşıladacak dercede çok sazan var. limitlere uylduğu sürece yasak çiğnenilebilir gibi geliyor sanki.. bende birkaç kez çiğnemedim değil. bugün 2 nisan ve şu zamanda tüm balıkların avı yasak. :( sabırsızlıkla 1 mayısı bekliyorum levrek ve sudak avı için..

12. çorumlu uğur

çorumlu uğur ugur

çorum barjında sazan,tatlı su levreği,yayın,sudak,tatlı su kefali,gümüş balığı
    bu balıklar mevcuttur çorum barajında bende bir çorumlu olarak çorum ve çevresinde bütün barajları bilirim vede yardımcı olurum

13. çorumlu uğur

çorumlu uğur ugur

çorum barajında tilki burundiye bir balık yok balığın türünü iyi araştırdıysan suyun siddetli aktığı sularda yaşar yani kızılırmakta ;)

14. çorumlu uğur

çorumlu uğur ugur

tilkiburun ismi ilgin geldiği için aklında kalmıştır senin tilki burun kızılırmaktan başka hiç biryerde bulunmaz çorumda ;)

15. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB
    bekle beni 1 mayıs.. 1 mayıstan sonra çorum barajındayım :)

16. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Önemli olan adam olmak, mevki değil.

Madem ''kurallar çiğnenmek içindir'', o zaman illegal işler yapın, bunu diyen adama bu yakışır çünki.

Jandarmaysanız, o saydığınız ağcılara ceza yazsanıza.

17. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    tilki burun adlı balık büyükleri çok lezzetli küçükleri ise bol kılçıklı dır ama bir levrak kadar eti var sazandan lezzetlidir ençok Hamsi ye gelir et obur bir balıktır kızıl ırmakta Ve obruk barajında Haddinden fazla vardır yakalamak istiyorsan küçük İğne kullan ağzı çok küçüktür

18. bkaleli

bkaleli BAYRAM

arkadaşlar yenihayat barajında durum nedir. sn zamanlarda gidip göreniniz var mı?? haziran ortaları gibi yenihayat barajına gitmeyi düşünüyorum

19. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    Yeni hayat barajı bugün edindiğim bilgiye göre su iyice azalmış Tabi gidip kendim görmedim geçen sene avlanan bi abi ile konuştum yem olarak ölü gümüş götürmüş 2 tane kamış olta 1 tanesi başına bela olmuş yetişemiyormuş Çok sudak vardiyordu oysaki ben Sazan.Kefal den başka bişey yok sanıyordum yanılmışım :D gidip olta atmayınca son durum nedir bilemiyorum edindiğim bilgiler bunlar inşallah yardımcı olmuştur

20. elektroline

elektroline Nihat

Yeni hayatta balık nesli acaip azalmış